Sari la conținut
Forum Roportal
Herihor

Sunt insarcinata?

Postări Recomandate

da . orice femeie poate face avort . o sa te coste cam scump dar traim in Romania. stiu ca erau si niste solutii cu ierburi pt un avort spontan dar nu le stiu nici eu

Cum adica avort spontan?De bani nu-mi fac probleme.Prietenul meu a zis ca ma ajuta cu bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt deja cinci zile de cand nu mi-a venit ciclul.Trebuia sa-mi vina pe 24,25 sau 26.Mi-a mai intarziat o zi doua dar cinci niciodata.Mi-am cumparat testul Sure Check de la farmacie si mi-a iesit pozitiv.Nu stiu ce sa fac.Sa le spun parintilor imi este frica pentru ca ei stiu ca am incetat relatia cu prietenul meu.Am citit tot undeva pe internet ca testele de sarcina sunt bune doar daca le faci la sapte zile dupa ce nu ti-a venit ciclul.Asa este?Daca sunt insarcinata as vrea sa fac avort dar fara ca parintii mei sa afle pentru ca mi-e frica sa ma gandesc la ce s-ar putea intampla daca ar stii asta.Aveti cumva idee daca o minora poate face avort?

1. NICI UN DOCTOR GINECOLOG NU FACE O ASTFEL DE INTERVENTIE UNEI MINORE FARA CA ACEASTA SA FIE INSOTITA DE

TUTORE---IN CAZUL TAU --PARINTII--

2. NU ASCUNDE ACEST FAPT PARINTILOR TAI SUB NICI O FORMA---DE PREFERAT ESTE SA-I SPUI MAMEI TALE--EA ESTE IN MASURA SA TE INTELEAGA MAI BINE. ( CHIT CA-TI VEI LUA O MUSTRULUIALA ZDRAVANA, VEI AVEA DE CASTIGAT DIN PUNCT DE VEDERE AL SANATATII TALE..)

3. NU INCERCA SA PACALESTI VREUN DOCTOR GINECOLOG IN PRIVINTA VARSTEI---IL POTI BAGA IN PUSCARIE PENTRU MALPRAXIS

 

da . orice femeie poate face avort . o sa te coste cam scump dar traim in Romania. stiu ca erau si niste solutii cu ierburi pt un avort spontan dar nu le stiu nici eu

rise --te stiam cu capul pe umeri--- :scare:

cum poti sa indemni fata sa faca asa ceva?

nu ti se pare cam primitiv?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. NICI UN DOCTOR GINECOLOG NU FACE O ASTFEL DE INTERVENTIE UNEI MINORE FARA CA ACEASTA SA FIE INSOTITA DE

TUTORE---IN CAZUL TAU --PARINTII--

2. NU ASCUNDE ACEST FAPT PARINTILOR TAI SUB NICI O FORMA---DE PREFERAT ESTE SA-I SPUI MAMEI TALE--EA ESTE IN MASURA SA TE INTELEAGA MAI BINE. ( CHIT CA-TI VEI LUA O MUSTRULUIALA ZDRAVANA, VEI AVEA DE CASTIGAT DIN PUNCT DE VEDERE AL SANATATII TALE..)

3. NU INCERCA SA PACALESTI VREUN DOCTOR GINECOLOG IN PRIVINTA VARSTEI---IL POTI BAGA IN PUSCARIE PENTRU MALPRAXIS

Iti multumesc pentru sfat dar daca mama afla cred ca ma omoara.Ultima oara cand m-a vazut cu Radu,prietenul meu,mi-a zis ca daca ma mai vad cu el ma da afara din casa.Inchipuieste-ti ce mi-ar zice sau mi-ar face acum daca m-as duce la ea si i-as spune ca sunt insarcinata cu Radu,mai ales ca sunt deja 4 luni de cand ei cred ca nu m-am vazut cu el.

Daca stie cineva vreun doctor care ma poate ajuta i-as fi recunoscatoare.Un numar de telefon,un spital,orice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti multumesc pentru sfat dar daca mama afla cred ca ma omoara.Ultima oara cand m-a vazut cu Radu,prietenul meu,mi-a zis ca daca ma mai vad cu el ma da afara din casa.Inchipuieste-ti ce mi-ar zice sau mi-ar face acum daca m-as duce la ea si i-as spune ca sunt insarcinata cu Radu,mai ales ca sunt deja 4 luni de cand ei cred ca nu m-am vazut cu el.

