Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Editoare video profesionale....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1-Are idee cineva ce editoare video folosesc cei ce fac videoclipuri sau filme?(cand zic editor video, ma refer la acelea care au si efecte, care poti pune secvente una dupa alta.....stiti voi...)

2-Cu ce editor se pot obtine straluciri de reflectoare ca in spatele cantaretei Avril Lavigne, de la minutele 1:43 si mai departe?

(alea stiu sigur ca nu sunt reale)

Aici linkul spre video!

3-De ce la un concert nu se produce microfonie intre microfonul cantaretului si difuzoare?

Va multumesc mult!

:roll:

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca e sa-ti spun dupa parerea mea cel mai bun editor e Adobe Premiere,se pot scoate efecte de pe net exact ca add-on-urile pentru photoshop,si asa se rezolva in mare parte unele efecte,nu toate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sustin si eu adobe premier si bag si celelalte programe de genu precum pinnacle sau sony vegas ... Unele programe au un suport mai bun (a se intelege mai multe efecte usor de gasit) si asta le face mai populare. In cazuri extreme, efectele se fac in alte programe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1-Are idee cineva ce editoare video folosesc cei ce fac videoclipuri sau filme?(cand zic editor video, ma refer la acelea care au si efecte, care poti pune secvente una dupa alta.....stiti voi...)

 

Adobe Premiere/After Effects

Final Cut Pro

 

Cam astea-s cele mai populare editoare.

 

Un editor video profesionist este destul de complex si in consecinta, investitia financiara si de timp cam te polarizeaza (il vei prefera) Eu unul prefer Premiere-ul.

 

De asemenea, Final Cut Pro nu functioneaza decat pe OS X.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1-Are idee cineva ce editoare video folosesc cei ce fac videoclipuri sau filme?(cand zic editor video, ma refer la acelea care au si efecte, care poti pune secvente una dupa alta.....stiti voi...)

2-Cu ce editor se pot obtine straluciri de reflectoare ca in spatele cantaretei Avril Lavigne, de la minutele 1:43 si mai departe?

(alea stiu sigur ca nu sunt reale)

Aici linkul spre video!

3-De ce la un concert nu se produce microfonie intre microfonul cantaretului si difuzoare?

Va multumesc mult!

:lol:

sincer sa fiu cel mai bun editor video cu care am lucrat este Corel VideoStudio 12, contine tot felul de efecte iar claritatea imaginii dupa salvare este foarte buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pinnacle e un program foarte bun din punctul meu de vedere, ai foarte multe efecte plus de asta poti modifica efectele si le poti crea chiar tu.

E un program profesional si e folosit de foarte multa lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×