Sari la conținut
Forum Roportal
sinoe

De ce Mohamed nu este profet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu iti multumesc pt interventie ! ! :crazy:

Rade ciob de oala sparta ! ! :jester:

 

Mai ia in calcul si profetiile lui Isus. Mare parte s-au implinit, una e pe drum, vine tare cu vuiet de ape mari, cealalta, legate de evanghelie de asemenea.

 

Ca voi nu credeti in vindecari miraculoase sau invieri din morti facute instantaneu, sunt convins, la fel de convins cum sunt si ca la o adica aţi crede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei, uite ca eu nu cred in sarlatani naturisti, asa cum faci tu cu Jizaz, care si el este un sarlatan la fel de mare ! ! :crazy:

 

Esti clarvazator ? Vezi in viitor ? Inundatii exista de cand lumea, nu inseamna ca-i "the apocalipse" ! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai ia in calcul si profetiile lui Isus. Mare parte s-au implinit, una e pe drum, vine tare cu vuiet de ape mari, cealalta, legate de evanghelie de asemenea.

 

Ca voi nu credeti in vindecari miraculoase sau invieri din morti facute instantaneu, sunt convins, la fel de convins cum sunt si ca la o adica aţi crede

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Profetii" ca alea din biblie face si mama omida dragule, de care vrei tu: datul in bobi, ghicitul in cafea in palma etc.

SI nici cu tratamentele naturiste nu ai nimerit-o. Eu imi pun increderea in stiinta.

NU ştie, mă, Enki, nicio profeţie. N-au habar, i-am dovedit. Pt ei Biblia este o carte de geogrfie, istorie şi medicină.

 

Uite,

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fac pariu. Cere-i probă biblică şi.... a fugit :doh: :jester:

 

Gen Lioliuk!! :) :nea:

:cry: "Cere-i probă biblică" ... asta inseamna CREDINTA !

Biblia ca ... proba !

Instrument de stabilire a ... adevarului !

Totul la indemana ... omului !

Totusi e pacat ca omul sa aiba acces la ADEVAR ! ...=> Biblia NU poate fi inteleasa pe deplin ... pentru ca avem ... pilde ... ca numai cei ALESI sa inteleaga. Ceilalti, chiar daca aud, sa nu inteleaga ... etc !

Daca dovedesti ca esti ALES ... dar nu e necesar ... trebuie sa ai CREDINTA !

Cea mai mare minune a lumii ... la AUZIREA EVANGHELIEI ... MULTI s-au CRESTINAT !

Aveau alta PUTERE de INTELEGERE !

Mai ales in timpul cruciadelor ... multi ... sau ... crestinat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai ia in calcul si profetiile lui Isus. Mare parte s-au implinit, una e pe drum, vine tare cu vuiet de ape mari, cealalta, legate de evanghelie de asemenea.

 

Ca voi nu credeti in vindecari miraculoase sau invieri din morti facute instantaneu, sunt convins, la fel de convins cum sunt si ca la o adica aţi crede

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry: "Cere-i probă biblică" ... asta inseamna CREDINTA !

Biblia ca ... proba !

Instrument de stabilire a ... adevarului !

Totul la indemana ... omului !

Totusi e pacat ca omul sa aiba acces la ADEVAR ! ...=> Biblia NU poate fi inteleasa pe deplin ... pentru ca avem ... pilde ... ca numai cei ALESI sa inteleaga. Ceilalti, chiar daca aud, sa nu inteleaga ... etc !

Daca dovedesti ca esti ALES ... dar nu e necesar ... trebuie sa ai CREDINTA !

Cea mai mare minune a lumii ... la AUZIREA EVANGHELIEI ... MULTI s-au CRESTINAT !

Aveau alta PUTERE de INTELEGERE !

Mai ales in timpul cruciadelor ... multi ... sau ... crestinat !

-zise el.......:doh:

 

 

Uaaaau!!! :jester: :) That's deep, man!!! Uaaaaau!!!! :nea: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Moise, Ilie, Elisei nici nu se stie daca au existat.S-a pus chiar problema daca a existat a daca Iisus a existat intradevar.

Si tot Moise, Ilie, Elisei nu sunt consdierati sfinti de crestini

 

ce sunt considerati?

 

Si daca intradevar a fost adevarat...asta s-a intamplat in mintea unor primitivi care si-au luat drept scut in a manifesta "drepturile perverse" datorita naivitatii acelor oameni.

Acum se nu mai practica, cel putin e interzisa de legea societatii actuale (si vorbesc de vest). si faptele lor au devenit deplorabile daca ne aducem aminte.

 

care este scopul lor in biblie daca erau niste primitivi? sau erau pusi doar pentru a servi ca exemplu negativ?

 

Dar cand fascismul islamic incearca sa ne dezbrace de valorile noastre pentru faptul ca avem alta cultura decat ei (cum a procedat Mohamed) sa ucida infideli si apostati, sa infantilizeze si sa puna in sclavie femeia....DEVINE O PROBLEMA.

 

cine a incercat sa te dezbrace pe tine ..de valori?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE (sinoe @ May 23 2008, 06:25 PM) *

 

Si tot Moise, Ilie, Elisei nu sunt consdierati sfinti de crestini

 

De Moise si Elisei nu ma pot pronunta ca nu stiu daca sunt considerati sau sarbatoriti ca sfinti in religia crestina

(stiu ca sunt venerati ca profeti) dar Ilie este considerat un sfant cel putin in bransa ortodoxa a crestinismului si Sf. Ilie este sarbatorit in 20 Iulie in fiecare an.Biserica Ortodoxă Rom

Editat de xqzy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sf. Ilie este mare făcător de minuni şi aducător de ploi in vreme de seceta. Sf
Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×