Sari la conținut
Forum Roportal
gargbird

Doctor Love

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dragii mei,

Orice problema ati avea, nu ezitati sa o impartasiti cu mine, Doctor Love Gargbird Pasquinel, si va voi ajuta neconditionat si absolut gratuit! De ce sa cheltuiti bani pe la psihologi, cand acum aveti la indemana cea mai sigura cale sa va rezolvati problemele sentimentale? Profitati si spuneti-va durerile! Va garantez ca va voi da cele mai bune sfaturi, si veti vedea cu surprindere cat de bine va veti simti dupa aceea!

Va astept povestile cu nerabdare, in fiecare seara, de luni pana sambata, intre orele 18.00-23.00. Nu acord sfaturi minorilor. Pentru pensionari, oferta speciala!!! SFATURI SCRISE NUMAI CU MAJUSCULE!!!

Curaj! Deceptia ta se poate transforma in bucurie!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Dr Love,

 

Am o mare problema: sunt deja la categoria ''tanti'' si totusi nu reusesc sa-mi gasesc pe nimeni.

Sunt disperata!!! Ma gandesc sa apelez la ceva chirugie, deja imi remodelez caracterul, ma mai educ, sunt mai evalvioasa... dar degeaba, toti vor numai combinatia super_manechina-bucatareasa-sfanta-doamna-perfectiune_intruchipata-zana-mama_sub_acoperire-fufa_cateodata-etc :baby: ... iar eu nu stiu ce sa mai fac si cum sa le mai suflu ... (scuzati expresia) ca sa nu plece... dar degeaba! Sunt mereu cu ochii in soare...

Ce sa fac?

 

Multumesc anticipat

Ella Estella

:jester:

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D

 

Dr Love,

 

Am o mare problema: sunt deja la categoria ''tanti'' si totusi nu reusesc sa-mi gasesc pe nimeni.

Sunt disperata!!! Ma gandesc sa apelez la ceva chirugie, deja imi remodelez caracterul, ma mai educ, sunt mai evalvioasa... dar degeaba, toti vor numai combinatia super_manechina-bucatareasa-sfanta-doamna-perfectiune_intruchipata-zana-mama_sub_acoperire-fufa_cateodata-etc :baby: ... iar eu nu stiu ce sa mai fac si cum sa le mai suflu ... (scuzati expresia) ca sa nu plece... dar degeaba! Sunt mereu cu ochii in soare...

Ce sa fac?

 

Multumesc anticipat

Ella Estella

:jester:

 

Ella,

Maine vei primi sfaturile care-ti vor schimba viata! Acuma e tarziu a dreaq, femeie! N-ai vazut orarul?! 18.00-23.00. Noapte buna!

 

Ma iubesc atat de mult, incat am ajuns sa fiu gelos pe mine. Ce e de facut... "doctore"?

 

Maine dupa ora 18.00!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ella,

Maine vei primi sfaturile care-ti vor schimba viata! Acuma e tarziu a dreaq, femeie! N-ai vazut orarul?! 18.00-23.00. Noapte buna!

Maine dupa ora 18.00!

mda, multam de sfat :D

 

am sa ma duc la alt dr :baby:... care-si cunoaste meseria... :jester: n-ai nici o idee...

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry:

 

Dr Love,

 

Am o mare problema: sunt deja la categoria ''tanti'' si totusi nu reusesc sa-mi gasesc pe nimeni.

Sunt disperata!!! Ma gandesc sa apelez la ceva chirugie, deja imi remodelez caracterul, ma mai educ, sunt mai evalvioasa... dar degeaba, toti vor numai combinatia super_manechina-bucatareasa-sfanta-doamna-perfectiune_intruchipata-zana-mama_sub_acoperire-fufa_cateodata-etc :cry: ... iar eu nu stiu ce sa mai fac si cum sa le mai suflu ... (scuzati expresia) ca sa nu plece... dar degeaba! Sunt mereu cu ochii in soare...

Ce sa fac?

 

Multumesc anticipat

Ella Estella

:cry:

 

Buna seara, sunt Doctor Love!

Ella, problema ta este destul de complicata, dar cu multa rabdare vei reusi sa scapi de ea.

Stai linistita, si mai ales nu incerca sa te remodelezi in nici un fel, pentru ca doar interiorul conteaza, si oricum toate prieteniile durabile se leaga pe afinitati, pe caractere, nicidecum pe criterii estetice!

Constatare: esti prea independenta, poate chiar putin incapatanata. Sfat: daca tot zici ca esti disperata, incearca sa joci un joc cu tine insati: de cate ori simti ca-ti pierzi cumpatul, in loc sa te inchizi in tine sau sa izbucnesti, incearca sa actionezi total aiurea, razi, sari intr-un picior, tine-ti respiratia 30 de secunde, sau orice pare deplasat fata de reactia normala. Vei constata ca a actiona impotriva ratiunii poate fi unul din cele mai eficiente calmante! Si sa stii ca nu trebuie nicidecum sa te "arunci" in relatii doar pentru a-ti demonstra ca tu esti in regula, asta nu te va face decat sa prinzi o mare neincredere in oameni, daca nu ai facut-o deja... Sfat: fa ceva ce nu ai mai facut de mult, impreuna cu partenerul tau: plecati undeva fara nici o programare, pur si simplu deschide ochii dimineata si spune-i: "Hai sa mergem!" Cu putina imaginatie si vreo doi bani in buzunar va puteti crea o mica insula de fericire pentru o zi, dar cu amintiri gravate in suflet cat pentru o viata! Cauta-ti linistea interioara! Sa auzim de bine! Doctor Love te asculta mereu!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa fumez iarba? mi dai? contra depresiilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry: meriti tu...

 

 

si aia e buna macar as sti ca ma baga cineva in seama in viata reala... so i wanna fly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×