Sari la conținut
Forum Roportal
gulerash

Transfer

Postări Recomandate

Buna, am si eu ceva nelamuriri in legatura cu un transfer. sunt studenta in anul 1 la info in brasov, si as vrea sa ma transfer la universitate in bucuresti la acelasi profil. in ce conditii se poate face transferul? ma poate ajuta careva cu ceva informatii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Imi puteti spune va rog de ce este anume nevoie da ca sa poti face transfer la o alta universitatem si daca e posibil... eu sunt in anul intii la o univiersitate din Republica Moldova, si vreau sa ma transfer in Romania....

 

Va multumesc mult :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Spiru Haret te poti transfera ,dar va trebui sa astepti inchiderea anului de invatamant.Transferurile se fac in perioada august-septembrie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

 

Imi puteti spune va rog de ce este anume nevoie da ca sa poti face transfer la o alta universitatem si daca e posibil... eu sunt in anul intii la o univiersitate din Republica Moldova, si vreau sa ma transfer in Romania....

 

Va multumesc mult :roll:

 

Poti sa imi spui si mie de ce vrei sa te transferi? Ca am impresia ca toata lumea crede ca in Romania fug cainii cu covrigi in coada, dar iti spun eu sigur ca nu e asa. De ce vrei sa te transferi? Presupun ca ai un motiv intemeiat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa imi spui si mie de ce vrei sa te transferi? Ca am impresia ca toata lumea crede ca in Romania fug cainii cu covrigi in coada, dar iti spun eu sigur ca nu e asa. De ce vrei sa te transferi? Presupun ca ai un motiv intemeiat.

Vreau sa ma transfer deaorece sunt aproape convinsa ca diploma primita in Ro are mai mare valoare decit cea primita in Md.... aceasta parerea mea... si in plus am niste prietene care studiaza in Bucuresti si sunt f satisfacute.... dar de ce ziceti voi ca nu merita?orice parere e binevenita :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat diploma e recunoscuta de Ministerul Educatiei, e totul OK. Si cel mai important, cunostintele tale au cea mai mare valoare. Le poti dobandi si la tine in tara, nu trebuie sa te duci in alta. Ca daca e sa o luam asa, m-as duce si eu din Romania in America. Diploma ar avea alta valoare, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×