Sari la conținut
Forum Roportal
Gelupanda

VOM FI RAPITI IN CER DE EXTRATERESTRI SAU DE ISUS?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Unul din subiectele cele mai comentate din ultima perioada este recunoasterea sau nu a existentei fiintelor extraterestre.

Toata lumea a vazut filme si documentare despre presupuse RAPIRI ale unor oameni in alte lumi.

 

Pe de alta parte mai exista si varianta crestinismului si a bibliei despre RAPIREA celor care il iubesc pe Domnul Isus si ii sunt credinciosi...conform celor scrise:

 

14. Caci daca credem ca Isus a murit si a inviat, credem si ca Dumnezeu va aduce inapoi impreuna cu Isus pe cei ce au adormit in El.

 

15. Iata, in adevar, ce va spunem, prin Cuvantul Domnului: noi cei vii, care vom ramanea pana la venirea Domnului, nu vom lua-o inaintea celor adormiti.

 

16. Caci insus Domnul, cu un strigat, cu glasul unui arhanghel si cu trambita lui Dumnezeu, Se va pogora din cer, si intai vor invia cei morti in Hristos.

 

17. Apoi, noi cei vii, care vom fi ramas, vom fi rapiti toti impreuna cu ei, in nori, ca sa intampinam pe Domnul in vazduh; si astfel vom fi totdeauna cu Domnul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
VOM FI RAPITI IN CER DE EXTRATERESTRI SAU DE ISUS?

 

eu cred că unii sunt deja "răpiţi" , dar nu'şi dau seama ! ... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa se pupe toate teoriile in capul tau, iti propun urmatoarea varianta:

 

aia care cred in Isus o sa fie rapiti de Isus. aia care cred in extraterestri o sa fie rapiti de extraterestri.

 

SI POATE ATUNCI O SA PUTEM SI NOI DORMI LINISTITI! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa se pupe toate teoriile in capul tau, iti propun urmatoarea varianta:

 

aia care cred in Isus o sa fie rapiti de Isus. aia care cred in extraterestri o sa fie rapiti de extraterestri.

 

SI POATE ATUNCI O SA PUTEM SI NOI DORMI LINISTITI! :lol2:

 

Bine da pe tine cine o sa te rapeasca?

 

Nu cumva astepti vreun Fat Frumos calare pe cal?...ori la bordul farfuriei zburatoare... :lol2:

 

 

Vreau sa ma rapeasca extraterestrii....am fantezii cu unul :jester:

 

E verde?

 

Da si Isus e la moda...inca...par lung, ten masliniu ...

 

 

eu cred că unii sunt deja "răpiţi" , dar nu'şi dau seama ! ... :good:

 

Ai vrut sa spui "plecati"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe de alta parte mai exista si varianta crestinismului si a bibliei despre RAPIREA celor care il iubesc pe Domnul Isus si ii sunt credinciosi...conform celor scrise:

Hm, inca il mai astepti pe Isus pe norii cerului? Eu zic sa te uiti mai bine in jur si il vei vedea purtand blugi si adidasi ca si tine :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine da pe tine cine o sa te rapeasca?

nimeni. eu o sa fiu din gasca celor care o sa ramana pe pamant si o sa aiba, in sfarsit, o viata linistita si normala. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E verde?

 

Da si Isus e la moda...inca...par lung, ten masliniu ...

Forforescent.

 

Vai doamne...cu Iisus :lol2: doamne apara-ma nici nu ma gandesc la asa ceva...pacatosule :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nimeni. eu o sa fiu din gasca celor care o sa ramana pe pamant si o sa aiba, in sfarsit, o viata linistita si normala. :lol2:

 

Aha...asa crezi tu...si daca scapi de dracu si ramai cu tacsu? :jester:

Te-ai gandit la varianta asta?

 

 

Hm, inca il mai astepti pe Isus pe norii cerului? Eu zic sa te uiti mai bine in jur si il vei vedea purtand blugi si adidasi ca si tine :P

 

In istoria crestinismului milioane de oameni au asteptat rapirea o viata intreaga si au ramas cu buzele umflate.Poate eu sunt mai norocos.Si la loto joaca unii pana pierd tot...dar mai sunt si castigatori.

 

 

Forforescent.

 

Vai doamne...cu Iisus :) doamne apara-ma nici nu ma gandesc la asa ceva...pacatosule :lol2:

 

Pai si atunci de ce nu vrei sa fii rapita la Iisus?

Vezi ca zilele astea e si un brau fermecat pe la Mangalia :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In istoria crestinismului milioane de oameni au asteptat rapirea o viata intreaga si au ramas cu buzele umflate.Poate eu sunt mai norocos.Si la loto joaca unii pana pierd tot...dar mai sunt si castigatori.

Asteptarea e greseala, cand TOTUL e sub ochii tai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×