Sari la conținut
Forum Roportal
costy79

Lichidarea unei firme fara activitate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,

Sunt asociat cu cineva intr-o firma care nu a avut activitate niciodata.

Firma are mai putin de 6 luni, dar nu vreau sa mai am nimic de-a face cu firma asta si nici cu asociatul meu !

Problema este ca am vrut sa renunt la partea mea, dar nici asociatul meu nu vrea sa se ocupe, iar eu nu vrea sa-mi ramana ca o piatra de gatul meu, pt ca stiu ca trebuie sa depun periodic declaratii la Fisc si tot asa...

Nu stiu ce sa fac !?.. Am nevoie de un lichidator ? Problema e ca nu are ce sa lichideze, iar pe net nu am gasit informatii relevante in acest domeniu.. Am gasit ceva despre falimente, dar nu prea are legatura cu ce ma intereseaza pe mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare,

Sunt asociat cu cineva intr-o firma care nu a avut activitate niciodata.

Firma are mai putin de 6 luni, dar nu vreau sa mai am nimic de-a face cu firma asta si nici cu asociatul meu !

Problema este ca am vrut sa renunt la partea mea, dar nici asociatul meu nu vrea sa se ocupe, iar eu nu vrea sa-mi ramana ca o piatra de gatul meu, pt ca stiu ca trebuie sa depun periodic declaratii la Fisc si tot asa...

Nu stiu ce sa fac !?.. Am nevoie de un lichidator ? Problema e ca nu are ce sa lichideze, iar pe net nu am gasit informatii relevante in acest domeniu.. Am gasit ceva despre falimente, dar nu prea are legatura cu ce ma intereseaza pe mine.

Bun venit pe forum! Exista o varianta simplificata, iar daca asociatul tau nu vrea sa colaboreze cred ca va trebui sa actionezi doar tu, dar cred ca se poate doar prin instanta de judecata. Asdta iin cazul in care nu ati avut activitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×