Sari la conținut
Forum Roportal
loreleimay

concert Queen in zona... Romania

Postări Recomandate

:o:

 

fratilor, mai este interesat cineva sa mearga la gig-ul Queen din Budapesta in octombrie 2008, ca sa fim mai multzi???

pot oferi informatii despre asta, e relativ simplu sa procuri bilete si sunt accesibile ca pretz! pup! astept reactie!!

Editat de loreleimay

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;)

 

fratilor, mai este interesat cineva sa mearga la gig-ul Queen din Budapesta in octombrie 2008, ca sa fim mai multzi???

pot oferi informatii despre asta, e relativ simplu sa procuri bilete si sunt accesibile ca pretz! pup! astept reactie!!

 

hey, da, pe mine ma intereseaza; dar de unde ai luat biletele si la ce pret? eu am vazut vehiculate pe net sume destul de mari.

 

Multumesc

Dariana

 

;)

 

fratilor, mai este interesat cineva sa mearga la gig-ul Queen din Budapesta in octombrie 2008, ca sa fim mai multzi???

pot oferi informatii despre asta, e relativ simplu sa procuri bilete si sunt accesibile ca pretz! pup! astept reactie!!

 

hey, da, pe mine ma intereseaza; dar de unde ai luat biletele si la ce pret? eu am vazut vehiculate pe net sume destul de mari.

 

Multumesc

Dariana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hey, da, pe mine ma intereseaza; dar de unde ai luat biletele si la ce pret? eu am vazut vehiculate pe net sume destul de mari.

 

Multumesc

Dariana

 

Eu am luat de pe site-ul unguresc, trebuie deschis un cont de utilizator acolo, si am ales varianta e-ticket. Preturile depind de locul in sala, eu sunt cam la cucurigu pe sus ca sa fie mai ieftin dar asta e. 9900 forinti, parca.

http://www.ticketpro.hu/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, eu mi-am luat bilet la concertul din Budapesta, 28 octombrie.

Vii? :doh: Cu ce mergem?

 

Hallo!! Eu am bilet deja si abia astept sa merg. Am uitat sa precizez ca vb f serios ca o pers serioasa ce sunt... De unde esti? Eu sunt din Piatra Neamt si cred ca voi cauta un autocar ceva pt transport. Nu pot calatori cu avionul, din cauza de rau de zbor :think:( Inca nu am studiat problema cu deplasarea. De stat, nici atat, ca sper totusi sa revin in tara imediat si sa nu mai fiu nevoita sa pierd vremea pe acolo, desi nici la asta nu m-am gandit suficient. Mergi singur sau mai sunt doritori (ca sa nu zic fani ca nu suna bine)? OK, astept reactie de la tine soon, papa!!!

 

hey, da, pe mine ma intereseaza; dar de unde ai luat biletele si la ce pret? eu am vazut vehiculate pe net sume destul de mari.

 

Multumesc

Dariana

 

 

 

hey, da, pe mine ma intereseaza; dar de unde ai luat biletele si la ce pret? eu am vazut vehiculate pe net sume destul de mari.

 

Multumesc

Dariana

 

Buna, Dariana! Pt procurarea biletului am procedat exact ca Slender Sail. E simplu, te inregistrezi pe site-ul unguresc www.ticketpro.hu si selectezi modalitatea de plata e-ticket, dar iti trebuie un card pt a achita, poti sa-ti deschizi cont la orice banca, sa precizezi pt ce iti trebuie cardul ca e nevoie de un anumit tip - eu am MasterCard Mondo. Pretul biletelor e asta:

Sitting place 9900- 15900- 18900

Standing place 12900

Eu am luat la 12.900 - adica jos, in teren - si abia acum vad ca Slender Sail sta de fapt la tribuna...... cool!! Oricum, toate detaliile le gasesti pe www.ticketpro.hu si site-ul oficial Queen http://www.queenonline.com.

