Sari la conținut
Forum Roportal
Florin274

WinACE, WinRAR, WinZIP

Evaluează acest topic

Ce folositi?  

24 membri au votat

  1. 1. Ce folositi?

    • WinACE
      5
    • WinRAR
      17
    • WinZIP
      2


Postări Recomandate

WinRAR. Se integreaza in sell, usor de folosit si de creat arhive rar sau sfx si sareware pana la moarte.

 

WinRAR rullz !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Categoric WinRar.Are optiuni ca lumea:

1.Poti sa selectezi metoda de compresie ( daca vrei ca arhiva sa ocupe putin spatiu - dai best,dar stai mai mult ; Daca nu ai timp sa stai sa compresezi,spre exemplu 5 Gb si ai un DVD, ii dai optiunea fastest sau fast si obtii putin sub 4,7 Gb,arhiva tocmai buna de pus pe DVD )

2.Are optiunea split to volumes, cu care poti sa imparti arhivele sa intre exact pe o discheta sau pe un cd de 700 Mb. ( Daca ai o arhiva de 2 Gb o va face in 3 arhive 700 Mb - 700 Mb - 600 Mb )

3.Exista doua posibilitati de a pune o parola ( poti lasa userul sa vada numele fisierelor din arhiva, sau poti sa faci arhiva sa ceara imediat parola,userul neavand access nici la numele fisierelor )

Sunt multe alte facilitati,dar nu mai stau sa le enumar....

 

pe.sa: Florin274, nu e frumos sa postezi acelasi subiect pe 2 forumuri diferite :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe.sa:  Florin274, nu e frumos sa postezi acelasi subiect pe 2 forumuri diferite  :lol2:

[snapbacca]64584[/snapbacca]

Am postat si pe alt forum deoarece vreau sa stiu parerea cat mai multor oameni deoarece nu toti intra pe un forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

WinAce

De ce...? (nu ca sa nu ma incadrez in restul "turmei" ci pentru ca e mai bun)

 

Pai:

* compresie mai buna... decat oricare din cele doua WinRar, WinZip (pentru orice tip de fisiere) mai uitati-va si voi prin teste pe site de test :lol2: sau faceti un test singuri...

 

* "durabilitate" :De - adica datorita algoritmului folosit este PUTIN mai avantajat in evitarea erorilor... oricum algoritmul este superior celor doi adversari, WinRar, WinZip

Absolut orice ce arhiva este "riscanta" din acest pct de vedere...

 

* optiuni - are deasemnea o multitudine de optiuni pentru SFX , split...etc (nu mai enumar)

 

* viteza de compresie este cu mult peste cea din WinRar (pentru acelasi tip Normal, High :oca:) si uneori pentru anumite tipuri de fisiere .. depaseste si WinZip

 

* criptare - algoritmul de criptare al parolei este cu certitudine mai eficient decat cel al WinRar, de WinZip nici nu vreau sa mai amintesc la aceasta categorie... e slab

Apropo pentru ca o palora sa fie "eficienta" trebuie sa aiba minim 10 (litere si cifre, daca are si !@#$%^& e deja oca) asta pentru a mai avea sens parola... cu atat Spywere e dificil sa mai tii datele doar pentru tine... iar daca nu le criptezi cu atat mai putin :Pe

 

Pe langa asta as mai putea adauga ca WinAce provine dintr-o corporatie mult mai dezvoltata decat ... "iubitul WinRar" (recunosc ca este mai popular) !

 

 

pe.sa "Apropo nu sunt angajat sau nu am nici un parteneriat cu WinAce... :lol2: doar am vrut sa-mi spun parerea... " :lol2:

Editat de TiGeR_asH

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noroc cu P.S.-ul de la sfarsit. Altfel de acuzam de asa ceva !

Prea la superlativ l-ai tratat.

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
WinAce e mai bun

E mai bun din cele prezentate mai sus... dar sincer eu nu folosesc nici unul din acestea...

Prefer altele mai "puternice" si mai sigure(nepopulare in ce priveste decriptarea)...

At cand arhivele ma privesc doar pe mine... in rest .. fac .ace :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×