Sari la conținut
Forum Roportal
Madonna

De ce Dumnezeu nu vindeca amputatiile ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu inteleg intrebarea...si nu cred ca avem aceeasi definitie asupra mortii...

Oricum, faci cum vrei...raspunzi sau nu la intrebari, problema ta...ba, as citi, atata timp cat nu e un post kilometric :doh:

 

Dar fara argumente ''standard'' religioase, de genul ''asa vrea domnul'' sau ''asa e lasat''...concrete si cu o baza stiitifica, nu filozofica...

Editat de Madonna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu inteleg intrebarea...si nu cred ca avem aceeasi definitie asupra mortii...

Oricum, faci cum vrei...raspunzi sau nu la intrebari, problema ta...ba, as citi, atata timp cat nu e un post kilometric :doh:

 

Dar fara argumente ''standard'' religioase, de genul ''asa vrea domnul'' sau ''asa e lasat''...concrete si cu o baza stiitifica, nu filozofica...

 

Pai intrebarea o poti intelege usor, da nu poti raspunde deoarece nu ai studiat biblia... acolo scrie ca; dragostea este mai tare decat moartea

 

Am sa raspund la intrebarile tale dar nu inainte de a ne ocupa putin de chestia asta; Dragostea este mai tare decat moartea

Te-ai intrebat vreodata ce fel de Dumnezeu este acest Iehova,ca si-a dat la moarte pe unicul sau fiu Isus, ca sa rascumpere si sa reabiliteze o omenire decazuta si perversa, un neam de oameni dedati numai la rau, care se inarmeaza mereu si se ucid fara mila unii pe altii???

Dumnezeu nu a creat roboti, ci oameni avind liber arbitru si putere de decizie si discernamant de a deosebi binele de rau ,dar 0mul nu a ascultat si a mancat din pomul cunostintei binelui si raului si a patruns moartea in omenire.

De obicei cand ceva este contaminat cu o boala devastatoare se arde tot ce e contaminat si se sterilizeaza, iar metoda Lui Dumnezeu a fost ca a sacrificat pe unicul sau fiu,suferind si el cat este de Dumnezeu alaturi de fiul sau...

Aceasta este adevarata dragoste si aceasta dragoste a Lui Dumnezeu a invins moartea si pe cel ce avea puterea mortii, adica pe diavolul...

Sper ca n-am fost lung si plictisitor,daca raspunzi voi mai continua...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt multumit de raspunsuri...vreau ceva concret...vreau ceva demonstrabil...nu teorii dinastea !! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai intrebat vreodata ce fel de Dumnezeu este acest Iehova,ca si-a dat la moarte pe unicul sau fiu Isus, ca sa rascumpere si sa reabiliteze o omenire decazuta si perversa, un neam de oameni dedati numai la rau, care se inarmeaza mereu si se ucid fara mila unii pe altii???

Ce spui tu, Iisus este mort? Nu a inviat? Nu trebuie sa vina in carne si oase, nu-l astepti? Este alaturi de Dumnezeu sau este mort? Hotaraste-te.

 

Dumnezeu nu a creat roboti, ci oameni avind liber arbitru si putere de decizie si discernamant de a deosebi binele de rau ,dar 0mul nu a ascultat si a mancat din pomul cunostintei binelui si raului si a patruns moartea in omenire.

 

Ce... pom este acest pom? Si ce fructe face?

Daca nu face, si nu este pom, ce este atunci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toate aceste suferinte sunt datorita domniei lui Satan pe pamantul din zilele noastre si pt a putea vedea fiecare ce ofera Satan si ce ofera Dumnezeu:

 

Exodul 9:16 Dar te-am lăsat să răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×