Salt la continut

Fotografie
- - - - -

De ce Mohamed nu este profet

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
228 replici la acest subiect

#61 Cleric Preston

Cleric Preston

Donator de celule STEM

• Banned
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 3152 mesaje

Scris 23 July 2008 - 11:11 PM

Eu iti multumesc pt interventie ! ! :crazy:
Rade ciob de oala sparta ! ! :jester:

Mai ia in calcul si profetiile lui Isus. Mare parte s-au implinit, una e pe drum, vine tare cu vuiet de ape mari, cealalta, legate de evanghelie de asemenea.

Ca voi nu credeti in vindecari miraculoase sau invieri din morti facute instantaneu, sunt convins, la fel de convins cum sunt si ca la o adica aţi crede în şarlatani naturişti pentru a vă salva pielea de la o boală incurabilă.
  • 0

Ultima colectie! Noile implanturi Allergan BRST

#62 AndreeaBD

AndreeaBD

My Sugar is Raw. . .Sticky and Sweet ! ! !

• Banned
  • StricaStricaStricaStrica
  • 406 mesaje

Scris 23 July 2008 - 11:17 PM

Ei, uite ca eu nu cred in sarlatani naturisti, asa cum faci tu cu Jizaz, care si el este un sarlatan la fel de mare ! ! :crazy:

Esti clarvazator ? Vezi in viitor ? Inundatii exista de cand lumea, nu inseamna ca-i "the apocalipse" ! :jester:
  • 0

#63 Enki

Enki

god of wisdom

• Gold Member
  • 11168 mesaje

Scris 24 July 2008 - 03:04 PM

Mai ia in calcul si profetiile lui Isus. Mare parte s-au implinit, una e pe drum, vine tare cu vuiet de ape mari, cealalta, legate de evanghelie de asemenea.

Ca voi nu credeti in vindecari miraculoase sau invieri din morti facute instantaneu, sunt convins, la fel de convins cum sunt si ca la o adica aţi crede în şarlatani naturişti pentru a vă salva pielea de la o boală incurabilă.

"Profetii" ca alea din biblie face si mama omida dragule, de care vrei tu: datul in bobi, ghicitul in cafea in palma etc.
SI nici cu tratamentele naturiste nu ai nimerit-o. Eu imi pun increderea in stiinta.
  • 0

#64 zexelica

zexelica

Orhidee

• Gold Member
  • 8798 mesaje

Scris 24 July 2008 - 03:25 PM

"Profetii" ca alea din biblie face si mama omida dragule, de care vrei tu: datul in bobi, ghicitul in cafea in palma etc.
SI nici cu tratamentele naturiste nu ai nimerit-o. Eu imi pun increderea in stiinta.

NU ştie, mă, Enki, nicio profeţie. N-au habar, i-am dovedit. Pt ei Biblia este o carte de geogrfie, istorie şi medicină.

Uite, întreabă-i tu, de ce scrie în Daniel 12:10 că cei nelegiuiţi nu vor înţelege şi ei chiar nu înţeleg cele 1290 de zile şi cele 1335 de zile? Cum de nimeni nu poate proba calendristic? Atunci, conform Bibliei pe care el se dă mare că o crede, el este un nelegiuit, care nu are acces la înţelegere. Şi tocmai el se găseşte să vorbească despre Dumnezeu şi Scriptură? Un soldat al lui satan?

Dacă nu e aşa, roagă-l să aducă probă pr cele 1335 de zile din daniel 12:12, să vezi că dispare subit, îl doare capu' şi nu o să răspundă NICIODATĂ. Fac pariu. Cere-i probă biblică şi.... a fugit :resent: :roll:

Gen Lioliuk!! :o: :o:

Aceast mesaj a fost editat de zexelica: 24 July 2008 - 03:26 PM

• 0

#65 andoradus

andoradus

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 220 mesaje

Scris 28 July 2008 - 02:16 PM

Fac pariu. Cere-i probă biblică şi.... a fugit :doh: :jester:

Gen Lioliuk!! :) :nea:

:cry: "Cere-i probă biblică" ... asta inseamna CREDINTA !
Biblia ca ... proba !
Instrument de stabilire a ... adevarului !
Totul la indemana ... omului !
Totusi e pacat ca omul sa aiba acces la ADEVAR ! ...=> Biblia NU poate fi inteleasa pe deplin ... pentru ca avem ... pilde ... ca numai cei ALESI sa inteleaga. Ceilalti, chiar daca aud, sa nu inteleaga ... etc !
Daca dovedesti ca esti ALES ... dar nu e necesar ... trebuie sa ai CREDINTA !
Cea mai mare minune a lumii ... la AUZIREA EVANGHELIEI ... MULTI s-au CRESTINAT !
Aveau alta PUTERE de INTELEGERE !
Mai ales in timpul cruciadelor ... multi ... sau ... crestinat !
  • 0

