Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta e ala cu Johnnyca? Daca da, mi-a placut si mie dar nu ma incumet sa spun ca e cel mai bun dintre ultimele vazute.

 

Ia sa-l pun si pe asta pe lista.

Nu că să-l pui pe listă! Ci să-ţi iei repejor o bere, niscai seminţe, să închizi telefonul...şi după ce vezi filmul să-mi zici şi mie dacă-ţi plăcu ori ba! :)

Sunt băiat bun şi nu te pun să mi-l povesteşti!tongue.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

To have an have not (1944) cu Lauren Bacall si Humphrey Bogart. Filmul in sine e slabut comparativ cu alte filme din era aia, dar m-am uitat sa o vad pe Bacall in primul rol la 19 ani. Wow !

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

What to Expect When You're Expecting - 5,7 pe IMDB

 

o comedie simpatica in lipsa de altceva, nu o recomand celor care isi doresc copii si nu au, special celor care sunt f emotionale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frequencies (OXV : The Manual)

De mai bine de juma de an tot căutam filmul ăsta şi în sfârşit l-am văzut. Un film din categoria ălora, "greu de povestit", însă pe marginea căruia se pot face nenumărate speculaţii.
Norocul poate fi măsurat, viitorul poate fi calculat, soarta poate fi controlată? Un film d'ăsta filosofic, un eseu cinematografic care încearcă să sondeze problemele noastre "grele", recte iubirea, cunoaşterea, destinul. Şi să nu credeţi că filmul ar fi plictisitor. Nu. E foarte bine făcut şi curge într-um mod firesc, aşa, ca un râu. Şi, bonus, filmul nu-i unul ermetic, ci e astfel făcut încât fiecare poate înţelege ce vrea din el. Pe scurt, e un film care mi-a plăcut şi-l recomand oricui.
Să presupunem că undeva într-un univers paralel oamenii au ajuns la conştiinţa faptului că ceea ce-i deosebeşte sunt frecvenţele sau, altfel spus, nivelul vibratoriu...Şi cam atât. Restul e foarte interesant, zic eu, şi chiar aştept un feedback pe tema asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pff, pare interesant, dar nu il gasesc.:cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×