Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

unde e valul de altadata?

Postări Recomandate

de mult timp voiam sa deschid acest topic..dar nu am facut-o

de ce nu facem lucrurile pe care ni le dorim?..si nu ma refer doar la cele aproape de limita imposibilului, cat mai mult la lucrurile acelea maunte care te fac sa vezi viata cu alti ochi.

suntem comozi,ne e teama ? e atat de greu sa duc mamei o floare asa din senin, chiar daca si eu si ea avem parul alb?..e atat de greu sa stai de vorba cu un strain ca si cum l-ai cunoaste de o viata?..e atat de patetic sa vorbesti cu cineva frumos chiar daca te injura..conteaza atat de mult ce cred altii despre noi ..?

e chiar atat de greu sa ne lasam dusi de val ?..de ce?

 

lupt cu mine zilnic sa ma las luat de val..si uneori e atat de usor..alteori atat de greu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca esti in cluj :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adica aici e mai urat si sec .. pacat ca esti departe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ma plang ca n-am destul val si tu te iei de mine ca nu ma multumes cu atat, sa inteleg ? :)

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ideea era alta dar azi sunt prea incoerenta in a ma exprima

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e chiar atat de greu sa ne lasam dusi de val ?..de ce?

 

lupt cu mine zilnic sa ma las luat de val..si uneori e atat de usor..alteori atat de greu..

 

din cauza ca devenim rigizi....uitam sa radem uitam sa ne bucuram.....uitam ca cele mai placute momente ale vietii sunt copilariile....

cati nu suspina cand se gandesc cu nostalgie la jocurile si nazdravaniile copilariei si.....si-atat....

 

zilele trecute, dis de dimineata, cand am iesit din bloc am vazut desenat un sotron.....nici nu-mi venea sa cred....parea din alte timpuri, ma gandeam ca in ziua de azi copii au alte jocuri si jucarii....

...ei bine nu m-am putut abtine si m-am topait si eu un pic pe sotronul copiilor....uau ce bine m-am simtit...interesant a fost ca in acelasi timp m-au vazut doua doamne....una foarte tanara....una de varsta mamei mele.....reactia lor a fost total diferita....cea tanara s-a holbat ca la.....iar cea mai varstnica a zambit intelegator....as putea pune pariu ca tare-si dorea sa sara si ea...

 

daca nu te lasi cuprins de val mai poti spune cu adevarat ca traiesti ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar unii nu stiu niciodata sa se joace. indiferent ca au 5 ani sau 40 ani. tu ai stiut vreodata sa te joci si sa te lasi purtat de val stupid_me?

 

ps: cum o dam tot la origini ne intoarcem...

Editat de gabone77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×