Sari la conținut
Forum Roportal
valy70

inapoi in viitor sau la epoca de piatra?

Postări Recomandate

Sunteti surprinsi de rezultatul alegerilor?.Eu sincer da si asta pentru ca nu imi imaginam ca se pot face aceleasi greseli la nesfarsit.Sa fie asta o intoarcere in timp,sa-i dam ocazia lui Nastase si gloata de a mai strange ceva averi?Nu ca astia-lalti ar fi mai buni dar totusi era un pas spre normalizare.Romania incotro ne indreptam?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunteti surprinsi de rezultatul alegerilor?.Eu sincer da si asta pentru ca nu imi imaginam ca se pot face aceleasi greseli la nesfarsit.Sa fie asta o intoarcere in timp,sa-i dam ocazia lui Nastase si gloata de a mai strange ceva averi?Nu ca astia-lalti ar fi mai buni dar totusi era un pas spre normalizare.Romania incotro ne indreptam?

 

Nu sunt surprinsa...cum zicea si Boc ....algerile au fost castigate cu o mare majoritate de "dreapta".

Bine... "dreapta" sau "stanga" nu insemna nimic pentru UDMR si PC.

 

Foamea de putere, schimbat directori, reprezentanti, avas, ...etc...este mare...si investitia (bani) in reclame sau campanie a fost asemenea. Trebuie recuperata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in tabelul lui Mendeleev exista o serie de elemente foarte stabile. La noi la Romani foarte stabile sunt caracteristicile comportamentale. Orice ai face tot aia se-ntimpla. Si regimul trecut si cel actual au fost situatii incoltite pe acelasi pat germinal, in aceleasi mentalitati acceptate tacit de-a lungul istoriei. Adevarata tragedie consta in faptul ca cu greu acceptam cit de fraieri suntem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt surprinsa. Credeam ca PNL va obtine un rezultat mult mai slab si PSD unul mult mai bun. Cat despre partidul prezidential... sunt subiectiva. Aici la Cluj aerul pe care-l respiram e de culoare portocalie. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E clar ca oamenii si-au pierdut increderea. O prezenta de 20% este ceva grav. Dar, la ce sa votezi. S-a vazut foarte clar ca nici un asa zis ales nu stie ce face. Practic noi votam la 4 ani imbogatirea unui numar limitat de persoane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunteti surprinsi de rezultatul alegerilor?.Eu sincer da si asta pentru ca nu imi imaginam ca se pot face aceleasi greseli la nesfarsit.Sa fie asta o intoarcere in timp,sa-i dam ocazia lui Nastase si gloata de a mai strange ceva averi?Nu ca astia-lalti ar fi mai buni dar totusi era un pas spre normalizare.Romania incotro ne indreptam?

 

Daca traiesti in mezosfera e si normal sa te surprinda. Cei care uita istoria sunt nevoiti sa o repete. Nevoia senila a oamenilor de a vota duce doar la dezastru. Foamea dinainte si de dupa comunism isi face din plin treaba. O generatie de handicapati nu putea da nastere decat la una alienata, iar dupa 40+20 (ani) romanul inca da din coada la un mic si o bere, dupa care latra fericit cand i se spune care ii va fi stapanul. Minciuna, vrajeala si inghititul au devenit sporturi nationale. Tu unde ai vazut normalizare, in calatorie spre centrul pamantului? Daca nu traiti pe pamant si undele va parvin prin citoplaste, incetati sa mai aberati, iar ca prostia sa atinga paroxismul dorit trebuie doar sa votati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca traiesti in mezosfera e si normal sa te surprinda. Cei care uita istoria sunt nevoiti sa o repete. Nevoia senila a oamenilor de a vota duce doar la dezastru. Foamea dinainte si de dupa comunism isi face din plin treaba. O generatie de handicapati nu putea da nastere decat la una alienata, iar dupa 40+20 (ani) romanul inca da din coada la un mic si o bere, dupa care latra fericit cand i se spune care ii va fi stapanul. Minciuna, vrajeala si inghititul au devenit sporturi nationale. Tu unde ai vazut normalizare, in calatorie spre centrul pamantului? Daca nu traiti pe pamant si undele va parvin prin citoplaste, incetati sa mai aberati, iar ca prostia sa atinga paroxismul dorit trebuie doar sa votati.

 

Bine spus si mult mai direct decat mine.Sunt perfect de acord cu tine si subscriu ideii tale ca suntem o generatie de ratati.Noi nu construim istoria,o daramam si o ingropam in mocirla bataliilor pentru ciolan.Suntem o natie lacoma,dornica de imbogatire rapida din pomeni europene sau americane.Vorba ta;pentru un blid de sarmale suntem in stare sa ne vindem sufletul,daca pica si o bere ne vindem natia fara sa clipim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×