#66 joannahart

joannahart

Orhidee

• Silver Member
  • 4265 mesaje

Scris 28 July 2008 - 02:26 PM

Ma uimesti.
Uite ca se poate................. :doh:
Apropo, eu cred in profetii. Dar nu in Mohamed, inima mea nu vrea sa il accepte.
Insa nu ii desconsider pe cei care o fac ( doar pe aia care considera ca tinand in mana Coranul, pot minimaliza lumea din jur)

Aceast mesaj a fost editat de joannahart: 28 July 2008 - 02:27 PM

• 0

#67 zexelica

zexelica

Orhidee

• Gold Member
  • 8798 mesaje

Scris 28 July 2008 - 03:03 PM

:cry: "Cere-i probă biblică" ... asta inseamna CREDINTA !
Biblia ca ... proba !
Instrument de stabilire a ... adevarului !
Totul la indemana ... omului !
Totusi e pacat ca omul sa aiba acces la ADEVAR ! ...=> Biblia NU poate fi inteleasa pe deplin ... pentru ca avem ... pilde ... ca numai cei ALESI sa inteleaga. Ceilalti, chiar daca aud, sa nu inteleaga ... etc !
Daca dovedesti ca esti ALES ... dar nu e necesar ... trebuie sa ai CREDINTA !
Cea mai mare minune a lumii ... la AUZIREA EVANGHELIEI ... MULTI s-au CRESTINAT !
Aveau alta PUTERE de INTELEGERE !
Mai ales in timpul cruciadelor ... multi ... sau ... crestinat !

-zise el.......:doh:

Uaaaau!!! :jester: :) That's deep, man!!! Uaaaaau!!!! :nea: :cry:
  • 0

#68 Azrael

Azrael

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 190 mesaje

Scris 10 August 2008 - 05:05 PM

Moise, Ilie, Elisei nici nu se stie daca au existat.S-a pus chiar problema daca a existat a daca Iisus a existat intradevar.
Si tot Moise, Ilie, Elisei nu sunt consdierati sfinti de crestini

ce sunt considerati?

Si daca intradevar a fost adevarat...asta s-a intamplat in mintea unor primitivi care si-au luat drept scut in a manifesta "drepturile perverse" datorita naivitatii acelor oameni.
Acum se nu mai practica, cel putin e interzisa de legea societatii actuale (si vorbesc de vest). si faptele lor au devenit deplorabile daca ne aducem aminte.

care este scopul lor in biblie daca erau niste primitivi? sau erau pusi doar pentru a servi ca exemplu negativ?

Dar cand fascismul islamic incearca sa ne dezbrace de valorile noastre pentru faptul ca avem alta cultura decat ei (cum a procedat Mohamed) sa ucida infideli si apostati, sa infantilizeze si sa puna in sclavie femeia....DEVINE O PROBLEMA.

cine a incercat sa te dezbrace pe tine ..de valori?
  • 0

#69 Naeema

Naeema

Color me impressed...

• Gold Member
  • 18240 mesaje

Scris 10 August 2008 - 11:31 PM

QUOTE (sinoe @ May 23 2008, 06:25 PM) *

Si tot Moise, Ilie, Elisei nu sunt consdierati sfinti de crestini

De Moise si Elisei nu ma pot pronunta ca nu stiu daca sunt considerati sau sarbatoriti ca sfinti in religia crestina
(stiu ca sunt venerati ca profeti) dar Ilie este considerat un sfant cel putin in bransa ortodoxa a crestinismului si Sf. Ilie este sarbatorit in 20 Iulie in fiecare an.Biserica Ortodoxă Română sărbătoreşte ridicarea la cer a Sfântului Mare Proroc Ilie, Tesviteanul. Unul dintre cei mai importanţi prooroci din Vechiul Testament, Sf. Ilie este mare făcător de minuni şi aducător de ploi in vreme de seceta. Sfântul Ilie, înger întrupat în carne ce a primit de la Dumnezeu puterea de a deschide şi închide cerurile.

Aceast mesaj a fost editat de xqzy: 10 August 2008 - 11:34 PM

• 0

#70 soimos1

soimos1

Orhidee

• Banned
  • 12044 mesaje

Scris 11 August 2008 - 12:08 AM

Sf. Ilie este mare făcător de minuni şi aducător de ploi in vreme de seceta. Sfântul Ilie, înger întrupat în carne ce a primit de la Dumnezeu puterea de a deschide şi închide cerurile.

Intradevar ...cu Ilie ai nimerit-o exact conform realitatii !
Ilie este unul care si-a ucis ambii parinti ...asta da sfintenie ...motiv ptr care a ajuns in iad ...si acolo in iad le-a pus foc la coor dracilor .. si l-au exmatriculat de acolo ...si ptr acest lucru dumnezeu (cu d mic obligatoriu) l-a facut sfant !

ha ha ha ha ...ce talamb ...pardon "tare in credinta" ... trebuie sa fi sa crezi orice bazaconie !

La fel de valabil e si cazul lui Bahometh ...o fi ajuns oare proroc daca nu ar fi fost pedofil si criminal?

Aceast mesaj a fost editat de Sikaryan: 11 August 2008 - 12:09 AM

• 0