Sari la conținut
Forum Roportal
Madeline

nu pot accesa pagini de net

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Google nu e browser, ci e un motor de cautare [care defapt e tot un site]

 

Poti pune un screenshot cu ce vezi cand intrii in Internet Explorer? [intrii in IE, dai pe butonul Print Screen de langa Scroll Lock, intrii in Paint, dai Paste, Save As... , JPG si uploadezi imaginea pe www.imageshack.us, apoi pui linkul catre imagine aici pe forum] ca tare cred ca tu incerci sa bagi adresa in editbox`ul pentru cautarea pe Google si NU la Address Bar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie de putin ajutor,daca se poate.

De 2 zile nu mai pot intra pe un site,in care intram zilnic.La accesare mi se afiseaza mesajul ,,Server not found",si nu stiu din ce cauza,pentru ca de la alt calculator se poate intra.Am vorbit si cu administratorul sitului,si nu am nici o restrictie,iar firma unde am abonament de net nu stie nimic.

De spus ca tot pe situl respectiv aveam o problema cu afisarea avatarului , asa ca am sters din Tools,cookieurile,dupa care avatarul s-a schimbat.Dar,dupa ce am deschis urmatoarea data calculatorul nu am mai putut intra pe acel site.

Ma poate lumina si pe mine cineva... ce as putea sa fac sa rezolv problema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce browser folosesti, dar cred ca stergand cookie-urile ai si setat respectivul browser sa nu accepte cookie de pe acel site. Inceraca in Tools - Setting.... si da-le accept.

Incearca si un alt browser sa vezi daca te lovesti de aceeasi problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesc Firefox 2.0.0.2 si ca sa pot sterge cookieurile,am intrat in Tools>>>Options>>>Privacy>>>Private Data.In Setting,am bifat casuta Cookie si am dat Ok.A sters cookieurile si am intrat in site fara probleme,numai ca dupa ce am redeschis calc.nu a mai putut intra.

Poate fi o eroare de Windows?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am dat si un Sistem Restore,la o zi inaintea modificarii,si tot nu pot intra pe site.De asemenea,nu se poate intra nici de pe IE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e din windows.

Daca nu poti intra doar pe acel site, probabil acolo ai vreo restrictie, desi ti s-a spus ca nu. Posibil chiar site-ul sa aiba o problema!?!

Da link-ul respectiv sa vedem daca noi il putem accesa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Administratorul spune ca nu am nici o restrictie...am vorbit pe messenger,ca sa ma ajute sa intru.

In fine,poate reusiti voi:www.utilecopii.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×