Sari la conținut
Forum Roportal
Kiwybogdan

Windows Xp pe un card SD

Postări Recomandate

Salutare,

Stie cineva cum pot face un card Mini SD bootabil ptr Windows. Ma intereseaza ptr un Eee Pc de la Asus care a venit doar cu Linux.

Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat sau cu un tutorial i-as multumi forever.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce intelegi prin "Eee Pc" ?

Poti sa folosesti discuri gen CD, DVD, merge si pe USB Flash drive... e mult mai simplu decat ce ai zis tu.

Ca sa faci ce ai zis tu e destul de complicat in sensul ca trebuie sa copiezi tu informatia de boot pe SD. Si sigur n-o sa-ti iasa, adica n-o sa fie bootabil. Poti insa sa incerci cu nLite dar nu cred ca va merge...

Succes, sper sa te descurci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce intelegi prin "Eee Pc" ?

Poti sa folosesti discuri gen CD, DVD, merge si pe USB Flash drive... e mult mai simplu decat ce ai zis tu.

Ca sa faci ce ai zis tu e destul de complicat in sensul ca trebuie sa copiezi tu informatia de boot pe SD. Si sigur n-o sa-ti iasa, adica n-o sa fie bootabil. Poti insa sa incerci cu nLite dar nu cred ca va merge...

Succes, sper sa te descurci.

pk cred ca m-am exprimat gresit

vreau o modalitate sa instalez windows fara sa am CD ROM. Pot de pe USB si Card Reader insa nu stiu ce varianta e mai avantajoasa si cum sa fac sa imi iasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Varianta de pe care iti stie boota sistemul.. Dar nu poti sa conectezi un cd-driver extern pentru instalare?

Ba da ar fi varianta cea mai usoara insa nu am si nici nu am cum sa fac rost de unul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba da ar fi varianta cea mai usoara insa nu am si nici nu am cum sa fac rost de unul

Un stick USB nu ai? Stiu ca se poate instala SO direct de pe USB, dupa ce configurezi sa buteze din USB.

Uite aici, poate te ajuta: http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=61384

Mai e o varianta cu boot from network dar nu mai stiu sigur. Da-i un search pe Google. Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×