Sari la conținut
Forum Roportal
myhaela81

Sistem racire pentru notebook

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna

 

Vreau sa imi iau un sistem de racire pentru notebook dar nu gasesc unul mic.dimensiunea laptopul e 271 x 209.5 x 24.3~28.3 mm.

poate are cineva de vanzare sau a vazut pe undeva de cumparat din Ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut eu unul cu helium, dar era un pic cam scump. De ce ai nevoie de sistem de racire? Cel original nu face fata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Originalele,nu fac fata.Sau,se blocheaza...

Si eu vreau demult sa-mi cumpar un sistem de racire dar,nu am nici cea mai vaga idee ce sa caut. :doh:

Cel al laptopului,desi "trage" la greu,nu face fata! ;) Se incinge asa de rau laptopul in timpul functionarii incit,nu-l mai pot atinge! :cheer: La propriu... :) nu glumesc.

Ca folosesc tuchpad-ul;nu-mi place maus...

Laptopul,sta pe biroul din lemn,nu are plastic ori fata de masa sub el ca sa aiba motiv de supra incalzire,are 0,5 m distanta de perete...ba,ai mai pun si cite un pachet de tigari gol sub el ca sa fie usor ridicat de pe birou (inclinat) si sa poata circula aerul.Degeaba...tot frige ca dracu'! :P

Am vazut pe net ca sunt sisteme de racire,fara...sau cu doua sau chiar mai multe ventilatoare.Unele,la pretul unui pc. :o:

Nu ma pricep...dar e clar ca laptopul meu are nevoie de ajutor.Ce sa cumpar incit sa-i fie si lui bine dar si buzunarului meu? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am un sistem de racire pentru laptop care este de fapt un cooler (un pad cu o grosime cam de 1 cm, cu trei ventilatoare) care se aseaza sub laptop, si e alimentat printr-un port USB 2. E destul de bun, dar nu e luat din Romania. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa imi iau un sistem de racire pentru notebook dar nu gasesc unul mic.dimensiunea laptopul e 271 x 209.5 x 24.3~28.3 mm.

poate are cineva de vanzare sau a vazut pe undeva de cumparat din Ro

 

 

ce marca e laptop-ul si ce procesor are (daca nu e Mobile, e normal sa se incinga)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laptopul e Fujitsu Siemens Lifebook P7120

 

nu are deloc cooler

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×