Sari la conținut
Forum Roportal
mareexecutor

Frumoasa Marea.

Postări Recomandate

Marea asta a noastra nu a vrut ea,sa se invecineze si ea cu o plaja nelocuita, linistita, curata..cu palmieri pe margine..A preferat ea sa se invecineze cu flacoane pet, pungi de plastic,gramezi de gunoi neridicate de la inceputul sezonului... caini vagabonzi. Cu "terase" cu pretentii de restaurante...unde ceafa de porc pe gratar si pestele imputit vor sa fie varful gastronomiei locale? Cu casute amarate ale oamenilor locului..pana mai ieri oameni simplii si linistiti, si care azi, isi inchiriaza fosta magazie de lemne, garajul, sau bucataria de vara(binenteles cu serviciile si utilitatile in nota locala)- Cat despre miscarea culturala...am fost si eu la un spectacol...o susa clasica cu manele si cu alte alea. Am zis sa pot vorbi si eu "avizat"..Si oricum sant de principiu sa le incerc pe toate..In definitiv am incercat si un inceput de pneumonie prin a 5-a...Dar in definitiv poate tocmai de aia o iubim. pentru. ca a preferat sa "vina" la noi, in loc sa mearga in alte locuri.. :"> la urma urmei noi mergem sa-o vedem pe EA..pentru. ca e atat de frumoasa.....(ma credeti ca tocmai pe asta mizeaza speculantii din turismul de pe litoral?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca mareexecutor a dorit sa prezinte defectele litoralului romanesc ( si a reusit - good job man ).E un topic ce nu are un titlu sugestiv, dar daca citesti atent, intelegi ce doreste sa spuna...

Se refera si la faptul ca,desi are atatea defecte, litoralul romanesc este foarte populat si ca oamenii nu mai tin cont de toate aceste defecte si se duc la mare ( pentru a se relaxa si pentru a vedea "frumusetea" marii )

 

Btw: mareexecutor, incearca sa pui si u titluri mai sugestive, sa stie oamenii despre ce vrei sa vorbesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

complet aiurea da arata cat de inventiv e romanul.....scoate apa din piatra seaca.....urat din partea poporului nostru insa....

Editat de Neo_Xcess

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-ai prins n1ccaholas. exact asta am vrut sa spun. m-i sa-a parut misto o antiteza intre frumusetea marii si vulgarul oamenilor. daca a-ti trait si voi experiente aiurea la mare,....please.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum marea este inghetata,ce frumoas arata!!si,nu stiu cum este ea pe timp de iarna,cand,nu este asa de populata,dar,pe timp de vara,am auzit si eu ca este foarte..murdara..sa zic asa!!si,mizeria din jurul ei,si din ea!este multumita oamenilor,care o iubesc asa de mult!!si o prefera asa,decat curata,si..albastra!!asa,ca..pana cand oameni nu se vor schimba,saraca de ea,tot asa va ramane ;) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
. Pt. ca a preferat sa "vina" la noi, in loc sa mearga in alte locuri.. :"> la urma urmei noi mergem s-o vedem pe EA..pt. ca e atat de frumoasa.....(ma credeti ca tocmai pe asta mizeaza speculantii din turismul de pe litoral?)

 

Eu cred ca mai degraba multi se duc (si aici vorbesc de baieti) la mare pentru a admira (si nu numai) superbele exemplare feminine ce apar acolo de-a lungul verii ... ;) :o: :P :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa e cataline! ;)

 

litoralul e asa cum e ptr ca NOI l-am facut astfel

chiar daca litoralul are multe defecte, are si aspecte pozitive. deci, pana se rezolva defectele, sa vedem doar aspectele pozitive! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa e stef! e mult mai misto in delta! :D

cam mult peste, dar la varsarea Dunarii in mare este o plaja superba( vorbesc de Sf. Gheorghe) ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×