Sari la conținut
Forum Roportal
computer angel

Incalzirea unei case

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua. As avea si eu nevoie de niste informatii: Mi-am facut instalatia de incalzire si trebuie sa cumpar centrala termica(si ma gandeam sa pun una de 60kw) trebuie sa pun o centrala mai mare??(de precizat ca am 3 bai si pe incalzire imi cere 57kw). Astept raspuns. Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua. As avea si eu nevoie de niste informatii: Mi-am facut instalatia de incalzire si trebuie sa cumpar centrala termica(si ma gandeam sa pun una de 60kw) trebuie sa pun o centrala mai mare??(de precizat ca am 3 bai si pe incalzire imi cere 57kw). Astept raspuns. Multumesc

una de 60 Kw este suficient de mare..

daca in urma calculelor asta este puterea ceruta, este ok.

tine cont de faptul ca, baile nu vor fi folosite concomitent--apa calda--decat foarte rar.

pentru a rezolva si problema bailor, pune in instalatie si un vas de acumulare ( boiler) pentru apa calda.

boiler cu serpentina si pompa de circulatie.

un boiler de 250 pana la 500 litri asigura toata apa calda necesara pentru bai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua. As avea si eu nevoie de niste informatii: Mi-am facut instalatia de incalzire si trebuie sa cumpar centrala termica(si ma gandeam sa pun una de 60kw) trebuie sa pun o centrala mai mare??(de precizat ca am 3 bai si pe incalzire imi cere 57kw). Astept raspuns. Multumesc

 

 

cati m.c. de incalzit ai ...si ce izolatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×