Sari la conținut
Forum Roportal
Angel_Of_Night

Nu am avut niciodata un prieten

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai, mai sunt cateva zile si implinesc 15 ani !! De`abia astept ..[26 august :D ] Sper sa`mi urati la multi ani ...

:spiteful: :P

In fine .. Sa va spun de ce am creat acest topic.. Sper doar sa nu ma criticati .. :)

 

Pai .. pe scurt ..

 

Nu am avut niciodata prieten pana acum... Si stiu ce veti zice , ca trebuie sa ma pun cu burta pe carte .. si sa ma ocup de scoala , nu sa ma gandesc la asta , dar eu vreau doar o persoana care sa ma iubeasca .. si pe care sa o iubesc ....sa fie alaturi de mine .. sa o pot imbratisa .. nu stiu ... ;)

 

Si chestia care ma intristeaza cel mai mult este faptul ca prietenele mele fac glume pe seama mea .. de faptul ca nu am avut prieten .. nu m`am sarutat niciodata.. si nu mai suport ... trebuie sa mentionez faptul ca unele nu fac asta ..

 

Sunt o fire mai timida.. spre deosebire de prietenele mele ..

Poate ar trebui sa fiu altfel .. mai tupeista, nu stiu ... dar mi`e frica ca o sa dau gres si ca o sa pic de `proasta` in fata prietenilor mei .. ..

 

Si vreau sa mai mentionez ca desi ma gandesc mult la asta ... nu uit de scoala .. E pe primul loc ;)

 

Doar vreau sa stiu cum e sa fii iubita , cum e sa iubesti , cum e sa ai pe cineva alaturi de tine atunci cand iti e greu, ..

 

Credeti ca e normal sa cred asta? Sa fiu asa? :P

post-171338-1219098582_thumb.jpg

Editat de Angel_Of_Night

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:spiteful:

pai,mai fetitza...stii cand am avut eu primul prieten? si,deci, atunci am sarutat si eu pt prima oara ....la 17 ani, mai aveam 3 luni si implineam 18....(acu merg pe 19)

si nu era cine stie ce..doar sora-mea si unele prietene radeau de mine ca nu stiam cum e ala pupatul! si n-am murit :D uite-ma!

 

si chiar ma jur ca nu te mint !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful:

pai,mai fetitza...stii cand am avut eu primul prieten? si,deci, atunci am sarutat si eu pt prima oara ....la 17 ani, mai aveam 3 luni si implineam 18....(acu merg pe 19)

si nu era cine stie ce..doar sora-mea si unele prietene radeau de mine ca nu stiam cum e ala pupatul! si n-am murit :D uite-ma!

 

si chiar ma jur ca nu te mint !

 

are timp!!lnu o descuraja poate fata nu are parte de atentia de care are nevoie in familie si cauta asta in alta parte..nu stiu!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu la 15 ani credeam ca-i ilegal sa fii implicat intr-o relatie. Glumesc, oricum nu prea tarziu.

 

Prea devreme mai, iar te gandesti la tine. Virginule!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ti-a spus cineva ca e frumos sa iubesti.adevarul ca la varsta asta e frumos,mai tarziu incep problemele asa ca nu te mai grabi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e normal sa te gandesti la cum e si bla bla-uri...dar gandeste-te ca ai o viata inainte, pentru toate astea :D toate la timpul lor...nu trebuie sa fii tupeista ca sa ai parte de ceva frumos in viata! pur si simplu trebuie sa vrei sa schimbi ceva la viata...sa fii sigura ca vrei si tu asta

sa stii ca o relatie solicita multe :P in primul rand, timp,rabdare (mie mi-a trebuit si mai multa) si incredere...eu una ,la un moment dat , ma simteam sufocata...vroia ora de ora-iesiri..eu eram ocupata si cu treburi casnice si alea-alea..el zicea ca il neglijez (vezi doamne) si n-am mai suportat pt ca uram ca nu ma intelege cand vreau eu :spiteful:

asa ca....nu trebuie sa te preocupi prea mult ...cel putin, nu la varsta asta :P gandeste-te ca ai o viata inainte

Editat de made4me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful:

pai,mai fetitza...stii cand am avut eu primul prieten? si,deci, atunci am sarutat si eu pt prima oara ....la 17 ani, mai aveam 3 luni si implineam 18....(acu merg pe 19)

si nu era cine stie ce..doar sora-mea si unele prietene radeau de mine ca nu stiam cum e ala pupatul! si n-am murit :D uite-ma!

 

si chiar ma jur ca nu te mint !

 

Fata a intrebat daca e normal sa simta ce simte nu daca ar trebui batuta cu funia uda.

 

Sigur ca e normal. Copiii ignorati, care nu primesc iubire si atentie de la parinti se indragostesc nu la 15 ani, ci chiar si la 7 ani. E o forma de dependenta. O forma de cautare a identitatii. Pentru ca identitatea copilui vine din dragostea parintilor. Iar daca relatia parintilor e deficitara, copilul devine din ce in ce mai gol pe dinauntru, si instinctiv cauta sa aibe relatii cat mai devreme.

La tigani, la popoarele orientale, copiii cresc in agresiune in familie, "misca ma handicapatule" "dispari ca-ti rup picioarele", sunt batuti, umiliti, e normal sa caute un refugiu intr-o relatie de la varste fragede.

 

Deci, fetito, vezi in ce relatie te bagi, dar nu deveni superdependenta e relatie si partener. Pentru ca nu se stie cat dureaza. Implicare cu masura. Si ratiunea sa nu ramana total pe tusa. Faci dar sti ce faci.

 

cred ca ti-a spus cineva ca e frumos sa iubesti.adevarul ca la varsta asta e frumos,mai tarziu incep problemele asa ca nu te mai grabi!

 

Fals. Problemele incep de cand te nasti, le rezolvi, dragostea nu interfereaza negativ cu problemele ba dimpotriva, ajuta la rezolvarea lor, atunci cand faci relatii cu ochii mintii deschisi, nu cu fundu.

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fals. Problemele incep de cand te nasti, le rezolvi, dragostea nu interfereaza negativ cu problemele ba dimpotriva, ajuta la rezolvarea lor, atunci cand faci relatii cu ochii mintii deschisi, nu cu fundu.
era vorba de problemele in dragoste..:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fata a intrebat daca e normal sa simta ce simte nu daca ar trebui batuta cu funia uda.

daca citeai mai departe, ai fi observat ca i-am si raspuns! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×