Sari la conținut
Forum Roportal
micul programator

Salariu de programator

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in primul rand scuze ca postez unde nu trebuie dar la sectiunea IT nu exista o astfel de referire....deci...cam cat castiga un programator in romania?in alte tari se castiga mai mult,cam cat?intreaba o viitoare programatoare...dar pana atunci mai e inc mult :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti dau un exemplu: colegi de-ai mei, programatori flash, care lucreaza direct cu persoane din strainatate, au pana la $700 pe 2-3 saptamani de munca.

 

daca te angajezi la firma, se schimba discutia, si, da, am senzatia ca vor trage pielea de pe tine pentru un salariu mult mai mic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand scuze ca postez unde nu trebuie dar la sectiunea IT nu exista o astfel de referire....deci...cam cat castiga un programator in romania?in alte tari se castiga mai mult,cam cat?intreaba o viitoare programatoare...dar pana atunci mai e inc mult :derisive:

ca referinta:

un programator ORACLE poate castiga si 3000 euro/luna in Romania...in cazul in care este bun..

acum poti sa faci tu diferenta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Bucuresti, majoritatea programatorilor (senior programmer) pe care ii cunosc au un salariu net in jurul la 1000 eur. Din cunostintele mele in Italia acelasi programator ar avea 3000-4000 eur iar in Grecia 1500-2500 eur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mmultumesc pt informatii :lol: ;) ;)

 

Salarul depinde de competentele fiecaruia. Probabil ca un mic programator are un salar mic 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un mic programator are drept salariu un zambet mare si frumos din partea profei... :D :D ma multumesc cu atat si sunt foarte fericita cand apare salariul meu.... :) :o: ;) :lol: :D :)

ei programatoare-o,doar un sambet si gata?dar de un zece,nu zici nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×