Sari la conținut
Forum Roportal
doar_xxx

Daewoo Matiz

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Azi matizaurul a totalizat 10.500 km. N-am avut nicio problema cu el pana acum. Mint, pe 29.04 am uitat farurile aprinse pana mi-a murit bateria :) , dar in minivacanta de 1-3 mai am facut 1.000 km si sper ca s-a incarcat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi matizaurul a totalizat 10.500 km. N-am avut nicio problema cu el pana acum. Mint, pe 29.04 am uitat farurile aprinse pana mi-a murit bateria :flowers: , dar in minivacanta de 1-3 mai am facut 1.000 km si sper ca s-a incarcat.

 

al meu are 10800km si nu am avut nici o problema.... transfagarasanul l-am facut fara probleme.. singura lui hiba e ca nu vine in dotarea standard cu o blonda :flowers:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu antevorbitorii, vazuta din afara pare o masina bine legata, adecvata circulatiei prn oras si valoare pentru bani

 

Cam depasita insa tehnic deja - nu uitati cati ani are modelul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deoarece sunt posesorul unui matiz se ac/rsp euro4 de cateva luni, astept parerile voastre despre aceasta marca de autoturism. Daca s-ar putea as vrea numai parerile unor cunoscatori. Oare am facut o alegere buna..?

eu sunt noua aici dar cred ca e o masinuta buna am matiz2000 dar cu mici probleme,pot sa spun ca sunt fericita ca o am,anul asta m-a plimbat pana in italia :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun matizul...o masina pe care mi-am dorit-o si care nu m-a lasat la greu in traficul infernal din Bucuresti. Doar ca acum am ceva mai multa experienta, merg la drum lung si nu prea ma ajuta la depasiri,desi am mers si cu 140km/h, dar nu sfatuiesc pe nimeni. Daca doreste cineva un matiz, eu am pastrat-o desi nu o mai conduc decat f rar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu o intrebare pentru ceu care au experienta mai multa cu masina. Eu am cumparat matizul acum 2 ani, nou. Am fost cu el doar la revizii si nu cred ca a fost schimbat antigelul pentru iarna. Am fost la service, au verificat antigelul si a iesit o rezistenta de pana la -25 grade C. Seful lo a zis sa completeze totusi...

Acuma va intreb, chiar e nevoie? Pe aici n-au fost niciodata temperaturi de -20 de grade si nici nu am de gand sa plec cu masina pe undeva pe la munte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si nici nu am de gand sa plec cu masina pe undeva pe la munte.

pai foarte bine ai gandit. ca nu e masina de mers la munte Matizul :)

 

sa completeze? de ce sa completeze? era nivelul scazut?

 

exista opinii potrivit carora antigelul se schimba anual.... :)

Editat de Rodicka

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa completeze? de ce sa completeze? era nivelul scazut?

 

exista opinii potrivit carora antigelul se schimba anual.... :)

Pai nush de ce a zis sa completeze.

Treaba s-a intamplat asa: unul din angajatii service-ului vine la masina, deschide capacul recipientului cu antigel, baga o spatula in lichid, pune pe un aparat, se uita cu un ochi in el (ca intr-un caleidoscop :) ) si zice "sefu, e -25", la care sefu', trecand pe langa masina (nu am observat sa se fi uitat la nivel) zice... "completam ca sa fim siguri... adica golim..."

 

si opinii potrivit carora, antigelul se schimba la 2 ani... eu nu l-am schimbat anul trecut...

 

mi-au recomandat sa cumpar un antigel HEPU. la ei acolo este 30 lei/1,5l

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×