Sari la conținut
Forum Roportal
sinoe

De ce Mohamed nu este profet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Re:Muhammed , Pedophile ?!

 

Pedophile Mohammed Pwned by Police

 

in USA politia inca isi face datoria...Mohamed, musulman, egiptean, pedofil

 

Ce conincidenta ...

......................

mohammed copilu' minune al cearsafistilor a fost orice, mai putin profet al lui Dumnezeu.

"mo" a fost un razboinic al sec.VII. Intreaga lui viata a fost dominata de violenta.

Ultimii 10 ani din viata lui i-a petrecut in campanii militare. In Hadith (relatarea cuvintelor

si faptelor lui Mohammed) se sustine ca a fost implicat in cel putin 29 de batalii. Un incident

mentionat in Hadith spune Mohammed a taiat gatul a 800 de barbati intr-un singur act de razbunare.

El a expulzat evreii din Medina si a intreprins un act de purificare etnica a acelui oras.

Shaormarii apeleaza la TAKIA (Taqiyyah, Taqiya, Taqiye - dreptul si obligatia musulmanului la minciunain raport cu "infidelii" daca e in interesul islamului) pentru a distrage atentia de la indemnurile explicite la violenta invocand versetele pasnice, si de aici concluzia lor fortata ca islamul e "religia pacii". De fapt "mo" incerca sa-i atraga de partea lui pe evrei si crestini, poanta nu tinut asa ca a revenit la discurs violent. Mai cearsafistilor, nu urla "mo" al vostru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
s-a nascut mohamed in decembrie, sau de ce?

Nu draga,dar se gandea femeia ca macar in ajunul sarbatorilor sa mai ia activistii Ropo o pauza in a arunca cu bolovani in capul altora. O felie de cozonac,un pahar de vin,o colinda doua...dupa care pot incepe din nou in Ianuarie,improspatati cu puteri noi si aceleasi idei rancede.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca sunt semne in lumea aceasta sa imi descrie starea ,sunt undeva pe jos si rad de 20 de min :lol: :o:

despre Mohamed :

Descendenta (genealogia) sa

 

El este Abu al-Qasim (tatal lui Qasim), Muhammed, fiul lui Abdullah, fiul lui Abdul-Mutallib, fiul lui Hasim, fiul lui Abd Menaf, fiul lui Qasii, fiul lui Kilab, fiul lui Murrah, fiul lui Keab, fiul lui Lewyi, fiul lui Galib, fiul lui Fehr, fiul lui Malik, fiul lui An-Nadr, fiul lui Kinane, fiul lui Khuzeime, fiul lui Mudrake, fiul lui Ilyas, fiul lui Mudr, fiul lui Nezar, fiul lui Muadd, fiul lui Adnan. S-a convenit, de asemenea ca Adnan este unul dintre fiii lui Ismail.

 

 

Numele sale

 

Jubeir, fiul lui Mut'im relateaza ca Profetul (salleAllahu aleihi ue sellem) a spus: "Eu am mai multe nume: sunt Muhammed, Ahmed, Al-Mahi (cel prin care Allah Preainaltul elimina necredinta), al-Hasir (cel care va aduna oamenii la picioarele mele), Al-Aqib (cel care nu are urmas)". Abu Musa al-As'ari a relatat ca Profetul (salleAllahu aleihi ue sellem) ii invata numele sale, spunand: "Eu sunt Muhammed, Ahmed, Al-Muqafii, Al-Hasir, Profetul caintei si Profetul Indurarii."

Nasterea sa

 

Profetul Muhammed (salleAllahu aleihi ue sellem) s-a nascut in ziua de luni a lunii Rebi' el-Euuel. S-a mai spus ca s-a nascut in a doua zi a acestei luni, a opta, a zecea sau a doisprezecea zi. Acel an este cunoscut in istorie ca "anul Elefantilor", asa cum a relatat Ibn Kethir si Khalife, fiul lui Khayiat prin consens.

 

Istoricii au consemnat ca Amine, mama lui Muhammed, a spus la nasterea sa: "Nu am intampinat greutati, iar atunci cand s-a nascut, a iesit impreuna cu el o lumina care s-a facut vazut intre Rasarit si Apus." Irbad, fiul lui Sarie (Allah sa fie multumit de el!), a relatat ca l-a auzit pe Profetul Muhammed (salleAllahu aleihi ue sellem) spunand: "Eu sunt considerat de Allah Preainaltul in "Mama Cartilor" (Quran) ultimul dintre profeti. Am sa va explic de ce. Datorita rugaciunii facute de tatal (stramosul) meu Ibrahim, vestea adusa de 'Isa (Isus) poporului sau si lumina vazuta de mama mea, care a luminat castelele Samului." (Ahmed si Taberani).

