Sari la conținut
Forum Roportal
The Predator

Extraterestri sau demoni?

Postări Recomandate

CE credeti....ca extraterestrii sunt chiar din alt sistem solar??...sau ca ar putea fi demoni iesiti din adancurile pamantului care incearca intr-un fel sa ne sperie...mai convenabila ideea cu demonii....de ce nu au aparut pe nici un radar in spatiu.....de ce nu receptam semnale cu antenele acelea uriase ....desi ei tot reusesc sa vina????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OH mey, "extraterestrii rai" din subteran si normal urati ca dracu'... si extraterestrii buni din "cer" frumosi ca ingerii...

 

De ce tre sa fie totul in alb si negru sunt o groaza de nuante de gri pe lume... la voi e totul ca in benzile desenate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Extraterestrii sunt de 2 tipuri, buni si rai,

Un fel de <good cop - bad cop>, ha?

 

Dar de unde pana unde afirmi tu ca sunt doua si nu mai multe tipuri, buni sau rai si nu altfel.

 

Ce inseamna bun?

Dar rau?

 

Extraterestrii se enerveaza?

Plang?

Le place sa manance la KFC-ul local?

 

OH mey, "extraterestrii rai" din subteran si normal urati ca dracu'... si extraterestrii buni din "cer" frumosi ca ingerii...

Da, da.

 

Daca dai de un extraterestru urat, sigur e rau.

Daca in schimb dai de Ricky ExtratereMartin, e bun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce isi doresc extraterestrii, cei intunecati bineinteles, este sufletul omului, si sa il faca sclavul lor, ceilalti in schimb isi doresc ca omul sa fie liber sa ajunga la cunoasterea lui Dumnezeu prin forte proprii, fara intermediar, si sa scape de toate "catusele" care il tin legat.

de hranit cred ca se hranesc cu energie, un fel de vampirism banuiesc, de ce sunt 2 tabere? pt ca asa este lumea duala, cea pe care o cunoastem, impartita in 2, bine-rau, lumina-intuneric, dualitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ceea ce isi doresc extraterestrii, cei intunecati bineinteles, este sufletul omului, si sa il faca sclavul lor, ceilalti in schimb isi doresc ca omul sa fie liber sa ajunga la cunoasterea lui Dumnezeu prin forte proprii, fara intermediar, si sa scape de toate "catusele" care il tin legat.

de hranit cred ca se hranesc cu energie, un fel de vampirism banuiesc, de ce sunt 2 tabere? pt ca asa este lumea duala, cea pe care o cunoastem, impartita in 2, bine-rau, lumina-intuneric, dualitate.

Cine e Dumnezeu si mai ales, de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Extraterestrii se enerveaza?

Plang?

Le place sa manance la KFC-ul local?

Da

Da

Da

Se bucura, fac dragoste, fac sex, au copii, sarbatoresc Craciunul, se urca pe munti ... si chestii d-astea :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul nostru de vedere, asa cum putem sa il gandim acum, este o dimensiune, superioara de existenta, o dimensiune pe care o accesam si de unde ne hranim sa zic asa, cu cat accesam dimensiuni mai inalte ale dumnezeirii cu atat reusim sa ne apropiem mai tare de SURSA, pana atunci primim lumina diluata, sau transformata, pentru nivelul nostru de evolutie, sau gradul nostru de acceptare, pt ca daca am fi acum la cativa km de soarele nostru lumina lui ne-ar dezintegra corpurile fizice, si de aceea ne este trimisa lumina prelucrata, pe nivele pe care o putem "digera" mai usor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si de aceea ne este trimisa lumina prelucrata, pe nivele pe care o putem "digera" mai usor.

da oki si aceasta lumina diluata cred ca tot de noi e trimisa, de un eu superior

eu stau acum si ma gandesc atunci cand ne-am nascut aici in dualitate cine a decis ca suntem in esenta rai sau in esenta buni? si de ce sa tragem inspre bine? cand de fapt sunt 2 fete ale aceleiasi monede si mereu cineva tre sa fie bun si cineva rau unul alb si unul negru ca sa mentina echilibrul, altfel ar disparea 3d-ul. in aceste conditii Raul nu e mai "bun" ca Bunul si atunci de ce totusi inspre Bine tragem?

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca daca ar disparea raul de pe planeta si toti locuitorii ar trai in pace ,armonie si iubire....ar disparea 3d? De ce sa dispara? Chiar nu va puteti imagina o lume perfecta unde nu mai exista rau si nici notiunea de rau? Mie cel putin nu mi se pare ceva absolut imposibil si absurd.....poate pe alte planete e doar pace,armonie,iubire ,progres spiritual si tehnologic......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3d inseamna dualitate inseamna bine-rau, urat-frumos, lumina-intuneric ... de aia ar disparea

e posibil sa nu mai existe pe terra si sa se mearga in alte zone cei care doresc sa experimenteze dualitatea

insa raul e o fata a aceleiasi monede , de ce ar fi mai "bun" binele? sunt doua stari care pur si simplu sunt si e nevoie de ambele pentru un echilibru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×