Sari la conținut
Forum Roportal
Aroundlove

Vitamine/suplimente alimentare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu o luna in urma mi s-a facut rinoplastie, totul a fost ok, dar ma simt din ce in ce mai slabita. As vrea sa incep sa iau niste vitamine sau suplimente alimentare, mai ales ca in ultimele saptamani am mancat foarte putin din cauza stress-ului de la job, plus problemelor din viata personala; nici de dormit nu prea mai reusesc in ultimul timp.

 

Problema este ca sunt foarte multe sortimente pe piata si chiar nu stiu ce sa aleg...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca nu e o problema doar de vitamine din ce spui tu. daca nu ai somn, ai parte de stress si de pb in viata afectiva, oboseala asta e doar varful unui iceberg. ai grija de tine inclusiv somn, liniste sufleteasca, stress cat mai putin, dieta variata si bogata in toate cele necesare. spor !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, dar altceva nu prea pot sa fac, job-ul nu il pot schimba, liniste sufleteasca e chiar imposibil acum... Am inceput sa iau Supradyn.. macar atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu o luna in urma mi s-a facut rinoplastie, totul a fost ok, dar ma simt din ce in ce mai slabita. As vrea sa incep sa iau niste vitamine sau suplimente alimentare, mai ales ca in ultimele saptamani am mancat foarte putin din cauza stress-ului de la job, plus problemelor din viata personala; nici de dormit nu prea mai reusesc in ultimul timp.

 

Problema este ca sunt foarte multe sortimente pe piata si chiar nu stiu ce sa aleg...

ideea este ca vitaminele - suplimentele alimentare in general-nu asigura necesarul intregului organism..

nemancand hrana nu faci decat sa-ti slabesti sistemul imunitar...

din cauza asta se si numesc---SUPLIMENTE ALIMENTARE-

suplinesc un deficit de vitamine si minerale...

intotdeauna acestea se iau impreuna cu mancarea .

daca cunosti pe cineva cere are legatura cu Amway poti intreba despre Nutrilite Daily si Omega 3.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu o luna in urma mi s-a facut rinoplastie, totul a fost ok, dar ma simt din ce in ce mai slabita. As vrea sa incep sa iau niste vitamine sau suplimente alimentare, mai ales ca in ultimele saptamani am mancat foarte putin din cauza stress-ului de la job, plus problemelor din viata personala; nici de dormit nu prea mai reusesc in ultimul timp.

 

Problema este ca sunt foarte multe sortimente pe piata si chiar nu stiu ce sa aleg...

 

Eu folosesc de aproape un an produse, atat pt mine cat si pt copii, de la CaliVita si sunt foarte multumit de ele.

Fetita facea cam la 3 zile eruptii alergice. Se inrosea toata si se scarpina foarte tare. de Craciun am inceput sa-i dau un sirop cu alge marine si pana acum nu am mai facut.

Sanatate maxima pe toate planurile.

 

Daca doresti mai multe detalii, contacteaza-ma pe doranima@gmail.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...cel mai bine e sa mancam cat mai sanatos si sa luam vitaminele din alimente! http://www.frumusetea-naturii.blogspot.com...false_5110.html

Da,deacord cu tine,dar nu exista vitamine in acele alimente,au fost inlocuite sau distruse prin interventia omului cu diverse solutii chimice nocive.Nu mai exista in fructe sau citrice atatea vitamine cate erau in urma cu 20 de ani.Factorii ii cunoastem cu totii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pfff

s-o fi rezolvat problema de-atunci

Mai mult ca sigur ca da, in schimb, ca recomandare e bine sa luam si vitamine, pe langa ce mancam. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×