Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Unde e mai bine in vacanta la noi sau in strainatate?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am gasit astfel o stire care anunta ca Marea Neagra a intrat in virf de sezon. Astfel ca preturile la cazare sunt intre 700.000 lei si 132 de euro de persoana pentru o noapte.

 

Intrebarea este se merita sa platesti atat cand de aceeasi bani poti sa mergi in alta tara si vei avea parte de conditii mai bune?

 

Eu de exemplu am gasit o excursie in Muntenegru cu 270E (14 zile cazare + transport). Cazarea este la o persiune iar camerele au baie proprie.

 

Am gasit si excursii mai scumpe: 450E in Grecia (7 zile cazare, mic dejun, transport cu avionul, aer conditionat).

 

Sau 1000E in Antalia, Turcia (10 zile cazare, sistem all included, transport cu avionul, plecarea din Bucuresti).

 

Am gasit oferte pentru toate buzunarele si cu tot nationalismul trebuie sa recunosc ca conditiile sunt mult mai bune. De ce am alege totusi Marea Neagra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de cand am plecat din Romania am fost in vacanta si in tara dar si in strainatate.

 

Daca este sa fiu sincera, fara ifose, cred ca e mai avantajos sa pleci in strainatate. Imi cer scuze nationalistilor convinsi, insa noi am fost invatati ca tara ca a noastra nu mai e. Aici curge laptele si mierea. ei bine.....ba mai e! Si ce frumos este totul!!!!!!!!!!!!!

 

Si daca stam stramb sa judecam drept....apoi...in tara probabil ca mai ajung eu sa fac o vacanta, insa daca imi permit niste bani in plus la cheltuiala de ce sa nu mai vad si altceva? Este? :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici nu ma pot baga in seama ca nam fost peafar :dee da nici aici la mare nui chiar asa naspa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La mare la noi se merge daca ai chef de agatat sau sa fi agatat.

 

Si daca nu ai chef sa fii privit prin aeroporturi ca si un ciumat numai fiindca, din greseala, ai pasaport romanesc, si se stie cam ce fac romanasii nostri prin strainatate.... :roll:

 

In alta ordine de idei, prturile sunt similare cu cele din alte tari, dar in ultima vreme devin, incet-incet si conditiile. Uite, de exemplu, Mamaia este full de turisti straini, eu am vazut de toate nationaltiatile, care nu pe degeaba vin aici pentru ca (exceptand gunoaiele destul de mari in anumite zone) arata ca o statiune occidentala.

 

Anul acesta sa-a dat drumul la TELEGONDOLA, un fel de telecabia intre Aquamagic si cazinou, care este super misto, vezi statiunea de sus, treci pe deasupra hotelurilor, este cel putin ingenioasa. Altfel, la mare era full de lume...

Sunt de acord si cu ideea de a vedea si altceva, eu am fost in multe alte parti, dar repet daca nu vrei sa se uite ciudat la tine prin vami, tot mai bine e acasa.

Parerea mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, Mamaia incepe si ea incet incet sa arate ca o statiune occidentala. Au fost si la televizor stiri despre telegondola. Am inteles ca au aparut probleme inca de la inceput plus ca era o coada imensa (asa sa-a vazut la televizor).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca trebuie sa te contrazic aici. Adica...daca unii romani inteleg gresit libertatea de a calatori in strainatate asta inseamna ca toti sunt la fel? Chiar si occidentalii au uscaturile lor. De ce noi, ca romani ar trebui sa ne simtim loviti in amorul propriu cand se uita unii mai ciudat in pasaportul nostru? Asta e realitatea si trebuie privita ca atare. eu stiu ce sunt si ce valoare am asa ca nu am de ce sa ma sinchisesc de felul in care se uita vamesii la pasaportul romanesc. La urma urmei isi fac si ei datoria. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate, Mamaia incepe si ea incet incet sa arate ca o statiune occidentala. Au fost si la televizor stiri despre telegondola. Am inteles ca au aparut probleme inca de la inceput plus ca era o coada imensa (asa sa-a vazut la televizor).

 

CIAO, ca vad ca esti ol!

Despre probleme nu stiu, in orice caz pe panouri scria ca va fi gata in 16 si in 16 a fost lansata. despre coada, cam era, dar merge foarte, foarte repede. Stai cel mult 20 de minute daca ai vreo 50 persoane in fata - si eu zic - merita. Am niste poze misto facute un un digital, daca crezi ca sunt interesante ti le trimit, inca nu am spatiu de hosting sa le uploadez si sa dau linca.

Singura mea suparare - si misca un pic prea repede - 10 minute si gata cei 2 cam de traseu. Asta e!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×