 

 

 

 

A fost alaptat de Thuueibe, sclava lui Abu Leheb, timp de cateva zile. Apoi a fost alaptat de Halime es-Sa'adiyae din tribul Beni Sa'ad, si a ramas alaturi de ea timp de patru ani. Acolo, i-a fost despicat pieptul de catre ingeri si i-a fost purificat sufletul. Dupa aceasta intamplare, Halime l-a readus la mama sa.

 

Cand avea varsta de sase ani, mama sa a decedat in timp ce se intorcea la Mekke, intr-un loc numit al-Abua'. In anul cuceririi Mekkei, Profetul (salleAllahu aleihi ue sellem) a trecut pe langa Al-Abua' si i-a cerut Lui Allah Preainaltul ingaduinta de a vizita mormantul mamei sale, iar Allah i-a ingaduit acest lucru. A plans langa mormant si i-a facut pe cei din jur sa planga, apoi a spus: "Vizitati mormintele pentru ca ele va amintesc de moarte." (Muslim). Dupa moartea mamei sale, a fost crescut de bunicul sau Abdul-Mutallib. Cand Muhammed (salleAllahu aleihi ue sellem) a implinit varsta de opt ani, a murit si bunicul sau. De la aceasta varsta a fost luat sub custodia unchiului sau, Abu Talib. Acesta l-a ajutat si l-a protejat in cele mai grele momente, chiar daca a murit politeist. Se relateaza ca datorita acestor gesturi, Allah Preainaltul ii va usura pedeapsa in Ziua de Apoi.

La varsta de 25 de ani a inceput sa administreze afacerile lui Khadige si a plecat in Siria impreuna cu slujitorul acesteia, Meisera. La intoarcerea din Sam (Siria), Meisara a informat-o pe stapana sa in legatura cu calitatile deosebite ale Profetului (salleAllahu aleihi ue sellem), iar aceasta a dorit sa se casatoreasca cu el.

 

Cu trei ani inainte de emigrarea spre Medine, Khadige a decedat. Profetul nu s-a casatorit cu alta femeie decat dupa moartea sa. Au urmat apoi casatoriile cu Seuda fiica lui Zema', cu 'Aise fiica lui Abu Bekr si (nu s-a mai insurat cu o alta virgina in afara de ea), cu Hafsa fiica lui Omar ibn Al-Khattab, cu Zeineb fiica lui Khuzeime, cu Um Seleme (numele ei fiind Hind) fiica lui Umeiye, cu Zeineb fiica lui Gehs, cu Giuweiriye fiica lui Harith, cu Umm Habibe (numele ei fiind Ramle, s-a spus ca este Hind fiica lui Abu Sufyan), cu Safiye ( imediat dupa cucerirea Khaibar) si cu Meimune fiica lui Al-Harith, ultima dintre sotii.(Allah sa fie multumit de ele!)

 

Deci 1 acesta este un kopieren- einf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cearsafistelor, mare grija...pedofilul vegheaza.

Cata nesimtire poate avea un om in el. Spune-mi te rog asta este ceva tipic romanesc sau nu? Pentru ca pana acum numai de catre romani am fost facuta cearsafista,mumie,ninja,zoro si alte balarii din astea. Eu cred ca este tipic romanilor,nesimtirea asta crasa. Alte expresii folosite de useri pe aici pe forum fiind: shawarmari,kebabisti,bini ladeni,camilari,babuini. Cinste faci neamului tau si familiei tale care ti-a inspirat atata bun simt de ma coplesesti. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dezagreabila fiinta, supusa pedofilului...inteleg ca te simti coplesita, ai grija sa nu ramai asa...coplesita. Barbie cu hijab, bag de seama ca nu ai luat aminte de fatwa postata, aia cu reglementarile pe forumuri la sueta cu sexul opus! Ma rog, treaba ta.

Hai sa reproducem pt onorata asistenta o parte dintr-un dialog purtat cu cearsafistii pedofilului mohammed:

 

"Unde sunt parinti profetului muhammad sallallahu alehi wa salam. Sunt in Paradis sau in Iad?

