Sari la conținut
Forum Roportal
Wecktor

Psy-chillout & goa psy-trence

Postări Recomandate

psy-chillout...suna a ambientale...ascult destul de des de-astea dar nu stiu EXACT unde se incadreaza ce ascult eu

 

:doh: :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aproape 200 Gb de astfel de muzica. :P Ce sa-i faci, fiecare cu pasiunile lui. si cum am de unde alege, depinde de starea sufleteasca. Goa ascult atunci cand sunt intr-o dilema si caut solutii, ca sa ma calmez. Ciudat, nu? - avand in vedere ca BPM-ul poate ajunge la 180.

Foarte mult deep progressive, psychedelic.

Goa nu e pentru oricine. Activeaza starea de meditatie, de concentrare.

Muzica electronică este o formă de disciplină spirituală, un instrument al introspecţiei, ce oferă acces la cele mai profunde straturi ale realităţii şi spiritului uman. Ca parte componentă a artei de avangardă, ea constituie trecerea spre un nou mod de g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Psy-chillout are mai mult legatura cu Shpongle sau cu Electric Universe, nu neaparat cu Buddha Bar sau Enigma. Cat despre psy-trance pot sa spun ca israelienii de la Infected Mushroom, Astral Projection, Hallucinogen sau Astrix au dezvoltat foarte mult electronic & dance-ul, insa spatiul balcanic nu prea gusta acest stil, care este considerat "un amalgam de zgomote" sau muzica destinata numai drogatilor cica.

Editat de Frjk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×