Daca te mai pot ajuta cu ceva, very glad. Pupice, sper sa ni te alaturi, ca nu e un eveniment de toata ziua si de asta fac si eu efortul de a merge tocmai in Budapesta. In plus, ii iubesc pe Queen de vreo suta de ani si merita :jester:)), nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe cat am iubit si iubesc Queen, pe atat sunt de dezamagit de ce fac acum. Ma bucur pentru ei ca si-au revenit in ultimii ani si vor sa cante, dar n-ar mai trebui sa cante cu numele asta niciodata, si nici sa cante piesele vechi. Concertul memorial cu George Michael a fost un omagiu frumos; trebuia sa se incheie totul atunci.

 

Ma doare sufletul sa vad ca un vocal, orice vocal, chiar si unul bun ca Paul Rodgers, indrazneste sa calce pe scena cu aceeasi trupa si sa cante aceleasi piese pe care le canta Freddie. Pentru mine si multi altii Freddie e cel mai bun si autentic vocal de rock din toate timpurile - cineva ca el se naste poate o data la o suta de ani. Ceva dincolo de cuvinte, fixat doar prin emotii. Cum Dumnezeu sa calci pe scena in locul lui? Ar trebui sa le tremure pamantul sub picioare. Nu-s religios, dar daca ar fi sa definesc sacrilegiul, asta ar fi. :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe cat am iubit si iubesc Queen, pe atat sunt de dezamagit de ce fac acum. Ma bucur pentru ei ca si-au revenit in ultimii ani si vor sa cante, dar n-ar mai trebui sa cante cu numele asta niciodata, si nici sa cante piesele vechi. Concertul memorial cu George Michael a fost un omagiu frumos; trebuia sa se incheie totul atunci.

 

Ma doare sufletul sa vad ca un vocal, orice vocal, chiar si unul bun ca Paul Rodgers, indrazneste sa calce pe scena cu aceeasi trupa si sa cante aceleasi piese pe care le canta Freddie. Pentru mine si multi altii Freddie e cel mai bun si autentic vocal de rock din toate timpurile - cineva ca el se naste poate o data la o suta de ani. Ceva dincolo de cuvinte, fixat doar prin emotii. Cum Dumnezeu sa calci pe scena in locul lui? Ar trebui sa le tremure pamantul sub picioare. Nu-s religios, dar daca ar fi sa definesc sacrilegiul, asta ar fi. :P

 

Mai draga... inteleg aceste sentimente, dar mi se pare mie ca prea le zice toata lumea la fel, global si mondial... in concluzie suna cam religios, da. In primul rand Paul Rodgers a fost un cantaret preferat al lui Freddie, iar in al doilea, Queen a fost fondat de Brian si Roger. Ce mai conteaza cum se numesc? E vorba de un spirit, care oricum este mai mare decat toti ei impreuna. Asta e, daca unii nu mai vor sa se implice, treaba lor, dar nu le poti cere unor oameni sa inceteze sa mai traiasca si sa simta. Viata e ca sa te implici in ceea ce iti face placere... si sa mai si intelegi ceva din asta. Paul e chiar foarte bun si nu 'indrazneste' nimica, ci doar e cine e el insusi. Foarte diferit. Cum adica, tu crezi ca Freddie detine proprietatea acelor cantece, spiritual, pentru eternitate? Nu cred, muzica apartine universal, oamenii sunt doar canalizatori, si isi fac rolul atata cat este. Nu inseamna ca trebuie sa le tina doar pentru el, si lumea sa asculte numai inregistrari - asta ar insemna sa te nimicesti pe dinauntru. Tocmai prin asta iti dai seama ca Freddie e special, prin a nu-ti fi frica sa daruiesti mai mult din creatie ca sa fie transformata.

 

Hallo!! Eu am bilet deja si abia astept sa merg. Am uitat sa precizez ca vb f serios ca o pers serioasa ce sunt... De unde esti? Eu sunt din Piatra Neamt si cred ca voi cauta un autocar ceva pt transport. Nu pot calatori cu avionul, din cauza de rau de zbor :)( Inca nu am studiat problema cu deplasarea. De stat, nici atat, ca sper totusi sa revin in tara imediat si sa nu mai fiu nevoita sa pierd vremea pe acolo, desi nici la asta nu m-am gandit suficient. Mergi singur sau mai sunt doritori (ca sa nu zic fani ca nu suna bine)? OK, astept reactie de la tine soon, papa!!!

