Sari la conținut
Forum Roportal
doru

www.desprediete.net

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vizualizat pagina cu cu Internet Explorer, Opera, Netscape.

Presupun ca forma dorita este cea pe care am vazut-o in Netscape.

 

Pe IE sunt probleme mari. Coloana din dreapta iese din ecran.

 

In Netscape apare ca text &nbsp asta deoarece forma corecta este cu ; la final.

 

In Opera nu sunt probleme asa mari dar meniul din partea de sus nu este vizibil.

 

Am observat ca folositi text de culoare fundalului (spam).

Cu toate ca exista beneficii pe termen scurt pe termen lung nu este o metoda buna de promovare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie sub un IE mai vechi mi se afiseaza corect. Chestia cu textul alb pe fundal alb poate duce la scaderea ranca-ului in Google ingrijorator de mult ... e expirata chestia pentru ei; in plus de asta, exista metode mult mai eficiente (vezi sectiunea SEO de pe forum sau articolele)

In rest, pozele din meniul din stanga parca nu-si au locul acolo, ci la un 'despre noi'. In rest designul e destul de linistitor si omogen.

Din nou, nu comentez continutul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare DORU.

eu nu iti mai spun nimic despre site-ul tau pentru ca am aceiasi parere ca si admin si la i g i u sa.

 

dar ai citit chestia asta

Inainte de a scrie in acest forum va rog sa spuneti parerea dumneavoastra despre un alt site de aici. Nu trebuie sa spuneti filozofii ci doar parea dumneavoastra ca simplu vizitator al site-ului respectiv.

In felul acesta veti fi singur ca cineva se va uita si la pagina dumneavoastra.

 

Cand adaugati mesajul, titlul trebuie sa contina adresa paginii la care cereti pareri. Includeti in corpul mesajului:

- o prezentare generala a site-ului, ce scop are etc.

- verificati-la mai intai cu http://validator.w3.org pentru a vedea daca sunt erori ale codului html;

- specificati care parte doriti sa fie comentata: dizain, aranjare, functionalitate, navigabilitate, SEO.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca ar trebui sa scoti textul de culoarea fundalului pentru ca oricine se poate prinde.

Nu te va ajuta in nici un fel pentru a-ti creste ranca-ul in google pentru ca ei deja au luat masuri impotriva acestei probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In plus trebuie sa te gandesti ce vor zice si vizitatorii cand il vor vedea. Eu unul am o parere foarte proasta despre paginile pe care gasesc asa ceva.

Daca chiar vroiai sa-la pui il punei intr-un loc mai putin accesibil sau pe un layer hidden.

Dar sa sti ca de mult nu mai conteaza pentru Google % in care se gasesc cuvintele cheie. Chiar exista un indicator de "supra optimizat" care depuncteaza paginile cu un procent prea mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In plus trebuie sa te gandesti ce vor zice si vizitatorii cand il vor vedea. Eu unul am o parere foarte proasta despre paginile pe care gasesc asa ceva.

 

Si eu mi-am format o parere proasta despre pagina.

Aceasta parere proasta fii sigur ca si-a format-o si google.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×