Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela_cam

Par decolorat, vopsit...etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Eu am parul cret si brunet natural (nu m-am vopsit niciodata in tot capul) si acum vreau sa imi deschid culoarea...adica de la brunet la un castaniu deschis. Este nevoie sa imi decolorez parul chiar daca nu a fost vopsit niciodata? Multumesc. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare pt cine se pricepe.Pe niste suvite blond deschis,foaaarte deschis se prinde o vopsea saten inchis??adica,am sanse sa mai reduc din "soarele"din capul meu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ete ca mi-am facut iar suvite, dar textura parului arata naspa, e umflat si pare ars.

recomandati-mi masti (nu balsamuri), tratamente, ceva ca lumea, sa isi revina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci eu una care imi vopsesc parul foarte des...dar foarte des,folosesc de la garnier masca de par si tot ce e pentru par vopsit, si am si un par mai dificil si vreau sa zic ca e ok...

adica eu in cateva luni l-am facut blond dupa roscat dupa brunet si acum e aproape blond... mai e un pic de munca da intr-o luna e gata...adica o vosire decolarare si e ca nou....

 

si eu il vopsesc la o luna, dar doar radacinile..numa ca acum am decolorat suvitele si arata intr-un fel...zici sa iau tratamente de la garnier?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu o intrebare pt cine se pricepe.Pe niste suvite blond deschis,foaaarte deschis se prinde o vopsea saten inchis??adica,am sanse sa mai reduc din "soarele"din capul meu?

 

da se prinde numai ca se va vedea mai deschis acolo unde sunt suvite,va iesi un saten ceva mai deschis...e nevoie de vreo doua vopsirii si dupa numai sunt probleme

ete ca mi-am facut iar suvite, dar textura parului arata naspa, e umflat si pare ars.

recomandati-mi masti (nu balsamuri), tratamente, ceva ca lumea, sa isi revina.

deci eu una care imi vopsesc parul foarte des...dar foarte des,folosesc de la garnier masca de par si tot ce e pentru par vopsit, si am si un par mai dificil si vreau sa zic ca e ok...

adica eu in cateva luni l-am facut blond dupa roscat dupa brunet si acum e aproape blond... mai e un pic de munca da intr-o luna e gata...adica o vosire decolarare si e ca nou....

 

Buna! Eu am parul cret si brunet natural (nu m-am vopsit niciodata in tot capul) si acum vreau sa imi deschid culoarea...adica de la brunet la un castaniu deschis. Este nevoie sa imi decolorez parul chiar daca nu a fost vopsit niciodata? Multumesc. ;)
da este nevoie sa il decolorezi, pentru ca e inchis la culoare,nu se va prinde,dar daca te duci la un salon atunci acolo iti va explica ce si cum,fiind prima oara cand te vopsesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm am inteles multumesc de raspuns!

dar daca in loc de doua vopsiri,voi lasa prima data mai mult timp vopseaua sa-si faca efectul,tot saten deschis va iesi?inteleg ca nu e prea bine ca arde parul,dar mi se pare totuna cu a vopsi de doua ori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu il vopsesc la o luna, dar doar radacinile..numa ca acum am decolorat suvitele si arata intr-un fel...zici sa iau tratamente de la garnier?

 

in principiu eu nu sunt de acord cu vopsirea numai radacinilor...eu zic ca la cateva luni trebuie tuns un pic parul si vopsit din nou...in principiu asa fac...la trei luni vopsire totala, acum ca vreau sa imi mentin culoarea,dar innainte la luna ca sa il pot decolora... oricum si eu il vopses la luna la radacini...dar mai si schimb

da eu una sunt multumita de cum arata parul meu,si vreau sa zic ca pana acum toata lumea imi zice ca voi chelii daca il mai vopsesc des,dar nici nu mai cade(innainte cadea din cauza unor tratamente) arata si frumoe... si chiar sunt multumita

hmm am inteles multumesc de raspuns!

dar daca in loc de doua vopsiri,voi lasa prima data mai mult timp vopseaua sa-si faca efectul,tot saten deschis va iesi?inteleg ca nu e prea bine ca arde parul,dar mi se pare totuna cu a vopsi de doua ori

deci vopseau are un anumit timp de actiune ,si nu e bine sa depasesti acel timp, in principiu iti poti vopsii linistita parul dupa 2 saptamani din nou, dar bineinteles parul trebuie si ingrijit, si intretinut,sa nu iti lipseasca cremele si balsamurile de par, ele ajuta la protectia parului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce produse folositi pt as reveni parul in urma decolorarii?deoarece eu m-am decolorat de vreo 3 sapt si asa de rau imi arata este ars.folosesc tratament de la gerovital cu ulei de ricin si petrol,si gama de la gliss pt par deteriorat,dar inca nici un rezultat.sunt disperata deoarece cand am avut brunet am avut un par foarte sanatos si lucios.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce produse folositi pt as reveni parul in urma decolorarii?deoarece eu m-am decolorat de vreo 3 sapt si asa de rau imi arata este ars.folosesc tratament de la gerovital cu ulei de ricin si petrol,si gama de la gliss pt par deteriorat,dar inca nici un rezultat.sunt disperata deoarece cand am avut brunet am avut un par foarte sanatos si lucios.......

deci daca ti-a facut parul din brunet in blond....ooooo e mult de munca,e bine sa il tunzi putin,acum fiecare prefera altceva de par eu una folosesc de la garnier si loreal,creme si balsamuri de par si tot pentru par vopsit si degradat,ca si eu l-am decolorat si na,o perioada asa va arata dar in timp va fii mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×