Sari la conținut
Forum Roportal
raluca_marius

Cancer? Sau speranta la o viata.....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va scriu in speranta ca voi primi un sfat , povestea noastra incepe cam asa :

verisorul meu de 14 ani a fost diagnosticat cu:

"-exoftalmii drepte datorita prezentei retrobulbar superior de pachetul vascular nervos a unei formatiuni de contururi policlinice masurand 4 cm diametrul longitudinal, 15 mm diametru cranio-caudal fisura orbitala posterioara evoluand superior pana la nivelul musculaturii superioare orbitale.Fara anomalii intracerebrale, fara anomalii de sistem ventricular structuri mediane"

in urma acestui scurt "comentariu" si a rezultatelor unui singur TOMOGRAF fara RNM sau altceva un asa zis "DR". i-a spus mamei baiatului(care in urma cu 7 ani si-a pierdut sora tot in urma unei tumori pe creier) : "NU ARE NICI O SANSA AM MAI AVUT UN CAZ SI A MURIT SI DACA IL OPERATI, SI DACA NU, INTRA IN METASTAZA SI MOARE VA PUTEM PROGRAMA PE SAPTAMANA VIITOARE LA OPERATIE!"(UNDE A CITIT EL CANCER DE UNDE METASTAZA????)

Va implor daca aveti orice informatie care credeti ca ne-ar putea ajuta sa ne scriei...

CAUTAM UN MEDIC. UN NR. DE TELEFON, O SPERANTA, ORICE!!!

UNDE SA MERGEM CLUJ??? BUCURESTI??? TIMISOARA???

adresa mea: ralucutza_rose@yahoo.com

post-200487-1231794466_thumb.jpg

Editat de raluca_marius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Duceti-va cu el in starinatate, in Ungaria sau in Austria la Viena.

 

Multa sanatate.

Editat de ralucab

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Duceti-va cu el in starinatate, in Ungaria sau in Austria la Viena.

 

Multa sanatate.

 

 

Vrea sa fie o gluma proasta , sau ce ?

Cum adica Ungaria sau Austria ?

Ungaria si Austria e buna la cancer ca si Papua !

A te duce la clinici de cancer e pierdere de vreme oriunde in lume .

dar asta cu Ungaria pica de coapta ! De ce ....Ungaria ?

Ce se face la cancer este standardizat peste tot in Lume .

Un lucru e bun ! medicii sint la fel de incapabili la cancer oriunde te duci. Macar stim o treaba !

Dar ce ti-a venit cu ....Ungaria ? Ce ar fi ungaria ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va scriu in speranta ca voi primi un sfat , povestea noastra incepe cam asa :

......

 

 

Ar fi bine sa mai faceti niste investigatii suplimentare care sa confirme/ sau nu diagnosticul pus si sa consultati si un alt doctor in Romanaia!

Pentru strainatate, dupa ce faceti aceste investigatii nu este necesara deplasarea in strainatate,; se pot trimite doar analizele facute la mai multe clinici din strainatate care au sectii specifice ( binenteles, traduse in limbile clinicilor resprective) si de acolo primiti raspuns daca este o problema medicala ce are tratament si care este costul pentru tratament si spitalizare.

 

***

asta pentru cine mai este interesat de un astfel de raspuns; nu neaparat pentru cine a deschis topicul care este cam vechi

Editat de Indigo 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[quote trimite doar analizele facute la mai multe clinici din strainatate care au sectii specifice ( binenteles, traduse in limbile clinicilor resprective) si de acolo primiti raspuns daca este o problema medicala ce are tratament si care este costul pentru tratament si spitalizare.

 

***

asta pentru cine mai este interesat de un astfel de raspuns; nu neaparat pentru cine a deschis topicul care este cam vechi

 

Asta e frunza verde, mar rotat.

Clinicile din afara au exact aceleasi posibilitati daca e cancer. Adica ZERO !

