Sari la conținut
Forum Roportal
strange_effect

Nelamuriri in power point

Postări Recomandate

Va rog sa ma luminati in urmatoarea problema!

 

Din ce cauze nu poate merge un filmulet inserat intr o prezentare Power point mai ales ca este in format WMV,numai ca acea prezentare a fost lucrata pe un alt calculator si deja continea acel filmuletz dar daca vroiam sa l deschid nu mergea spunandu-mi ca nu l gaseste astfel ca reinserandu l din nou ,tot nu merge?

Am incercat sa l inserez intr o prezentare noua si merge dand click pe el sau incepand singur odata cu afisarea slideului dar niciodata nu a mers in urma selectarii optiunii 'rulare film'(alta nedumerire).

Important este insa de ce nu merge in prezentarea deja conceputa?

Si inca o nedumerire: tot intr-o prezentare noua ( prezentare experiment de fapt) cand am inserat un filmulet dintr un anumit folder,nu a putut fi rulat dar cand l am inserat exact acelas filmulet dar luat dintr un alt folder a mers.

 

Sper sa mi puteti raspunde!Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog sa ma luminati in urmatoarea problema!

 

Din ce cauze nu poate merge un filmulet inserat intr o prezentare Power point mai ales ca este in format WMV,numai ca acea prezentare a fost lucrata pe un alt calculator si deja continea acel filmuletz dar daca vroiam sa l deschid nu mergea spunandu-mi ca nu l gaseste astfel ca reinserandu l din nou ,tot nu merge?

Am incercat sa l inserez intr o prezentare noua si merge dand click pe el sau incepand singur odata cu afisarea slideului dar niciodata nu a mers in urma selectarii optiunii 'rulare film'(alta nedumerire).

Important este insa de ce nu merge in prezentarea deja conceputa?

Si inca o nedumerire: tot intr-o prezentare noua ( prezentare experiment de fapt) cand am inserat un filmulet dintr un anumit folder,nu a putut fi rulat dar cand l am inserat exact acelas filmulet dar luat dintr un alt folder a mers.

 

Sper sa mi puteti raspunde!Va multumesc!

 

 

poate ca prezentare in care a fost conceput a fost facuta cu power point 2007 si tu vrei sa bagi filmuletul in power point 2003...sau invars.... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×