Sari la conținut
Forum Roportal
N1CKH0LAS

Probleme rezolvate

Postări Recomandate

Am o propunere pentru forum si in acelasi timp o intrebare pentru admin.

Nu crezi ca e mai bine ca forumul sa aiba si o sectiune - Probleme rezolvate - in cadrul sectiunii - "Calculatoare" ?

Probabil forumul este in crestere, vor fi multe topicuri de genul " How to ? ", " Am o problema cu..." si vor fi repostari ( sau topicuri despre acelasi subiect ).

In noua sectiune s-ar muta toate topicurile ( in special din Software si Hardware ) care au fost rezolvate.Astfel va fi mai usor pentru noii utilizatori sa gaseasca anumite raspunsuri ( incepatorii poate nici nu stiu sa foloseasca prea bine Search-ul ).

La fiecare topic rezolvat, unul din moderatorii ar putea sa scrie - Problema rezolvata de ( numele celui care a rezolvat problema ).

E doar o sugestie asa ca nu sariti la gatu' meu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta idea si ar putea fi aplicata la mai multe categorii (in care majoritatea subiectelor deschise au la start o problema).

Pe de alta parte nu stiu daca nu i-am incurca mai rau pe nou-veniti.

Mai sunt pareri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Or sa existe multi care vor posta problema lor dupa care vor scrie "aaaaa, nu am vazut ca deja s-a discutat aceasta problema, ma scuzati" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Or sa existe multi care vor posta problema lor dupa care vor scrie "aaaaa, nu am vazut ca deja s-a discutat aceasta problema, ma scuzati" .

Sper ca-ti dai seama ca cei care spun " aaaaa, nu am vazut ca deja s-a discutat aceasta problema, ma scuzati " nu ar avae de gand sa se uite mai jos sa vada daca s-a discutat problema...ce sa mai vorbim de Search....

Interesanta idea si ar putea fi aplicata la mai multe categorii (in care majoritatea subiectelor deschise au la start o problema).

Asa e... daca te uiti la sectiunea - Religie si spiritualitate - vezi cel putin 5 topicuri cu nume diferite,dar care trateaza acelasi subiect - Exista sau nu Dumnezeu -, dar care nu au nici o rezolvare... si nu mai stie omu' unde sa posteze....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e... daca te uiti la sectiunea - Religie si spiritualitate - vezi cel putin 5 topicuri cu nume diferite,dar care trateaza acelasi subiect - Exista sau nu Dumnezeu -, dar care nu au nici o rezolvare... si nu mai stie omu' unde sa posteze....

 

Si crezi ca poate vreun user sa raspunda la intrebarea asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si crezi ca poate vreun user sa raspunda la intrebarea asta?

Nu poate exista un raspuns concret,dar daca stau vreo 5 ore sa corelez toate informatiile pe care le am, as putea sa dau un raspuns aproape corect, care sa cuprinda toate intrebarile anterioare ( din toate topicurile despre aceasta tema ) si s-ar trece la alte intrebari in cadrul acelei sectiuni. ( dar asta nu se va intampla,ca nu am de gand sa scriu atat )

Am zis: nu consider ca e -must have- o astfel de sectiune decat in Stiinta & Tehnologie > Calculatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×