Sari la conținut
Forum Roportal
DeathKiller

Cum pun jocuri pe site?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am facut site in HTML cu ajutorul lui Web Page Maker v2.5. L-am pus pe xhost si merge totul perfect.darnu stiu cateva lucruri.

1.Cum pun jocuri pe site? am gasit pe http://www.ejocuri.ro/jocuri_pentru_site.php (sper sa nu fac reclama) ,dar nu stiu cum sa le pun.

2.Stiu ca sa mai iscutat ,dar trebuie sa plec pana undeva si ma grabesc. De unde iau scripturi si de alea pt. site? (ex. ala care te pune sa votezi nush ce)

3.Am pus mai multe poze ,dar unele nu merg.Imi apare la fiecare (care nu merg) un X rosu in dreapta.Repet unele merg unele nu.

4.Pot sa-mi pun pe site un forum (gratis) ?Daca da ,cum?

5.Daca mai am intrebari mai revin.

Site-ul este www.darkmasters.xhost.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

jocurile de pe siteul respectiv sunt in format zip iar pentru a fi downloadate se face o legatura catre fisier

exemplu sau le scoti din arhiva si faci legatura catre formatul swf sau integrezi swf in site

pt forum gratis este un script care se numeste phpbb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
jocurile de pe siteul respectiv sunt in format zip iar pentru a fi downloadate se face o legatura catre fisier

exemplu sau le scoti din arhiva si faci legatura catre formatul swf sau integrezi swf in site

pt forum gratis este un script care se numeste phpbb

 

Atunci alta intrebare : Cum integrez ala?

Si de unde iau scriptul (pls. un link)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti poti crea un forum gratuit pe Forumgratuit si sunt sigura ca ti-l poti adauga la orice site web, am vazut exemple si am citit pe forumul suport mesaje ale unor persoane care intrebau acest lucru si li se explica cum se face.

 

Iti poti crea un forum gratuit pe Forumgratuit si sunt sigura ca ti-l poti adauga la orice site web, am vazut exemple si am citit pe forumul suport mesaje ale unor persoane care intrebau acest lucru si li se explica cum se face. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa afli cum instalezi scriptul, iti recomand sa folossti google ... ii imposibil sa nu gasesti in max 10 min rezultate bune pt asta ...

 

nu iti va spune nimeni aici pe forum cum se face pt ca instalarea necsita numerosi pasi, ce sunt explicati pe alte forumuri de webmasteri special pentru incepatori.

 

spre exemplu poti cauta pe forumul celor de la lx.ro , phorum.ro ... google it

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine iti faci forum pe site-ul tau cu phpBB

E foarte bun.

 

Nu mai directionati ma omul aiurea sa-si faca forum gratuit pe nu stiu ce domeniu cand poate sa si-l faca pe site-ul lui!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×