Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Salut, sunt destul de nou pe acest site.Am muncit mult si in sfarsit am convins-o pe mama sa-mi ia un calculator sau laptop nou.Despre laptopuri nu stiu prea multe si as vrea si eu niste raspunsuri:

1.Un laptop este mai slab(la performante ma refer) decat un calculator??

2.Se poate baga un mouse la laptopurile alea cu tuchpad?

3.Se poate sa-mi spuneti si mie cateva laptopuri performante, mai ales in materie de jocuri ??va rog !

 

merci anticipat :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Un laptop este mai slab(la performante ma refer) decat un calculator??

La acelasi pret, da.

 

2.Se poate baga un mouse la laptopurile alea cu tuchpad?

Da, exista modele de mouse pentru laptop-uri, pe USB si cu cablu retractabil.

 

3.Se poate sa-mi spuneti si mie cateva laptopuri performante, mai ales in materie de jocuri ??va rog !

Personal prefer Toshiba, dar si Dell-urile mi se par OK. Modelul depinde de bugetul de care dispui pentru achizitie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa ai un laptop mai performant iti trebuie un minim de 2500 ron pt ceva de ultima generatie pretul poate ajunge si la 4000 ron etc.

 

personal mi se pare ok sa dau un ban in plus pt laptop pt ca ocupa mult mai putin spatiu, mobilitatea este dementiala...vorba ceea poti sa stai si pe "tron" cu el, plus ca e foarte util cand trebuie sa pleci undeva...depinde ce te intereseaza pe tine...eu personal dupa ce am folosit laptopul cateva luni nu mai pot sa concep sa ma intorc la PC-urile obisnuite.... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda....Io am 14 ani, deci cel mai mult am nevoie de el pt jocuri si pt scoala(referate, lucrari, etc). As As vrea un exemplu mai concret despre unul foarte potrivt pt jocuri :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, sunt destul de nou pe acest site.Am muncit mult si in sfarsit am convins-o pe mama sa-mi ia un calculator sau laptop nou.Despre laptopuri nu stiu prea multe si as vrea si eu niste raspunsuri:

1.Un laptop este mai slab(la performante ma refer) decat un calculator??

2.Se poate baga un mouse la laptopurile alea cu tuchpad?

3.Se poate sa-mi spuneti si mie cateva laptopuri performante, mai ales in materie de jocuri ??va rog !

 

merci anticipat :yahoo:

 

Laptop performant gasesti aici :yes:

http://www.onestore.ro/notebook-msi-gx720x...pad-p-3345.html

totul tine numai de bani, poti privi mai jos top 5

http://computershopper.com/laptops/gaming-...-gaming-laptops

Editat de justin12

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laptop performant gasesti aici ;)

http://www.onestore.ro/notebook-msi-gx720x...pad-p-3345.html

totul tine numai de bani, poti privi mai jos top 5

http://computershopper.com/laptops/gaming-...-gaming-laptops

Nu mai recomandati MSI. Nu fac reclama negativa, dar as sugera sa nu va mai avantati la ele... nu sunt degeaba mai ieftine... am unul si m-a cam dezamagit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, sunt destul de nou pe acest site.Am muncit mult si in sfarsit am convins-o pe mama sa-mi ia un calculator sau laptop nou.Despre laptopuri nu stiu prea multe si as vrea si eu niste raspunsuri:

1.Un laptop este mai slab(la performante ma refer) decat un calculator??

2.Se poate baga un mouse la laptopurile alea cu tuchpad?

3.Se poate sa-mi spuneti si mie cateva laptopuri performante, mai ales in materie de jocuri ??va rog !

 

merci anticipat :o:

 

1. Normal ca este mai slab decat un calculator. Vrei mai performant, dai mai multi bani dar cred ca este nevoie in cazul tau de laptop.

 

2. Da, se poate. Vezi ca sunt mousuri dinacelea mici ptr laptop. Sunt chiar dragute. :spiteful:

 

3. In materie de jocuri iti recomand un calculator. Laptopul nu este facut ptr jocuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×