Sari la conținut
Forum Roportal
MariaB

ce te deranjeaza la cel de alta credinta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am initiat aici un spatiu in care oricine sa poata face orice observatie decenta fata de credinta altuia - rog pe cei care se simt atinsi de aceste observatii sa nu replice, cautand sa inteleaga si punctul de vedere al celui care si-a expus aici o parere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine nu ma deranjeaza, sunt neoprotestant ii iubesc pe toti, ca asa a facut si face Dumnezeu.

Subscriu. Fiecare cu credinta lui, cu convingerile lui. Avem loc toti, de ce sa ne certam?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am prieteni din multe religii,si ne intelegem f. bine. Dar ma deranjeaza cand se bat in piept ca religia lor ...e mai buna,chiar daca recunosc ca exista un singur DUMNEZEU .Chiar daca diferentele dintre religii sunt pur materiale.Daca stati si va "uitati"la toate religiile,o sa vedeti ca toate au "baze" comune.

Religia se refera la latura spirituala,dar noi oamenii vedem in ea doar partea materiala...discutiile dintre credinciosi sunt nascute doar din motivatii materiale,si foarte rar pe latura spirituala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am initiat aici un spatiu in care oricine sa poata face orice observatie decenta fata de credinta altuia - rog pe cei care se simt atinsi de aceste observatii sa nu replice, cautand sa inteleaga si punctul de vedere al celui care si-a expus aici o parere

pai ...intoleranta interconfesionala, pe care sincer nu o inteleg!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×