Daca stie cineva vreun doctor care ma poate ajuta i-as fi recunoscatoare.Un numar de telefon,un spital,orice.

nu miza pe asta----

numai un doctor iresponsabil ar face asa ceva

ia gandeste.te un pic---daca apar complicatii ce se intampla?

este si mai nasol---vor afla parintii tai exact cand nu trebuie si cum nu trebuie, iar acel medic o sfecleste rau de tot..

nu mai zic de tine---

......................

parintii sunt cateodata mai "dictatori"--de fapt asa sunt perceputi de cei tineri

dar nu cred ca mama ta iti vrea raul..

si cand ti-a spus ca te da afara daca te mai prinde cu baiatul ala banuiesc ca a simtit ea ceva......si uite....

baiatul ala a facut.o de oaie---implicit si tu..

spune-i mamei tale despre ce este vorba si roag.o sa te ajute ....o sa te ajute..este mama ta.

bafta..

si lasa gandurile la ierburi si nu mai cauta doctori....nu este bine pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt deja cinci zile de cand nu mi-a venit ciclul.Trebuia sa-mi vina pe 24,25 sau 26.Mi-a mai intarziat o zi doua dar cinci niciodata.Mi-am cumparat testul Sure Check de la farmacie si mi-a iesit pozitiv.Nu stiu ce sa fac.Sa le spun parintilor imi este frica pentru ca ei stiu ca am incetat relatia cu prietenul meu.Am citit tot undeva pe internet ca testele de sarcina sunt bune doar daca le faci la sapte zile dupa ce nu ti-a venit ciclul.Asa este?Daca sunt insarcinata as vrea sa fac avort dar fara ca parintii mei sa afle pentru ca mi-e frica sa ma gandesc la ce s-ar putea intampla daca ar stii asta.Aveti cumva idee daca o minora poate face avort?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da . orice femeie poate face avort . o sa te coste cam scump dar traim in Romania. stiu ca erau si niste solutii cu ierburi pt un avort spontan dar nu le stiu nici eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca odata iti multumesc dar tu nu o stii pe mama.Ea nu il sufera pe Radu.Nu l-a suferit niciodata pentru ca e tigan.Ea zice ca nu din cauza asta dar eu stiu ca asta e motivul.

Si da,asa o percep pe mama,de fapt si pe tata ca el face numai ce zice ea,ca pe niste dictatori.Adica ,eu,dupa ora 10 cel tarziu 10:30 nu mai am ce cauta afara.De mers intr-un club nici nu se pune problema ca,zice ea, e plin de drogati.Acolo nu ,in partea cealalta iar nu....Vina cred ca nu e doar lui Radu ci si a mea.Normal ca daca il iubesc nu vreau sa mai facem dragoste cu acel prezervartiv.Am crezut ca anticonceptionalele sunt 100% sigure dar ...nu stiu...Chiar nu e nici o fata care sa ma poata ajuta?Cred ca doar o fata ma poate intelege in totalitate.

asta este ultima postare pe care o mai pun pe acest topic....

deci:

nu este nimic rau in a iubi

nu este nimic rau in a face dragoste cu persoana iubita....insa...

este foarte rau daca nu intelegi ca se pot intampla si lucruri neplacute trecand prin asta..

faptul ca mama ta nu a motivat negarea relatiei punand-o pe seama etniei prietenului tau a dat dovada de mare intelepciune.

rromii sunt oameni ca toti oamenii-cu bune si cu rele-

poate ca mamei tale nu-i placea, sau nu credea ca este momentul sa ai o relatie intima si de durata cu un baiat ( fie el rrom, sau alta etnie)

poate a considerat ca este mai bine sa-ti trasezi cu creion gros -drumul in viata-

tocmai din cauza asta nu este de acord cu iesirile noaptea in cluburi---si crede.ma --are dreptate--

ai spus ca esti minora---

pai, sa-mi fie cu iertare--ai toata viata inainte--

cluburile?---nu le muta nimeni de unde sunt, ba mai cu seama se deschid altele.. :scare:

dar sincer sa fiu---cel mai mare ajutor in cazul de fata ti-l poate da mama ta.

