Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

buna seara!

abia azi mi-am facut cont, si daca este vreun subiect asemanator imi cer scuze ca nu am cautat

as vrea sa aflu cam tot ce tine de exmatriculare

multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exmatricularea o cunosti cel mai bine,doar daca o patesti pe pielea ta.Atunci nici ca o vei uita vreodata ce este ea :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am fost in situatia asta, dar e altcineva si ma ingrijorez fiindca nici "2 bani" nu da pe ceea ce se poate intampla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as vrea sa aflu cam tot ce tine de exmatriculare

 

Ia regulamentul scolii/liceului/facultatii in care studiezi si afli tot ce tine din exmatriculare,n-ai cum sa afli asta de la cei care nu cunosc regulamentul scolii la care mergi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

situatia sta in felul urmator: e clasa a 12 a...invata ff bine pana acum jumate de an cand iubirea i-a zapacit mintile, si se duce la scoala cand isi aduce aminte

in primul semestru a avut 120 de absente pe care le-a motivat cu adeverinte medicale, iar acum nu cred ca profii mai au loc unde sa puna absente

si tot le motiveaza cu adeverinte de la diversi doctori...dar oare pana cand fiindca a primit acasa si al 2lea aviz de exmatyrculare si ce-i mai stupid ..e ca se duce la pregatire pt bac si totusi nu si-a depus cerere de examen

cica nu se poate ematricula in al 2 lea semestru...ca asa scrie in regulamentul scolar, eu nu am de unde sa stiu regulamentul deaceea am scris pe aici, poate stie cineva

 

Ia regulamentul scolii/liceului/facultatii in care studiezi si afli tot ce tine din exmatriculare,n-ai cum sa afli asta de la cei care nu cunosc regulamentul scolii la care mergi

 

 

fiecare liceu are regulamentul sau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fiecare liceu are regulamentul sau?

 

Pai dupa tine,asa,nu ti se pare normal? :huggles:

 

De ex. in unele licee iti scade nota la purtare daca nu porti uniforma de nu stiu cate ori,altele n-au uniforma, la unele se trimite scrisoare acasa daca elevul are 50 de absente,la altele daca are 70 ....etc, si in functie de numarul unor asemena abateri,se poate ajunge la exmatriculare.

Nu sunt diferente mari intre regulamentul fiecarei scoli si fiecarui liceu,dar sunt.

Oricum sa citeasca regulamentul ca acolo scrie tot,n-ar trebui sa mai existe nelamuriri,de obicei scrie clar.Si sa termine cu absentele :cheer:

Editat de deliah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zice ca asa scrie in regulament...ca in al 2 lea semestru nu se fac exmatriculari

eu nu cred ca am acces la regulament...nici nu am incercat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

motivele care ar fi? vorba buna te scoate din multe probleme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
motivele care ar fi? vorba buna te scoate din multe probleme

 

 

motivul ar fi: ff multe absente

cu diriginta se mai poate vorbi...dar sunt 15-16 profesori...cum sa vorbesti cu atatia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×