 

Pai nu mi-am inchipuit ca n-ai vorbi serios... :spiteful:

Eu sunt din Bucuresti, si cred ca trenul este cea mai buna varianta, mi-e groaza de autocarele astea care circula cu viteza pe acelasi drum cu TIR-urile, avionul e prea scump, etc. Eu sper sa stau la un hostel, pentru ca o sa fiu prea obosita sa circul atata fara somn in continuu. Oricum am face, trebuie sa ne dam un meeting point in Budapesta cumva, desi nu avem acelasi loc in sala. Poate mergem la un pahar, ceva, dupa. Mai gandeste-te la deplasare, ca trebuie sa ai finantse pregatite, stii cum e.

Deocamdata sunt singurA doritoare, nu mai vorbesc cu "fani" Queen de vreo suta de ani... no offence.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine Queen a-nsemnat Freddie Mercury, la fel cum Beatles a-nsemnat John Lennon ... Sunt formatii care nu mai spun nimic dupa plecarea sau moartea celor care le-au consacrat . La fel este si Nightwish dupa plecarea Tarjei . Solistii lor sunt emblematici pentru aceste formatii .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai draga... inteleg aceste sentimente, dar mi se pare mie ca prea le zice toata lumea la fel, global si mondial... in concluzie suna cam religios, da. In primul rand Paul Rodgers a fost un cantaret preferat al lui Freddie, iar in al doilea, Queen a fost fondat de Brian si Roger. Ce mai conteaza cum se numesc? E vorba de un spirit, care oricum este mai mare decat toti ei impreuna. Asta e, daca unii nu mai vor sa se implice, treaba lor, dar nu le poti cere unor oameni sa inceteze sa mai traiasca si sa simta. Viata e ca sa te implici in ceea ce iti face placere... si sa mai si intelegi ceva din asta. Paul e chiar foarte bun si nu 'indrazneste' nimica, ci doar e cine e el insusi. Foarte diferit. Cum adica, tu crezi ca Freddie detine proprietatea acelor cantece, spiritual, pentru eternitate? Nu cred, muzica apartine universal, oamenii sunt doar canalizatori, si isi fac rolul atata cat este. Nu inseamna ca trebuie sa le tina doar pentru el, si lumea sa asculte numai inregistrari - asta ar insemna sa te nimicesti pe dinauntru. Tocmai prin asta iti dai seama ca Freddie e special, prin a nu-ti fi frica sa daruiesti mai mult din creatie ca sa fie transformata.

 

Mai draga... astea-s texte de pusti care descopera o trupa sau alta intr-un magazin cu CD-uri, asculta doua trei piese si zice, "Ah, dragut!". Da, e vorba de un spirit. Spiritul Queen e asociat pentru totdeauna cu Freddie. La fel cum nu ai cum sa gasesti un vocal sa-l inlocuiasca pe Jim Morrison. Poti sa o faci, dar nu mai e Doors. Nu pentru cei care iubesc Doors. Daca nu poti sa intelegi asta, inseamna ca muzica inseamna pentru tine prea putin. Chef si voie buna.

 

Am spus deja ca Paul e foarte bun. N-are nici o importanta. Oricat de bun ar fi, nu e Freddie. Acele piese vor fi legate mereu de Freddie. Iar ultima fraza e o bazaconie - nu, iti dai seama de faptul ca Freddie e special prin faptul ca ii respecti spiritul, spirit care traieste in creatia sa. Brian May e un chitarist exceptional. Si un compozitor pe masura. Dar Queen, spiritul Queen, e Freddie. Si e lamentabil ca Brian are probleme in a accepta asta. E de altfel tipic tuturor muzicienilor buni care canta cu un geniu. Asa l-au tratat si pe Jim in Doors - "cum naiba il asociaza lumea cu spiritul Doors cand i se rupe de repetitii, contribuie deseori putin la compozitii si e cel mai putin serios din trupa". E greu sa recunosti ca esti in prezenta unui om care nu poate fi judecat prin tiparele tale; si care, implicit, aduce o valoare cu totul deosebita, o valoare noua proiectelor in care e implicat, chiar si a celor care-ti apartin.

 

Daca iubesti Queen, cand asculti piesele lor ai in urechi vocea lui Freddie. Orice altceva e zgomot. Asta e tot ce e de spus.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×