Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

War of the worlds

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu ma asteptam la ceva mai mult de la film (si asta probabil din cauza finalului nu o sa intru in detalii pentru ca poate nu ati vazut filmul).

Dupa cum probabil ati vazut si in promo: extrateresti vin sa-i extermine pe pamanteni. Intreaga poveste se desfasoara in jurul lui Ray Ferrier (Tom Cruise) care incearca sa supravietuiasca si sa isi salveze copiii.

Efectele speciale se ridica la inaltime.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut filmul. Nu m-a impresionat actorul principal insa m-au impresionat masinariile alea. Nu am putut sa dorm dupa aia. Toata noaptea m-am ascuns de bratele alea lungi cu un ochi la capat care ma urmareau peste tot. Grrrrrrrrrr.........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plictisitor film , nu-si merita toata reclama aia bombastica. M-am suparat tare cand Tom Cruise la-a mazilit pe Tim Robbins.

Da, efectele speciale au fost bune..atata mai lipsea, sa nu fie !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am vazut filmul....sotul meu la-a vazut dar nu a comentat nimic special .... dar am observat ca de la o vreme Tom Cruise nu prea mai joaca in filme bune... si prefer sa aud ceva comentarii inainte sa merg sa vad un film cu el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai aceaasi poveste..o carte de H.G.Wells care a facut istorie..Orson Wells la radio care a citit-o de americanii incepusara sa plece de prin case..un super album al lui Jeff Waynes(EXCEPtIONAL!) cu pasaje din carte citite de Burton..si construit pe scheletul cartii...Si vin americanii sa faca si asta varza.Stau ma uit si ma minunez:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

soimpatic totusi dar recunosc povestea...lasa de dorit

 

 

MORALA: aparati pasarile ele vor salva lumea :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a enervat ca un film cu bujet asa maricel a avut asa multe greseli stupide....(pe langa povestea proasta )

Si e jenu de film care te streseaza deoarece are multe faze la care iti zici in minete ( nu ii da drumu ma ...sau....nu te duce acolo ca mori)........

Cred ca spilberg was on something... :De

It diden-te live up to my expectations.....la unele faze chiar am ras...si nu cred ca a fost comedie :good:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
soimpatic totusi dar recunosc povestea...lasa de dorit

MORALA:  aparati pasarile ele vor salva lumea :De

[snapbacca]57653[/snapbacca]

 

Nu pasarile i-au omorat.................eu am inteles ca ei sa-au otravit din cauza aerului...si apei.....ca nu aveau imunitatea pentru chestile din atmosfera... si asta e enervant ca ei n-au studiat de milioane de ani ...si nu sa-au gandit ca nu au cum sa respire......si plus ne-au studiat de atati ani si nu stiau ce e aia bicicleta...ca se uitau foarte curiosi la ea in pivnita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×