Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Animatii 3D realistice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Are cineva idee cum este facut acest tip de filmulet?Se construieste lumea 3D prin modelare si textura cum se face in blender,sau se face direct 2D prin desenare?

Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai ma gandesc ca "textura"- pattern se face in 2D .. filmuletul e super , sigur e 2d?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e logic 3D, cine in ziua de azi se mai oboseste sa deseneze asta? e si evident. Avand in vedere animatia nu este realista, chiar si grafica din jocuri e mult mai buna. Daca vreti sa vedeti lucrari intradevar realiste va recomand http://forums.cgsociety.org/ -international

sau

http://www.visualart.ro/ - romanesc

Multi oameni talentati acolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu 3 D MAX

Poti face un film cu texturi luoate din realitate , adica dintro poza digitala .

Este cam complicat si greu de invatat , dara se poate daca exista pasiune .

Este un program profesional si scump

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.Am facut o animatie 3D...a iesit asa cum am dorit dar nemultumirea mea este ca formatul ei este foarte mare.Imi da cineva o solutie? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica formatul ei este foarte mare ? Te referi la rezolutie ? Sau ca ocupa prea mult ? In ce ai facut-o ? Daca ai facut-o in 3dsmax, atunci cand o randezi poti selecta rezolutia. Daca ai facut-o in altceva, o poti incarca in windows movie maker si alegi sa ti-o faca la o calitate mai slaba si astfel sa ocupe mai putin spatiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×