Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Filmul SF, Automata (2014), pot sa spun ca ideea de-a crea acesti roboti este ok. In opinia mea si nu numai a mea, bineinteles, robotii sunt un ajutor extraordinar(si doar atat) dar nu au cum sa depaseasca in totalitate(sa zic asa) omul. Mi-a captat atentia acest film.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lost in Translation (2003). La cat de fad si lipsit de substanta e acest film, vi-l recomand pentru noptile lungi si plictisitoare. Adica cand aveti insomnii si vreti sa va uitati la ceva ultraplictisitor.

Editat de Ravensbrück

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gone girl 2014. Fac pariu cu voi ca Rosamund Pike va castiga Oscarul pentru interpretarea lui Amy. Demult n-am vazut un personaj feminin cu atata forta si versatilitate. Fincher orchestreaza fara cusur, si e meritul sau ca a oferit o partitura beethoveniana unei actrite care pana acum juca in filme fara anvergura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Trainspotting (1996). O adunatura de drogati fac ce stiu ei mai bine: fura, injura, se drogheaza. Daca luam cateva faze din film si le punem in alta ordine, ar fi iesit acelasi rahat. Se termina ca un cur, deci e pierdere de timp.

Editat de Ravensbrück
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand uiti ca exista o camera video, cand esti scufundat in actiune, cand te prinde starea si vrei sa intuiesti ce urmeaza, cand uiti ca acolo sunt niste actori care joaca pentru bani, cand traiesti starea de parca ai fi acolo, atunci poti sa zici ca e un film bun.

David Fincher stie sa faca asta. Unul din regizorii de pe lista mea scurta.

Impecabil, ca o simfonie dirijata de von Karajan. Pentru pretentiosi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fahrenheit 451.

Un film exceptional, autorul romanului dupa care s-a facut filmul a fost un vizionar... nu mai avem mult pana vom trai acele vremuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Judge (2014). Eu banuiam ca fratele retardat era la volan in momentul accidentului, de aceea batranul isi asuma vina ca sa il acopere. De ar fi fost asa, ar fi fost un film ce mergea de plictiseala. Noroc cu unele momente emotionante dintre tata si fiu, ca la ce final prost are, ar fi fost pierdere de timp. De vazut daca nu e altceva mai bun de vazut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×