Sari la conținut
Forum Roportal
andruscar

Carduri de memorie cu probleme

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!Am si eu o problema, poate ma lamureste cineva!

Am un aparat Canon A450 si am primit un card cadou SD de 512 la cumparare( nu e cel original).

Toate bune si frumoase pana cand mi-a facut o figura cardul!Si sunt foarte nelamurita, pentru ca nu inteleg ce poate sa fie!

Deci, problema e urmatoarea:

Am facut poze si filmat cu aparatul, iar cand memoria cardului a trecut de jumatatea memoriei, instantaneu au disparut pozele de pe aparat, adica nu mai puteam vizualiza nimic, nu puteam da jos pe comp nimic, ca si cum nici o poza nu mai exista!!! Dar culmea era ca memoria era inca ocupata!ASta se vedea in meniul aparataului la memorie...Nu am stiut ce sa fac atunci si am umblat prin meniu si i-am dat formatare simpla la card, s-a refacut memoria in intregime si in concluzie nu am avut nici o poza si am putut utiliza cardul mai departe.

Partea cea mai rea este ca am patit-o din nou, acu cateva zile. :P :) :P

Am fost plecata in concediu, si am facut muuuulte poze, iar intr-una din zile pur si simplu in timp ce faceam poze, au disparut cele facute cu cateva zile mai inainte. :) :o: :cheer:

Din nou memoria era ocupata, mi-a ramas diferenta de spatiu ca sa mai fac poze.Asa ca am inceput sa fac din nou alte poze, si surpriza , incepeau sa dispara pur si simplu, nu stiu pe ce criteriu!!!Si in momentul de fata, memoria utilizata este de 388 MB din 499MB disponibil, dar eu nu am pe aparat decat ultimele poze care nu fac mai mult de 100 MB.

VREAU SA-MI RECUPEREZ POZELE!!!!MA POATE AJUTA CINEVA?????? 8)

Rog din suflet pe oricine poate sa-mi recomande o solutie sau o persoana care sa ma ajute sa recuperez pozele!!!Nu raman datoare!

Si inca o intrebare: cardul este totusi de vina?sau aparatul foto?Pe care sa-l arunc? :o:

Mii de multumiri si sper sa aibe macar cineva o solutie pentru mine.... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema de genul asta.Am un aparat samsung L201 si am luat un card Kingmax de 4 gb care se pare ca mi-a cam facut figura.Am fost recent la mare si am facut 300 de poze cu el dar in momentul in care mi sa terminat bateria a inceput sa se stearga din poze.la ineceput sau sters ultimele facute iar dupa mi-a aparut pe ecran file error si nu am mai putut vedea nici o poza.am obsevat ca memoria aparatului este ocupata dar pozele nu le pot vedea.cand am conectat aparatul foto la calculator aceasi poveste, pozele nu erau dar memoria era ocupata.OARE MAI POT SA-MI RECUPEREZ POZELE, MAI AM VRE-O SANSA?ASTEPT RASPUNS :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.

VREAU SA-MI RECUPEREZ POZELE!!!!MA POATE AJUTA CINEVA?????? :huh:

 

 

.OARE MAI POT SA-MI RECUPEREZ POZELE, MAI AM VRE-O SANSA?ASTEPT RASPUNS :o:

 

Eu am avut o problema asemanatoare , am dus cardul la un studio specializat in recuperarea pozelor din carduri , am platit 15 euro si am toate pozele pe Cd , cardul este vina nu aparatul.

 

Cred ca te poti adresa la cei care executa poze digitale ,ei sigur a legatura sau persoane care se pricep la asa ceva .

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si yo o problema la un card micro sd de 2 gb

il folosesc la un lg cookie

da de curand lam folosit cu un card reader sa pun niste melodii si cand lam pus inapoi in telefon nu mai il gaseste si la calculator la fel :|

ce pot sa fac ca am nevoie de niste poze de pe el ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o problema cu un card micro sd de 2 gb

lam folosit la un lg cookie pana de curand

am avut nevoie sa pun niste melodii de pe calculator cu un card reader

si cand lam pus inapoi in telefon nu mai il citea , nici makar nu aparea disponibil

si la calculator la fel

ce pot sa fac k am nevoie makar de niste imaginii de pe el ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×