Sari la conținut
Forum Roportal
RadrianO

Manager Resurse Umane / Inspector Resurse Umane

Postări Recomandate

Salut,

Nu am stiut unde sa incadrez subiectul, asa ca am venit aici. Daca moderatorii considera ca se potriveste intr-un alt loc, nici o problema, ne mutam acolo. Pana atunci insa... Ma poate lamuri si pe mine cineva cu privire la acest subiect?

Care sunt diferentele/asemanarile dintre aceste doua ... denumiri, posturi, ce sunt? Am "googalit" putin, insa nu am gasit nimic edificator..

 

Multumesc! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,

Nu am stiut unde sa incadrez subiectul, asa ca am venit aici. Daca moderatorii considera ca se potriveste intr-un alt loc, nici o problema, ne mutam acolo. Pana atunci insa... Ma poate lamuri si pe mine cineva cu privire la acest subiect?

Care sunt diferentele/asemanarile dintre aceste doua ... denumiri, posturi, ce sunt? Am "googalit" putin, insa nu am gasit nimic edificator..

 

Multumesc! :doh:

pentru a putea fi inspector resurse umane citeste asta...

http://www.curs-inspector-resurse-umane.ro/

....................................................................

pentru a putea fi manager resurse umane iti trebuie ( cel putin liceul ) doar cunostinte de resurse umane (dobandite in timp )

depinde de sistemul in care lucrezi...

unele societati ( sisteme ) fac manageri pe banda rulanta ( vezi--McDonalds--KFC--Pizza Hut--SpringTime..etc)

recruteaza din personalul deja format..

alte societati pun accent pe experienta postuniversitara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, peste pagina aia am dat si eu cand am cautat, insa tot nu ma lamureste in dilema mea... care este diferenta? concret..

 

oricum, multumesc pentru promptitudinea raspunsului.. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, peste pagina aia am dat si eu cand am cautat, insa tot nu ma lamureste in dilema mea... care este diferenta? concret..

 

oricum, multumesc pentru promptitudinea raspunsului.. :doh:

concret---

facultate terminata ( de preferinta --economic )

eventual ceva experienta

studiile postuniversitare de profil---adica cursuri pentru inspectori HR=> acreditare ( diploma) recunoscuta in Romania..

simplu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×