iti trebuie doar un pic de curaj...exact cat iti trebuie si in fata unui ginecolog care risca un chiuretaj unei minore.

si sincer sa fiu, eu daca as fi fata nu m-as da pe mana unor astfel de gonecologi---care fac chiuretaje minorelor si o fac strict pentru bani ( profesionalism--oha )

bafta si curaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca odata iti multumesc dar tu nu o stii pe mama.Ea nu il sufera pe Radu.Nu l-a suferit niciodata pentru ca e tigan.Ea zice ca nu din cauza asta dar eu stiu ca asta e motivul.

Si da,asa o percep pe mama,de fapt si pe tata ca el face numai ce zice ea,ca pe niste dictatori.Adica ,eu,dupa ora 10 cel tarziu 10:30 nu mai am ce cauta afara.De mers intr-un club nici nu se pune problema ca,zice ea, e plin de drogati.Acolo nu ,in partea cealalta iar nu....Vina cred ca nu e doar lui Radu ci si a mea.Normal ca daca il iubesc nu vreau sa mai facem dragoste cu acel prezervartiv.Am crezut ca anticonceptionalele sunt 100% sigure dar ...nu stiu...Chiar nu e nici o fata care sa ma poata ajuta?Cred ca doar o fata ma poate intelege in totalitate.

No, deci....io zic la fel ca newtask. Vorbeste cu mama ta. S-ar putea sa gasesti un medic care sa-ti faca intrerupere de sarcina, fara sa ai un parinte langa tine, dar gandeste-te ca s-ar putea sa-ti faca un masacru si sa nu mai poti avea in veci si in pururi copii sau sa ajungi la vrei infectie (pe care, normal, parintii tai o vor observa si iar ajungi la ginecolog, doar ca acolo ajungi cu mama si oricum se va afla). Eu zic sa nu te gandesti la plante si ierburi si mai stiu eu ce alte ''hocus-pocus e copilul - nu mai e copilul'' ca astea sunt abureli.

 

Iar in ceea ce priveste ce am subliniat mai sus, si eu imi iubesc foarte mult sotul, dar nu fac dragoste fara prezervativ.

Anticonceptionalele le iei dupa ureche sau la recomandarea unui medic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu miza pe asta----

numai un doctor iresponsabil ar face asa ceva

ia gandeste.te un pic---daca apar complicatii ce se intampla?

este si mai nasol---vor afla parintii tai exact cand nu trebuie si cum nu trebuie, iar acel medic o sfecleste rau de tot..

nu mai zic de tine---

......................

parintii sunt cateodata mai "dictatori"--de fapt asa sunt perceputi de cei tineri

dar nu cred ca mama ta iti vrea raul..

si cand ti-a spus ca te da afara daca te mai prinde cu baiatul ala banuiesc ca a simtit ea ceva......si uite....

baiatul ala a facut.o de oaie---implicit si tu..

spune-i mamei tale despre ce este vorba si roag.o sa te ajute ....o sa te ajute..este mama ta.

bafta..

si lasa gandurile la ierburi si nu mai cauta doctori....nu este bine pentru tine.

Inca odata iti multumesc dar tu nu o stii pe mama.Ea nu il sufera pe Radu.Nu l-a suferit niciodata pentru ca e tigan.Ea zice ca nu din cauza asta dar eu stiu ca asta e motivul.

Si da,asa o percep pe mama,de fapt si pe tata ca el face numai ce zice ea,ca pe niste dictatori.Adica ,eu,dupa ora 10 cel tarziu 10:30 nu mai am ce cauta afara.De mers intr-un club nici nu se pune problema ca,zice ea, e plin de drogati.Acolo nu ,in partea cealalta iar nu....Vina cred ca nu e doar lui Radu ci si a mea.Normal ca daca il iubesc nu vreau sa mai facem dragoste cu acel prezervartiv.Am crezut ca anticonceptionalele sunt 100% sigure dar ...nu stiu...Chiar nu e nici o fata care sa ma poata ajuta?Cred ca doar o fata ma poate intelege in totalitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×