Sari la conținut
Forum Roportal
alex1988

Cielo

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As dori sa imi cumpar un cielo de prin 96 98 la 2500 - 300 euro si as vrea sa aflu mai multe pareri despre el. Am auzit de la cineva ca nu se mai fabrica piese pentu cielo , e adevarat? Astept parerile voastre. Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa imi cumpar un cielo de prin 96 98 la 2500 - 300 euro si as vrea sa aflu mai multe pareri despre el. Am auzit de la cineva ca nu se mai fabrica piese pentu cielo , e adevarat? Astept parerile voastre. Multumesc

iti place asa mult cielo?

este o masina buniccica...dar consumul este maricel----undeva pe la un 10-11%

piese se mai gasesc...se aduc pe comanda..nu sunte scumpe..

 

de ce nu incerci un opel astra?...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa imi cumpar un cielo de prin 96 98 la 2500 - 300 euro si as vrea sa aflu mai multe pareri despre el. Am auzit de la cineva ca nu se mai fabrica piese pentu cielo , e adevarat? Astept parerile voastre. Multumesc

 

Cielo e o masina f buna, piese se vor gasi, e usor de intretinut (piese ieftine), dar in ceea ce priveste anul... e cam veche si ma refer aici la caroserie :o: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am un cielo facut in 1995

merge bine si nu am avut probleme majore

ptr familie e excelenta

consum mediu 9%..cu cutia automata

 

cred ca e masina ptr care se gasesc cel mai usor piese

si nu-s scumpe

 

 

verifica rugina mai ales la aripile din spate la bordura rotilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am un cielo facut in 1995

merge bine si nu am avut probleme majore

ptr familie e excelenta

consum mediu 9%..cu cutia automata

 

cred ca e masina ptr care se gasesc cel mai usor piese

si nu-s scumpe

 

 

verifica rugina mai ales la aripile din spate la bordura rotilor

Salut Puiule! Ce mai faci? Acel Cielo din 95 automatic, sti cumva pana in ce an s-a fabricat? Piese se gasesc aici si sunt noi? Ma intereseaza aceasta masina. Ce as putea gasi la in jur de vreo 3000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-a fabricat pana in 1996, dar se pare ca modelele automatice sunt asamblate nu la noi ci in coreea

piese se gasesc mai abitir ca la dacia,

dau un exemplu: un difuzor audio din fata(bord), m-a costat 75.000 lei vechi, 1 litru de ulei ptr cutie si servo 300.000 lei

masina mea e atinsa in cateva locuri superficial de rugina, dar mai merge inca.....

dacac tinem cont de buget, cred ca faci o alegere reusita

la achizitionare e bine sa ai alaturi pe cineva priceput care sa poata evalua just meritele masinii

iti recomand culooarea alba...8)

numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult! Am de ales la banii de care dispun (cca 3000), ori o masina sh. care as prefera sa fie din cel putin 95, la 1,4-1,5 l pe benzina, cu maxim 150000 km, ori din cele autohtone doar o Supernova, pe care o gasesc din 2002, euro 2, la pana in 75000 km cu dotari. La mecanica auto sunt lemn, pana acum nu m-a interesat! La vanzari auto masini consacrate, la banii astia am gasit ATV-uri...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×