Sari la conținut
Forum Roportal
andreeaobre

Despre ce e vorba?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna,nici nu stiu cum sa incep :shout: partenerul meu de viata are niste probleme si nu mai stiu unde sa mai caut si sa mai ma informez despre ce este vorba. de cateva zile,in timpul actului sexual si dupa,are dureri si il ustura..iar apoi are mancarimi..vreau sa mentionez ca capul penisului este foarte rosu si are mici pete rosiatice..la fel si in zona genitala..despre ce poate fii vorba?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna,nici nu stiu cum sa incep :shout: partenerul meu de viata are niste probleme si nu mai stiu unde sa mai caut si sa mai ma informez despre ce este vorba. de cateva zile,in timpul actului sexual si dupa,are dureri si il ustura..iar apoi are mancarimi..vreau sa mentionez ca capul penisului este foarte rosu si are mici pete rosiatice..la fel si in zona genitala..despre ce poate fii vorba?

blenoragie...???

urgent dermato-venerice..

asa cu a spus si Amarena..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

blenoragie...???

urgent dermato-venerice..

asa cu a spus si Amarena..

 

am uitat sa mentionez ca am luat niste antibiotice foarte tari si am facut "un fel de cuiperca candida"..nu mai retin cum ii spune in termeni medicali..si am fost la un control ginecologic,unde medicul mi-a confirmat aceasta problema. si mi-a recomandat o singura pastila Flucovim de 100 mg,un unguent Lomexin si "bai" cu ceai de galbenele sau de musetel..iar perioada in care trebuie sa urmez tratamentul este de 5 6 zile..dar,mi-a spus ca se poate unge si partenerul meu cu crema respectiva..e posibil sa fi luat de la mine ciuperca aceea? :shout: 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am uitat sa mentionez ca am luat niste antibiotice foarte tari si am facut "un fel de cuiperca candida"..nu mai retin cum ii spune in termeni medicali..si am fost la un control ginecologic,unde medicul mi-a confirmat aceasta problema. si mi-a recomandat o singura pastila Flucovim de 100 mg,un unguent Lomexin si "bai" cu ceai de galbenele sau de musetel..iar perioada in care trebuie sa urmez tratamentul este de 5 6 zile..dar,mi-a spus ca se poate unge si partenerul meu cu crema respectiva..e posibil sa fi luat de la mine ciuperca aceea? :shout: 8)

da..se poate..99,99% ( lasam un o,1% pentru cazuri exceptionale :) )

dar, pentru linistea voastra mergeti la un alt dermatolog amandoi--de manuta--

nu spun ca cel la care ai fost nu ar fi bun...

dar avand in vedere ca si el are acum "ceva" , trebuie aflat ce are.

daca mergi la acelasi dermatolog va pune acelasi diagnostic...si exista neplacuta sansa sa nu fie asa..

nu trebuie sa va speriati si sa va rusinati..traim in sec XI..nu? :)..

...................

inca ceva..

Candida se trateaza cu antibiotic..si local ( prin unguente) si oral ( pastile)---asa ca , eu cred ca si el ar trebui sa intre pe tratament cu pastile,,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

inca ceva..

Candida se trateaza cu antibiotic..si local ( prin unguente) si oral ( pastile)---asa ca , eu cred ca si el ar trebui sa intre pe tratament cu pastile,,

 

pai da,dar eu am primit o singura pastila..asa mi-a spus ca trebuie sa iau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×