Unde ai auzut tu sa e rezolvat cancerul ? Pe ce lume traiesti ? Mai ales ca e copil ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e frunza verde, mar rotat.

Clinicile din afara au exact aceleasi posibilitati daca e cancer. Adica ZERO !

Unde ai auzut tu sa e rezolvat cancerul ? Pe ce lume traiesti ? Mai ales ca e copil ?

 

Intro lume in care tehnologia a avansat mult si modalitatile de tratament ale cancerului sunt mai eficiente!

Si cunosc cateva cazuri care diagnosticate cu cancer au reusit in urma tratamentelor sa duca boala in remisie si au ani buni de viata castigati. 8)

Dar binenteles asta a insemnat si schimbarea stilului de viata, duc o viata mai ordonata si au mai mult grija de sanatate.

Si ce ti se pare asa ciudat sa trimiti niste analize la o clinica pentru cererea unei opinii si prezentarea unei eventuale scheme de tratament. -_-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intro lume in care tehnologia a avansat mult si modalitatile de tratament ale cancerului sunt mai eficiente!

Si cunosc cateva cazuri care diagnosticate cu cancer au reusit in urma tratamentelor sa duca boala in remisie si au ani buni de viata castigati. 8)

Dar binenteles asta a insemnat si schimbarea stilului de viata, duc o viata mai ordonata si au mai mult grija de sanatate.

Si ce ti se pare asa ciudat sa trimiti niste analize la o clinica pentru cererea unei opinii si prezentarea unei eventuale scheme de tratament. -_-

 

 

Buna ziua,

 

Imi puteti da va rog cateva nume de clinici din strainatate la care pot trimite analize ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Imi puteti da va rog cateva nume de clinici din strainatate la care pot trimite analize ?

 

Buna Orrccus, imi pare rau sa aud ca ai nevoie de asa ceva. Personal nu vreau sa fac reclama vreunei clinici fie ea in RO sau in strainatate. Exista multe clinici bune in Italia, Austria, Spania, Germania, Franta etc. Depinde si de locul unde este localizat cancerul.

Personal m-as feri de clinicile din China dar s-ar putea sa fiu subiectiva.

Parerea mea este sa trimiti analizele la cat mai multe clinici. Multe dintre ele iti vor raspunde. Le gasesti pe internet tastand cuvinte gen "Hospitals & Clinics" guide + numele tarii care te intereseaza".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Orrccus, imi pare rau sa aud ca ai nevoie de asa ceva. Personal nu vreau sa fac reclama vreunei clinici fie ea in RO sau in strainatate. Exista multe clinici bune in Italia, Austria, Spania, Germania, Franta etc. Depinde si de locul unde este localizat cancerul.

Personal m-as feri de clinicile din China dar s-ar putea sa fiu subiectiva.

Parerea mea este sa trimiti analizele la cat mai multe clinici. Multe dintre ele iti vor raspunde. Le gasesti pe internet tastand cuvinte gen "Hospitals & Clinics" guide + numele tarii care te intereseaza".

 

 

Multumesc foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Imi puteti da va rog cateva nume de clinici din strainatate la care pot trimite analize ?

 

Nu are rost sa trimeti pachete cu rezultate la clinici care nu te cunosc si nu stiu ce vrei. In primul pas trebuie sa scrii un fax in care sa descrii ce se stie deocamdata despre boala ta si sa intrebi daca vor sa le trimeti analize diferite. In acest Fax intrebi cat costa tratamentul la ei daca este asa ceva posibil.

Dupa cate stiu eu, Asa tratamente costa uneori sute de mii de dolari.

 

Ministerul sanatatii roman trimete uneori bolnavi de cancer la care trebuie de facut rasplantat madva de oase si altele care nu se pot face in Romania la spitale din Israel. Daca vrei sa te sfatuiesti cu asa o persoana scrie-mi ca am ajutat benevol asa un barbat care a stat in Israel cateva luni si s-a intors la urma la Galati la nevasta si copilul lui. Am sa-ti dau numele si mailul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×