Raspuns:

Toata lauda se cuvine lui allah.Este un hadith in care ne este indicat ca parinti profetului (pacea si binecuvantarea lui allaah fie asupra sa) sunt in Iad.

Anas(allah sa fie multumit de el a spus ca un om a venit la profet(sallallahu alehi wa salam) si l-a intrebat : Unde este tatal meu o mesagerule?Iar profetul sallallahu alehi wa salam i-a raspuns : In Iad.Omul s-a intors sa plece iar profetul sallallahu alehi wa salam i-a spus : Tatal meu si tatal tau sunt in Iad.

relatat de Muslim.

Al-Nawawi(allah sa aiba mila de el) a spus:

Aceasta ne arata ca oricine moare in stadiul de Kaafir(necredinta) va ajunge in Iad.De asemenea ne arata ca daca cineva moare in intervalul dintre profetii de exemplu intre Isus si muhammad.

daca acea persoana nu a urmat mesajul lui Isus si i-a urmat pe pagani arabi care erau idolatri va fi si el in Iad.Nu este nici o scuza ca mesajul n-ar fi ajuns la ei pentru ca chemarea lui Avram si celorlalti profeti(pacea fie cu ei) a ajuns la oameni.

Abu Hurairaa spus :Mesagerul lui allah a spus: L-am rugat pe allaah sa-mi dea permisunea de a ma ruga pentru iertare ptr mama mea. Dar El mi-a interzis acest lucru. Atunci L-am rugat sa-mi permita sa-i vizitez mormantul ..si El mi-a dat permisiunea.

relatat de Muslim 976"

........

Un alt aspect funny, legat de pedofilul cu fitze de profet. Flacaul ala care a postat cate ceva din viata lui "mo" a omis aspectul relatat mai sus. Mo, a fost un bleg epileptic, marele profetzel si-a lasat babacii in grija lui Sheitan (Lucifer in versiunea shaormarilor). Onoare lui..onoare pedofilului.

Dezagreabili cearsafisti, lasati gargara cu contextul istoric, principiile unei religii trebuie sa strabata timpul. comparati viata lui Buddha sau a lui Iisus, puneti in balanta cu viata pedofilului vostru. Cealapagiul vostru a fost un criminal, jefuitor, pedofil si sclavagist. Sigur, si altii s-au dedat la jafuri, crime , violuri etc...dar aia nu pretindeau ca stau la taclale cu Dumnezeu, nici intemeietori de religie nu erau. Flacaul vostru nu a intrerupt seria barbariilor dupa ce Dumnezeu zice-se, a comunicat cu el. Dezagreabili cearsafisti, coranelul vostru e cu o treapta mai jos decat "almanahele" lu' vanghele.

Ura si la gara, hai catinel, catinel...puneti-va centura exploziva si explodati pt gloria lui mo.

Va urez o seara nasoala!

 

http://www.youtube.com/watch?v=TFcH9YoZHYw...re=channel_page

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buqra baby, ce anume te nemultumeste? Depune o plangere la kabba. Pisi draga...degeaba incerci sa dai cu estrogen pe forum...spusele celor ce se supun unui pedolfil nu sunt importante. Altfel spus, nu dau 2 bani pe pseudoreligia mahomedana. Viata si faptele lui mohammed sunt demne de un adevarat supus al lui Lucifer. Bombonarul tau, camiloiul cufurit la care te prostenezi, adica mo pedofilul...cica a avut team building cu ingerul Gabriel. Cu ocazia asta a fost informat ca el, pedofilul, e ultimul si cel mai important profet...asa ca un fel de pecete a religiilor. Mey...cum pana lu' sheitan sa fie cealapagiul vostru un profet al Domnului? Poi nu zic ai vostrii "scolari" ca anumite versete sunt naspa si ca nu-s soptite de Gabriel? Ce te face sa crezi versetele socotite ca fiind bune ...sunt bune? Nu uita...mo, a avut interferente, s-a bagat sheitan pe fir.

Cat despre tine, capra lu' allah...mergi in pace. Sau mai bine mergi in....unde vrei tu. Hai, pregateste-ti posetutza exploziva si fa poc la Mall, desigur pt propasirea mahomedanismului in lume.

O seara naspa iti urez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×