Sari la conținut
Forum Roportal
Kahila

Un vaccin controversat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu as vaccina-o negresit

e cumplit sa stii ca ai cancer!!!!!!!!!!

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vaccinu contine si teoria tratamentului? ;)

 

 

nu l as face

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e discutabila toata treaba asta. vaccinul se poate sa fie extrem de eficient, chiar daca numai pt. anumite tulpini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbind cu o mamica... am aflat ca fetitelor de clasa a 4-a... acum.. s-a ajuns sa le faca vaccin "impotriva" cancerului de col uterin.

 

Oare chiar ne-am prostit de tot? In loc sa ne preocupe intarirea sistemului imunitar.. ne jucam la el? Nu-ti ofera nici un fel de garantie (ar fi fost si culmea ipocriziei) ca fetitelor vor fi mai protejate.. fiecare organism reactioneaza diferit la aceeasi stimuli.

 

Ce parere aveti? V-ati supune copila la asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci cand un vaccin e controversat: mai bine nu-l faci. Eu cel putin asa vad problema...

si eu la fel

 

am o fata si numai sa indrazneasca sa ma oblige sa-i fac porcaria asta de avccin ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vorbind cu o mamica... am aflat ca fetitelor de clasa a 4-a... acum.. s-a ajuns sa le faca vaccin "impotriva" cancerului de col uterin.

 

Oare chiar ne-am prostit de tot? In loc sa ne preocupe intarirea sistemului imunitar.. ne jucam la el? Nu-ti ofera nici un fel de garantie (ar fi fost si culmea ipocriziei) ca fetitelor vor fi mai protejate.. fiecare organism reactioneaza diferit la aceeasi stimuli.

 

Ce parere aveti? V-ati supune copila la asa ceva?

 

 

aceleasi discutii s-au purtat la introducerea fiecarui vaccin. Si la vaccinarea antipolio sau impotriva variolei. Vaccinul se face la varste mici pentru ca trebuie sa imunizezi organismul inainte de expunerea la infectie. Iar infectia cu HPV este extrem de frecventa, se pot infecta si fetite nou-nascute daca mama este purtatoare iar nasterea naturala. Si crede-ma, daca exista o sansa cat de mica sa te protejeze vaccinul asta, e bine sa-l faci. E groaznic, groaznic sa ai cancer de col uterin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu i-ai face fetitei tate? Ai umbla la sistemul ei imunitar in conditiile in care nici macar doctorii nu-i cunosc efectele?

 

E groaznic, groaznic sa ai cancer de col uterin.

Stii.. este groaznic sa ai orice fel de boala, deocamdata, incurabila medical.

 

Ce-ar fi sa le facem vaccin contra tuturor astfel de boli.. cam ce crezi ca le-am face in organism?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti? V-ati supune copila la asa ceva?

 

NU!!!Hotarat,nu!

 

Am observat inutilitatea antigripalului pe propia piele,a vaccinului impotriva varsatului de vant la copii mei....incep sa cred ca vaccinarile sunt mai mult decat inutile...daca nu chiar cauzatoare de boli ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×