Sari la conținut
Forum Roportal
adeenaray

Exista egalitate intre barbat si femeie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:blinca: se zice ca o femeie inseala cu totul altfel decaat un barbat....acesta fiind doar un aspect al diferentei....ce ziceti de asta, sau poate aveti si alte argumente... :">

Editat de diador

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da..o femeie se spune ca insala altfel,pentru ca sunt pareri preconcepute fata de faptul ca o femeie ar putrea refuza pe cand un barbat nu.dar cred ca mai exista si alt aspect...femeiele se implica mai mult intr-un act sexual ,e in creierul lor asta.Asa cum ele au nevoie de mai mult de la un act sexual de cat un barbat.Barbatii,in general..sa fie acolo..:good:

Parerea mea a fost mereu ca femeile sunt mai profunde si mai demne de admirat de cat barbatii.Desi au fost si sunt o gramada de specimene in randul femeiolor care se chinuie sa ma convinga sca gresesc :De. nu o sa mi-o schimb

Nu nu sunt egali,si nu pentru ca barbatilor li sa dat forta bruta..ci pentru ca femeilor li sa incredintat miracolul nasterii

sa auzim de bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeiel insala aproape la fel de mult ca barbatii, mai ales daca nu gasesc acasa ceea ce le trebuie...diferenta este ca femeile sunt mult mai discrete si nu se lauda in gura mare cu aventurile lor.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blinca: se zice ca o femeie inseala cu totul altfel decaat un barbat....acesta fiind doar un aspect al diferentei....ce ziceti de asta, sau poate aveti si alte argumente...  :">

[snapbacca]58941[/snapbacca]

Pare logic sa insele altfel. O va face in maniera tipic...feminina. Cind voi vedea o femeie inselind in maniera tipic masculina ( mergind la meci, bind beri muuulte sa-si faca curaj, afisindu-se cu nu stiu ce masina, etc. ) promit sa semnalez pe forum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pare logic sa insele altfel. O va face in maniera tipic...feminina. Cind voi vedea o femeie inselind in maniera tipic masculina ( mergind la meci, bind beri muuulte sa-si faca curaj, afisindu-se cu nu stiu ce masina, etc. ) promit sa semnalez pe forum...

[snapbacca]58979[/snapbacca]

adica tu ce vrei sa zici ma Victore? Ca femeilor nu le trebuie mult curaj ca sa insele? ::good::

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica tu ce vrei sa zici ma Victore? Ca femeilor nu le trebuie mult curaj ca sa insele? ::good::

[snapbacca]58983[/snapbacca]

eu zic ca le trebuie mai mult.Cel putin acelora care constientizeaza ca in general mustrarile de constiinta sunt apanajul feminitati .Acum nu stiu cate or fi ....:)Un barbat is gaseste scuze mai repede..oder?Publicaum?

8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blinca: se zice ca o femeie inseala cu totul altfel decaat un barbat....acesta fiind doar un aspect al diferentei....ce ziceti de asta, sau poate aveti si alte argumente...  :">

[snapbacca]58941[/snapbacca]

 

Ceea ce e mai grav e ca noi femeile atunci cand inselam nu o facem doar fizic (ca si barbatii) ci punem si suflet in ceea ce facem. Asta complica foarte mult situatia! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a compara femeile cu barbatii e ca si cum ai compara un trandafir cu o banana...care e mai tare?

si femeile pot insela fara resentimente ca si barbatii...e doar o chestiune de atitudine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atitudinea fata de sex difera la barbat si la femeie pentur principalul motiv ca "suportul fizic" difera.

La barbati, sexul este exterior (si fizic, si in act), la femeie sexul este interior (si fizic, si in act). Egalitate din acest punc de vedere nu poate sa existe.

Cand un barbat inseala, el inseala fizic si in act, dar in mod exterior, fara sa-i implice in mod esential interiorul.

Cand o femeie inseala, ea inseala fizic si in act, dar in mod interior, implicandu-i in mod esential interiorul.

Sunt caracteristici naturale de care este bine sa profitam, nu impotriva carora sa ne revoltam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica tu ce vrei sa zici ma Victore? Ca femeilor nu le trebuie mult curaj ca sa insele? ::good::

[snapbacca]58983[/snapbacca]

oricui trebuie ceva, nu stiu ce, nu neaparat curaj. Si nu-i corect sa faci o departajare pe sexe...ascuze , la curaj trebuia sa fi pus ghilimele...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×