Sari la conținut
Forum Roportal
budac

Probleme cu placa video ..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai noroc ... am placa video ASUS Extreme AX550 a inceput prin a`mi face probleme in jocuri .. doar in jocuri mi se blocheaza imaginea apar niste dungi si imi da eroare la driveru video cu DON`t SeNd si SEND ..n`am inteles nimic ... am crezut k e de la windows . L`am instalat din nou si hopa surpriza i`ar imi face la fel ... nu stiu ce sa ii fac si nu prea am treaba cu calculatoarele componentele etc. .. va rog daca puteti sa ma ajutati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu...e de la user... Driverul e de vina. Pune altul, de preferat cel potrivit cu placa si sistemul de operare. In cel mai rau caz reinstaleaza sistemul de operare si incearca din nou. Se poate totusi sa fie o problema strict legata de jocul respectiv mai ales daca e cracked. Incearca si alte jocuri, drivere.

Editat de ragaiat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai noroc ... am placa video ASUS Extreme AX550 a inceput prin a`mi face probleme in jocuri .. doar in jocuri mi se blocheaza imaginea apar niste dungi si imi da eroare la driveru video cu DON`t SeNd si SEND ..n`am inteles nimic ... am crezut k e de la windows . L`am instalat din nou si hopa surpriza i`ar imi face la fel ... nu stiu ce sa ii fac si nu prea am treaba cu calculatoarele componentele etc. .. va rog daca puteti sa ma ajutati

Producator: Asus--good :beee:

Chipset : Ati--bad :P ......parere personala , sunt fan Nvidia. :P

 

Cea mai simpla (eficienta) metoda sa afli daca placa video e de vina e sa incerci alta.

Daca problema apare doar la jocul respectiv ai urmatoarele posibilitati:

-jocul are o problema cu placa video (driver) , si e foarte probabil sa functioneze bine cu alta placa video.

-jocul e crack-uit si exista sansa sa-ti fac la fel si cu alte placi video.

In principiu orice joc are o lista cu anumite modele de placi video cu care pot aparea probleme (conflicte) , verifica sa vezi daca nu e si a ta pe lista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bun deci .. 1 . nu e de la joc :) se intampla la toate care le joc (dota / cs / mu )

2 . n`am mai aprins calulatoru de 3 zile si intru azi la vrajeala sa scap de plictiseala intr`un joc ... m`am jucat 5 ore incontinuu fara sa imi mai faca asa ... si pana in momentu de fata inca nu mi`a facut :|

idei ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×