Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Moda cumparaturilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiu ca au fost vremuri cand era la moda sa mergi in anumit club, discoteca, bar sau orice alta forma de relaxare si distractie. Dar ca este la moda sa iti faci cumparaturile intr-un anumit supermarket, pe asta nu o stiam. M-au convins insa zecile de doamne care se perinda zilnic intr-un supermarket.

 

Le aud fara sa vreau. Si raman in urma lor, le urmaresc chiar pentru a le asculta conversatia. Si trag concluzii.

 

Cumparaturile nu mai sunt doar cumparaturi, vechi corvoade, ci un intreg proces de socializare. Se pare ca e la moda sa iti faci cumparaturile in anumite supermarket-uri. Da bine la imagine sa fii vazut acolo. Mai ales ca anumite supermarket-uri faciliteaza prin locurile de destindere, socilizarea.

 

Deja s-a pus in circulatie vorba: "Spune-mi de unde cumperi ca sa iti spun cine esti".

Deci, unde va faceti cumparaturile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde, unde? Ca si eu is din Galati! Unde "da bine" la imagine, ca sa ma duc si eu?

Deci, unde va faceti cumparaturile? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fleosc, in Galati nici nu prea ai unde te duce. La Kenvelo se duc toti, la Modern se duc toti, la magazinele de pe Brailei se duce toata lumea, la alea din Tiglina la fel...

La Metro nu mai zic, Selgros sau Real.. Deci?

Eu nu mi-am mai luat haine din Galati de ani buni.. prea multi, nici n-as mai sti de unde sa-mi iau acum. Chiar as fi curioasa unde isi fac domnisoarele cumparaturile in Galati :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fleosc, in Galati nici nu prea ai unde te duce.

Ne scuzati, nu traim in capitala toti.... :blink:

 

Later edit : eu nu ma refeream la Galati, caci suntem de peste tot.

Editat de Rrami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu traiesc in capitala :doh: Dar nici cand eram in Galati nu-mi luam haine de acolo, nu pentru ca nu as fi vrut, dar nu era nevoie. Am zis de Galati, pentru ca venise vorba, nu pot sa zic despre alte parti, ca nu obisnuiesc sa plec la cumparaturi in alte orase :blink:

In sensul ca, de acolo, de oriunde ti-ai lua.... e tot branza aia, pana si in depozite, daca vrei, poti gasi chestii dragute, totul e sa ai rabdare sa cauti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu astept sa vina revistele cu oferte.Si ma duc unde ies mai ieftin.

Imi place mai mult sa am bani in buzunar decat sa fiu vazuta in nus` ce supermarket.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu astept sa vina revistele cu oferte.Si ma duc unde ies mai ieftin.

:blink: :doh:

Editat de Rrami

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista romani care cumpara in bulgaria si ungaria, deasemenea la viena, paris, londra. exista un turism scurt sejour consacrat shopping-ului. e usor sa urmaresti oferta si sa si faci credit pentru shopping. limitele aventurii sunt puterea de cumparare, pretul- raportul pret- calitate. orientul extrem sau apropiat intra si pe usa noastra. il dai afara pe usa, intra pe fereastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu ca au fost vremuri cand era la moda sa mergi in anumit club, discoteca, bar sau orice alta forma de relaxare si distractie. Dar ca este la moda sa iti faci cumparaturile intr-un anumit supermarket, pe asta nu o stiam. M-au convins insa zecile de doamne care se perinda zilnic intr-un supermarket.

 

Le aud fara sa vreau. Si raman in urma lor, le urmaresc chiar pentru a le asculta conversatia. Si trag concluzii.

 

Cumparaturile nu mai sunt doar cumparaturi, vechi corvoade, ci un intreg proces de socializare. Se pare ca e la moda sa iti faci cumparaturile in anumite supermarket-uri. Da bine la imagine sa fii vazut acolo. Mai ales ca anumite supermarket-uri faciliteaza prin locurile de destindere, socilizarea.

 

Deja s-a pus in circulatie vorba: "Spune-mi de unde cumperi ca sa iti spun cine esti".

Deci, unde va faceti cumparaturile?

Unde le fac nu are rost sa mentionez ca oricum daca nu locuiti pe aici nu stiti magazinele,dar e suficient sa mentionez ca odata m-am dus si eu la un magazin fitos unde se vand numai si numai designereturi ca sa-mi cumpar o geanta Coach ca prea era la moda si am zis deh...sa fiu si eu in pas...:doh:

Ce ziceti ca m-a pus tante aia sa completez o fisa,sa-i dau adresa de e-mail si alte date sa le introduca in computer ca sa ma puna pe lista lor de mail si sa-mi trimita aviz cand mai au reduceri de la 5000 $ la 4500 $ cam asa ceva :doh: Iara eu i-am spus frumos "Lasa-ma doamna in pace,ca la cat cumpar eu de pe aici la 1000 $ esarfa crede-ma nu e nevoie sa ma pui pe nici o lista de clieti regulari".:blink: O geanta ajunge...sa nu zic ca nu mi-am facut moftul.Si cu asta gata ...haida la magazinele rezonabile de unde cumpara tot omul.

 

Cat despre supermarket de alimente cumpar de la unul unde se vad si produse organice.Mai ridicat la pret dar merita.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×