Sari la conținut
Forum Roportal
timida

Dupa un anumit numar de ani ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tinerete, dragoste, casatorie....respect, incredere, dragoste, iubire....

Vin copiii; avem necazuri, bucurii peste care trecem impreuna, zi de zi, an de an...

Ne stim dorintele si doleantele din priviri, poate si dintr-un oftat! si dintr-un zambet!

Cum putem evita rutina? monotonia?

Dragostea consolidata de un numar de ani, e mai puternica decat...la inceputul casatoriei?

 

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.............

Dragostea consolidata de un numar de ani, e mai puternica decat...la inceputul casatoriei?

 

;)

asa-mi place sa cred...desi in realitate multe fapte ma combat vehement...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da,cred k dragostea adevarat se consolideaza odata cu trecerea timpului,daca e puternica ....copiii nu inseamna necazuri,si kiar daca ar trece zeci de ani nu e general valabil sa intervina monotonia,ci exista doar lucruri care le faci din obisnuinta,intra in rutina...dar oamenii se pricep cel mai bine sa diversifice atunci cand iubesc...stiu sa scape de lucruri monotone si sa isi faca viata in fiecare zi o surpriza!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E grea intrebarea... dupa un anumit numar de ani, de luni sau de zile, nu stiu ce ar putea indeparta monotonia. si nu numai intr-o relatie. Starea de plafonare vine din mai multe motive, mii de motive... de exemplu inca imi iubesc sotul dar serviciul meu nu-mi ofera nici o satisfactie si asta imi afecteaza si celelalte lucruri. Sentimentele sunt aceleasi dar au cauze diferite pentru fiecare om, astfel este foarte greu sa dam un verdict sau o reteta concreta, finala pentru toata lumea.

Cu toate astea sunt sigura ca un om norocos, adica acela care reuseste sa traiasca fericit pana la adanci batraneti este acela care a reusit sa iubeasca si sa fie iubit cu toata inima .... ;) Ar mai fi multe de spus dar nu vreau sa plictisesc ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea consolidata de un numar de ani, e mai puternica decat...la inceputul casatoriei?

 

:tease:

 

 

 

in cazul meu pot spune DA... , cit despre monotonie, inca nu am ajuns acolo....cred ca depinde de gustul fiecaruia.....daca simt ca ceva trebuie "improspatit" actionez anticipant.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tinerete, dragoste, casatorie....respect, incredere, dragoste, iubire....

Vin copiii; avem necazuri, bucurii peste care trecem impreuna, zi de zi, an de an...

Ne stim dorintele si doleantele din priviri, poate si dintr-un oftat! si dintr-un zambet!

Cum putem evita rutina? monotonia?

Dragostea consolidata de un numar de ani, e mai puternica decat...la inceputul casatoriei?

 

:spiteful:

este doar cursul vietii .... perfectiune nu exista .. binele fara rau nu poate exista ... renuntati a va astepta la o relatie perfecta .... NU exista asa ceva .... iar pt monotonie exista un simplu remediu RELATIV .... fii creativ ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Monotonia hmm ce cuvant trist dar din pacate ne lovim tot mai des de el si se intampla in tot mai multe casnicii stiu cum este la mine sa instalat foarte devreme dupa noua ani e o senzatie tare ciudata nush de unde vine si ce o sa se intample pana la urma dar nu as fi nici primul si nici ultimul

Atunci cand apare monotonia apare si dorintza de ceva nou

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa-mi place sa cred...desi in realitate multe fapte ma combat vehement...

Foarte multe. Trebuie sa iti doresti cu adevarat si sa lupti din rasputeri ca sa invingi monotonia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×