Sari la conținut
Forum Roportal
alexander1

Cum desparti 2 persoane?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut.... " am sa incep cu inceputul " , sa intelegeti bine cum sta treaba.

 

Acum aproximativ 3 ani si, am cunoscut o fata , mai mica cu un an ca mine. Am vorbit pe net , ne-am intalnit , ne-am placut...... totul a fost ok timp de 3 luni de zile (defapt... aproape toata vacanta de vara, dintre clasa a10a - si a11a ) , apoi dintr-o prostie , ne-am despartit .... In fine... nici unul dintre noi , nu a mai avut intre timp o prietena / prieten , ne gandeam unul la celalalt mereu , ne mai intalneam asa ... din intamplare , sau prin alti prieteni comuni , nu prea ne bagam in seama , incercam sa ascundem faptul ca " ne era dor " unul de celalalt , asa ca dupa 7-8 luni , am decis impreuna sa ne "impacam" (daca se mai poate numi impacare dupa atata timp de zile ). Pentru mine a fost cele mai bune si fericite zile din viata ... ERAM facuti unul pentru celalalt, gandeam la fel , raspundeam la fel , parca ne citeam gandurile, suntem nascuti in aceasi luna , la 2 zile distanta.... eram ........ 2 in 1 ... insa...... in aceste 7 luni , ea se cam schimbase.... a inceput sa nu mai aibe incredere in lume , sa fie mai irascibila , si aroganta.... in fine , dragostea pe care o aveam pentru ea , ma facea foarte orb , incat sa vad aceste lucruri... Am stat asa 7 luni de zile.... in care eu am iubit-o nebuneste ... nu aveam nici un altfel de gand decat ... eu si ea atat!!! Dupa 6-7 luni de zile , lucrurile sau cam schimbat ... imi spunea ca iese cu fetele , ca nu are timp acum sa ne vedem , diverse motive sa nu ne intalnim sau eu stiu ... (si faptul pe care ma mirat este ca nu ma mintea, adica daca zicea ca sta in casa , in casa statea ) , si acest lucru ma deranja foarte tare , pentru ca atat timp , consider eu , ca ai un prieten... pai iti faci toate planurile cu el , si ce e in plus hotarati amandoi , nu ? Nu mai stiam ce e in mintea ei .... Am decis mai bine sa nu ne mai vedem deloc.... un timp , pentru o " meditatie " profunda... in legatura cu relatia noastra. Eu sincer , inebuneam in casa ... simteam nevoia sa o vad non-stop. Insa nu cred ca acelasi lucru i se intamplase si ei.... Chiar din a 4 a zi de cand am hotarat sa ne "despartim" un timp , ea isi facuse un "amic" nou (dupa cum spunea ea , insa era ceva mai mult decat amici, aprox iubiti). M-am sfatuit cu prietenii mei , si am hotarat sa renunt la ea.... am zis ca nu merita dragostea mea. Timpul trece..... aflu ca isi schimba iubitii foarte des, adica cate un iubit la 2-3 saptamani....inebuneam .... eu de atunci si pana in prezent nu am mai avut nici o prietena, si ma gandesc mereu la ea... (sincer sa fiu , am mai vb cu cateva fete pe net, dar nu m-am intalnit cu nici una). Se mai scapa uneori si imi mai dadea cate un bip... eu disperat o sunam , si... mai vorbeam 3-4 minute la telefon.... Ok.... Pe 20 Februarie anul acesta am facut 3 ani , de cand ne-am cunoscut.... Iar chiar pe 20 Februarie isi facuse un prieten nou ... cu 4 ani mai mare ca ea....hmm ... suspect.... si am inceput sa ii mai dau bip-uri .. sms - uri .... imi raspunde foarte rar... de vreo luna, ma tot cheama Noaptea tarziu (2-3) , la o tigara .... mai vorbim , imi povestete de prietenul ei actual.... ma simt foarte nasol .... lol ... peste tot cu el si ea.... si la breloc chiar... in telefon ... pe birou..... eu ii spun mereu , ca imi e dor de ea , si ca nu pot sa uit , CHIAR DACA MA ROG IN FIECARE SEARA INAINTE SA ADORM SA O UIT !! , dar ea nu ma crede......... si imi zice ca tine mult la actualul prieten.... si nu prea poate sa se desparta , e indecisa...... dar eu stiu ca in inima ei tot pe mine ma iubeste!!! stiu sigur.... dar niciodata nu a putut sa ia o hotarare......... mdea.

 

Acum , motivul topiculului , pentru care v-am plictisit atata :airkiss: este sa imi spuneti si mie cateva metode de o atrage inapoi la mine , sau mai bine zis SA SE DESPARTA DE PERSOANA RESPECTIVA!!!

 

 

Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ar fi sa purtati o discutie foarte serioasa despre ce vreti sa faceti pe viitor?

Daca nici dupa aceea nu se intoarce la tine poti sa te chinui ceva mai mult ca sa o uiti.

Faptul ca e indecisa poate insemna doua lucruri: ori nu te iubeste cat crezi tu(mai bine zis nu "te iubeste") ori ai ranit-o in timpul cat ati fost impreuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai,mai...Alexandru intaiu'...ce incredere sa mai aiba femeia asta in tine,oricit te-ar iubi...cind tu ai dat dovada de instabilitate,nehotarire?

