Sari la conținut
Forum Roportal
rose blanche

casatorie cu un tunisian

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o relatie cu un tunisian vrem sa ne casatorim aici in romania dar de la ambasada nu pot afla mare lucru daca e cineva care a facut recent o casatorie de acest gen v-as ruga sa-mi spuneti ce acte trebuie si cum se procedeaza ms mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a ... verifica mai intai daca nu e casatorit ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai gandeste te pana sa te mariti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e casatorit daca asta va intereseaza am fost acolo de mai multe ori problema e ca nu poate veni el aici din cauza vizei am nevoie de sfaturi nu de afirmatii rautacioase

 

ai auzit tu...eu am fost langa el...si tu vei mirosi "frumos"daca nu te speli.altadata nu mai vorbi din auzite

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e casatorit daca asta va intereseaza am fost acolo de mai multe ori problema e ca nu poate veni el aici din cauza vizei am nevoie de sfaturi nu de afirmatii rautacioase

 

ai auzit tu...eu am fost langa el...si tu vei mirosi "frumos"daca nu te speli.altadata nu mai vorbi din auzite

daca scopul casatoriei e nevoia de viza....casatoriti-va la el, mai vrea?

poate fi iubire sau poate fi interes

daca as fi in locul tau as incerca sa aflu motivele pt care vrea sa se casatoreasca si m-as gandi ce implica asta pt mine, cu siguranta exista si o diferenta de mentalitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca scopul casatoriei e nevoia de viza....casatoriti-va la el, mai vrea?

poate fi iubire sau poate fi interes

daca as fi in locul tau as incerca sa aflu motivele pt care vrea sa se casatoreasca si m-as gandi ce implica asta pt mine, cu siguranta exista si o diferenta de mentalitate

Si crezi Boromire ca s-a scos respectivul cu o viza de Romania? Ar sari din lac in put. Sau care crezi ca-i avantajul? The land of milk and honey? :haha: Femei europence care sunt disponibile pentru casatorie si isi pun anunturi si profile matrimoniale prin ziare si internet sunt destule nu neaparat made in Roumanie. :D

 

In schimb cu mentalitatea asa e....pot fi diferente mari.Atat cat si cu traditiile,cultura si religia dar presupun ca femeia al cunoaste din moment ce a hotarat sa-l accepte de barbat nu?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×