"Du-te'ncolo...vino'ncoace,lasa-ma... dar,nu-mi da pace!" :hi:

Trebuie sa fie nebuna sa-si puna temelia pe un nisip miscator! :salut:

Fata asta,ar vrea...pe cineva dar, :kiss: ceva,nu-i prieste.

Un lucru e sigur:nu-i pentru tine! :airkiss: Esti "manta de vreme rea".Atit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai,mai...Alexandru intaiu'...ce incredere sa mai aiba femeia asta in tine,oricit te-ar iubi...cind tu ai dat dovada de instabilitate,nehotarire?

"Du-te'ncolo...vino'ncoace,lasa-ma... dar,nu-mi da pace!" :hi:

Trebuie sa fie nebuna sa-si puna temelia pe un nisip miscator! :salut:

Fata asta,ar vrea...pe cineva dar, :kiss: ceva,nu-i prieste.

Un lucru e sigur:nu-i pentru tine! :airkiss: Esti "manta de vreme rea".Atit.

 

Nu eu sunt indecis , ci ea.... nu ai citit corect....

 

 

@bydy : Sunt 100% sigur ce gandeste...... o cunosc foarte bine , si sunt printre putinele persoane. Asta ar fi primu raspuns.

 

2, Daca stie ce vrea , si eu nu sunt in planurile ei , atunci de ce ma cheama la ea , facem anumite lucruri impreuna care 2 prieteni obisnuiti nu le fac, si la sfarsit imi zice ca nu l-ar lasa ptr ca tine si la el cat de cat...

 

Cat despre psiholog.... nu am incredere in ei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am sfatuit cu prietenii mei , si am hotarat sa renunt la ea.... am zis ca nu merita dragostea mea.

Oooo duamne.... oare am fost si eu atat de tanar?

Am fost....

 

Relaxeaza-te stimabile, si bucura-te de viata.

Cauta un hobby ceva care sa-ti consume surplusul cognitiv. Creaza ceva, implica-te in vre-o fundatie umanitara si ai incredere in astia mai batrani cand iti spun... HABAR N-AI CEI IUBIREA!

 

Stiu ca ce am spus suna a hula dar... dai o sa ai noroc ai sa ma intelegi intr-o buna zi.

Pana atunci uite un articolas care incearca sa explice putin cum functioneaza indragosteala asta:

 

http://www.simplitate.ro/blog/2006/01/indragostirea/

 

Citeste-l, poate o sa-ti ofere ceva liniste in suflet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum , motivul topiculului , pentru care v-am plictisit atata :airkiss: este sa imi spuneti si mie cateva metode de o atrage inapoi la mine , sau mai bine zis SA SE DESPARTA DE PERSOANA RESPECTIVA!!!

N-am citit tot, deci nu sunt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@bydy : Sunt 100% sigur ce gandeste...... o cunosc foarte bine , si sunt printre putinele persoane. Asta ar fi primu raspuns.

 

2, Daca stie ce vrea , si eu nu sunt in planurile ei , atunci de ce ma cheama la ea , facem anumite lucruri impreuna care 2 prieteni obisnuiti nu le fac, si la sfarsit imi zice ca nu l-ar lasa ptr ca tine si la el cat de cat...

 

Cat despre psiholog.... nu am incredere in ei!

1. Nu cred ca o mai cunosti asa de bine, mai ales dupa pauza pe care ati luat-o in relatie. SIngurel ai zis ca s-a schimbat.

2. are nevoie de atentie si de admiratori, iar pe tine te tine exact pentru postul asta

3. un psiholog te-ar ajuta sa intelegi mai bine ca de fapt tu ii atribui ei gandurile si sentimentele pe care ai vrea TU sa le aiba. Ea ti-a zis foarte clar pe cine iubeste, iar tu iti faci tot felul de scenarii cum ca nu ar fi asa.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia redevino tu biped si incearca sa gandesti cat mai obiectiv (posibil): ai nevoie de asa ceva?

Nu te-ai simti mai bine daca ti-ai face un dus si te-ai schimba in ceva haine curate dupa ce te tavaleste domnisoara respectiva prin toata mocirla aia?

 

 

SSSB.

Stockholm Syndrome Strikes Back.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Pentru cei care zic de introducere: Am pus aceasta introducere , ca sa nu ma acuzati de faptul ca sunt alte femei , alte nu stiu ce etc etc , am pus-o ca sa intelegeti ca o iubesc . Pentru ca nu vreau alte femei !! O vreau pe ea.

 

@Enki: O cunosc destul de bine , am spus ca sa schimbat , ma refeream la faptul ca nu mai e la fel de afectuasa si dedicata relatiei. Admiratori are destui , e foarte frumoasa. Nu am incredere in psihologi , si eu nu cu psihologul vreau sa vorbesc ci cu ea...

 

@K0ntr0VerSy: Crezi ca eu nu as vrea? Dar nu pot , o iubesc!

 

@Parere: stie , ii zic foarte des...

 

@Cavalerul JEdi: Ce treaba au cunostiintele in iubire, cu despartirea lor? Si crede-ma stiu destul de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×